Dieta.pl
Dodano: 2015-08-24

Dieta dla grupy krwi A

Grupa A rozkwita na dietach wegetariańskich - jest to spadek po przodkach-rolnikach prowadzących spokojny, osiadły tryb życia. Nasze cywilizowane diety w większości składają się z wygodnych toksyn w przyciągających uwagę, ładnych opakowaniach. Ale dla grupy A jest szczególnie ważne, aby otrzymywać pożywienie w możliwie najbardziej naturalnej postaci: świeże, czyste i organiczne. Jeżeli będziesz stosować tę dietę, to możesz wzmocnić system odpornościowy i potencjalnie zapobiec rozwojowi zagrażających życiu chorobom.

Grupa krwi A: pierwsi imigranci, zmuszeni do zaadaptowania się do bardziej rolniczego sposobu odżywiania i stylu życia, z osobowością bardziej przystosowaną do współżycia w dużych społecznościach.

Czynniki utraty wagi

Po zastosowaniu diety dla grupy A szybko schudniesz. Gdy przestaniesz jeść mięso, na początku możesz znacznie stracić na wadze, ponieważ wyeliminujesz z diety toksyczne produkty. Pożywienie pochodzenia zwierzęcego spowalnia metabolizm u osób z grupą A, ponieważ odkładają go w organizmie w postaci tłuszczu. Nabiał również jest słabo trawiony przez osoby z grupą krwi A i prowokuje reakcje insulinowe - kolejny czynnik spowalniający metabolizm. Oprócz tego, produkty mleczne zawierają wysoko nasycone tłuszcze, które upośledzają serce oraz prowadzą do otyłości i cukrzycy. Pszenica jest czynnikiem o niejednoznacznym działaniu w diecie grupy A. Osoby z grupą krwi A mogą co prawda spożywać pszenicę, ale nie powinni jej jeść zbyt wiele, gdyż wówczas ich tkanka mięśniowa ulegnie nadmiernemu zakwaszeniu. Grupy A nie mogą utylizować energii tak szybko, następuje więc zahamowanie metabolizmu. Grupa A powinna zwrócić uwagę na pożywienie zdrowe, niskotłuszczowe oraz uzupełniać je warzywami i zbożami.

Żywność, która sprzyja wzrostowi wagi:

  • Mięso - słabo trawione, magazynowane w organizmie w postaci tkanki tłuszczowej; zwiększa ilość toksyn trawiennych;
  • Nabiał - zaburza metabolizm składników odżywczych;
  • Fasolka nerkowata - zaburza wydzielanie enzymów trawiennych, spowalnia metabolizm;
  • Fasolka limejska - zaburza wydzielanie enzymów trawiennych, spowalnia metabolizm;
  • Pszenica (w nadmiarze) - osłabia utylizację kalorii.

Żywność, która sprzyja spadkowi wagi:

  • Oleje roślinne - wzmagają skuteczność trawienia, zapobiegają zatrzymywaniu płynów;
  • Produkty sojowe - wzmagają skuteczność trawienia, szybko są metabolizowane;
  • Warzywa - wzmagają skuteczność metabolizmu, przyspieszają ruch robaczkowy jelit;
  • Ananas - zwiększa utylizację kalorii, przyspiesza ruch robaczkowy jelit.
Poniżej przedstawione są produkty, które należy spożywać oraz te, których powinno się unikać:

Dieta dla grupy krwi A Rh+ - jadłospis

Poniższe menu i przepisy powinny dać ci wyobrażenie o typowej diecie dla osób z grupą krwi A. To menu jest umiarkowane pod względem zawartości kalorii i zbilansowane dla skutecznego metabolizmu grup A. Osoba stosująca tę dietę będzie mogła utrzymać wagę oraz stracić trochę kilogramów. Wybór alternatywnego pożywienia jest zalecany wówczas, gdy preferujesz lekkostrawne jedzenie lub jeśli pragniesz ograniczyć spożycie kalorii, a jednocześnie stosować dietę zrównoważoną i sprawiającą ci satysfakcję. Czasami będą występować składniki, które znajdują się na liście do unikania. Są to małe ilości, które nie powinny zaszkodzić.

Dieta dla grupy krwi A Rh+ - przepisy

Autor: dr Dina Khader