Dodano: 2015-10-14

Dieta dla grupy krwi AB – co jeść, czego unikać? Ocena: 4/5 Ilość głosów: 3

Antygeny wytwarzane przez grupę krwi AB są czasami podobne do produkowanych przez grupę A, czasami B, a niekiedy są fuzją ich obu. Ta różnorodność jakości może być pozytywna lub negatywna, zależnie od okoliczności. Dlatego powinieneś bardzo dokładnie zapoznać się nie tylko z zalecaną dietą dla grupy krwi AB, ale również dla A i B, by lepiej zrozumieć własną. Dieta dla grupy krwi AB nie przewiduje żywności, która w większości jest niewskazana dla osób z grupą A bądź B - jest ona na ogół zła także dla grupy AB, chociaż występuje kilka wyjątków. Osoby z grupą krwi AB są często silniejsze i bardziej aktywne niż z grupą krwi A, których przodkowie prowadzili osiadły tryb życia. Dodatkowa siła witalna może być spowodowana tym, że ich pamięć genetyczna wciąż zawiera pozostałości zamieszkujących stepy przodków grupy krwi B.

Grupa krwi AB:

delikatny potomek rzadko występującego połączenia tolerancyjnej grupy krwi A z barbarzyńską wcześniej, ale bardziej zrównoważoną grupą B.

Dieta dla grupy krwi AB - czynniki utraty wagi

Problem tycia osób z grupą krwi AB odzwierciedla mieszany wpływ genów A i B. Czasami stwarza to osobliwe problemy. Przykładowo masz charakterystyczny dla ludzi z grupą krwi A niski poziom kwasu żołądkowego, ale też typowe dla grupy B przystosowanie do jedzenia mięsa. Chociaż więc jesteś genetycznie zaprogramowany do konsumpcji mięsa, to jednak do skutecznego jego metabolizmu masz niedostateczny poziom kwasu żołądkowego, dlatego też zjedzone mięso magazynowane jest w organizmie w postaci tłuszczu. Jeśli chcesz więc stracić na wadze, powinieneś ograniczyć konsumpcję mięsa, jeść niewielkie jego ilości i uzupełniać dietę warzywami i tofu. Grupa krwi AB nie reaguje tak źle na gluten jak grupy 0 i B. Ale gdy zamierzasz schudnąć, powinieneś unikać pszenicy, która powoduje, że tkanka mięśniowa staje się bardziej kwaśna. Grupa krwi AB najskuteczniej utylizuje kalorie, kiedy jej tkanka jest o odczynie nieco alkalicznym.

Żywność, która sprzyja wzrostowi wagi:

 • Czerwone mięso - słabo trawione, magazynowane w organizmie w postaci tłuszczu, zatruwa przewody jelitowe;
 • Fasolka nerkowata - zakłóca efektywność insulinową, spowalnia tempo metabolizmu, przyczyna hipoglikemii;
 • Nasiona i pestki - przyczyna hipoglikemii;
 • Fasolka limejska - zakłóca efektywność insulinową, spowalnia tempo metabolizmu, przyczyna hipoglikemii;
 • Kukurydza - zakłóca efektywność insulinową;
 • Gryka - spowalnia tempo metabolizmu, przyczyna hipoglikemii;
 • Pszenica - spowalnia tempo metabolizmu, zakłóca efektywność insulinową, powoduje nieefektywne zużywanie kalorii.

Żywność, która sprzyja spadkowi wagi:

 • Tofu - pomaga w efektywnym metabolizmie;
 • Produkty mleczne - regulują produkcję insuliny;
 • Owoce morza - pomagają w efektywnym metabolizmie;
 • Ananas - pomaga w trawieniu, stymuluje ruchy jelit;
 • Zielone warzywa - pomagają w efektywnym metabolizmie;
 • Wodorosty (klep) - regulują produkcję insuliny.

dieta dla grupy krwi AB

Dieta dla grupy krwi AB - produkty, które należy spożywać oraz te, których powinno się unikać

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Jak to jest z tą kawą? Na stronie d`Adamo wyszukiwarka potraw pokazuje, że kawa jest szkodliwa dla grupy AB, natomiast w książce d1Adamo "Jedz zgodnie z grupa krwi. 4 grupy, 4 diety" pisze, że kawa jest wskazana dla grupy AB.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Angielskie regular =/= regularna!!! Nie kaleczcie polskiej mowy pseudotłumacze!

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Nie wierzę w te bzdury, co jakiś artykuł w internecie to każdy podaje inne informacje, nawet nie umiecie podać, kiedy nasza grupa krwi konkretnie powstała, raz, że 1000 lat temu, że to Mongolska, a to kaukaska, inni piszą, że to jeszcze wcześniej. Sorry ale to mieszanie ludziom w głowie. Alb naukowcy nic nie wiedzą, albo te artyuły to wydmuszki. Nie pozostaje nic innego jak wierzyć, że pochodzę z rodziny Jezusa Chrystusa, bo miał grupę krwi AB (całun turyński), (kod Leonarda Da Vinci Browna) i moje wytłumaczenie jest takie, że Jezusa jak istota boska dała nam tę grupę krwi. Skoro mam boską krew mogę robić i jeść co mi się podoba.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Poczytaj sobie odwiedz pare muzeow i sie dowiesz ze przed Jezusem tez bylo zycie. Swiat sie nie zaczal pare tysiecy lat temu. A internet to nie jedyne zrodlo informacji.

Wskazane: karczoch jerozolimski. Unikac: karczoch jerozolimski.
??????????????

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi