Dodano: 2015-04-14

Dieta przy anoreksji – odżywianie chorych na anoreksję Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Dieta przy anoreksji ma za zadanie przywrócenie właściwej wagi, naprawienie efektów niedożywienia, kontrola nienormalnego stylu jedzenia, oraz zapobieganie nawrotom choroby poprzez wspomaganie leczenie psychologicznego.

Na czym polega dieta przy anoreksji?

Dieta przy anoreksji, dla chorych na anoreksję powinna dostarczać w zwiększonej ilości węglowodany złożone (warzywa, owoce, zboża), białko (chude mięso, drób, ryby, nabiał) oraz dobry tłuszcz roślinny i kwasy omega-3 (tłuste ryby, słonecznik, orzechy). Trzeba pamiętać, aby porcje nie były zbyt obfite, ponieważ osoba uczy się na nowo jeść i zbyt duże porcje jedzenia mogłyby zniechęcić do prawidłowego odżywiania. Dlatego najlepiej spożywać 5–6 posiłków dziennie. Zalecany jest umiarkowany ruch, spacery na świeżym powietrzu działają na zaostrzenie apetytu i pomagają doprowadzić wyczerpany chorobą organizm do formy.

Dieta przy anoreksji:

Dieta przy anoreksji powinna dostarczać około 2000 kcal dziennie, w miarę poprawiania się stanu chorego kaloryczność diety się zmniejsza dostosowując do indywidualnej potrzeby.
Trwa: tak długo, aż nastąpi wzrost wagi i poprawa zdrowia.
Polecana: wszystkim osobom walczącym z anoreksją.
Szczególnie bogata w: witaminy z grupy B, witaminę C, białko, węglowodany złożone oraz błonnik.

dieta przy anoreksji

Dieta przy anoreksji – jadłospis

 

Dieta dla anorektyczek – przepisy

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Nie wydaję mi się, żeby osoba z uszkodzonymi jelitami i innymi narządami w dodatku CHORA NA ANOREKSJĘ była w stanie przełknąć coś takiego jak ''burger kurczakowy'' : ) Dieta jest kompletnie bezsensu i słabo zbilansowana. Załamałam się czytając ją.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Nie zjadłabym czegoś takiego!zmagam się z anoreksja od 15lat. Z prawidłowej wagi (62 kg) przy wzroście 175cm, zjechałam, różnymi metodami..L do 36kgpotem była przeplatanka. Chudniecie, tycie, chudńiecie, tycie.teraz staram się nauczyć jesc na nowo, pomijając, ze jestem po półrocznej terapii (6h/ dzień, różne zajęcia !!! incl. obiad na końiec zajęć, obiad typu: żywa, zwykła, szpitalna: jarzynowa, ogórkowa, pomidorowa, etc..., na drugie danie ziemniaki, gotowane warzywa typu: buraczki, szpinak, maorchewka z groszkiem i kawałek jakiegoś białka: ryba, pulpet, ... Gotowane, lekko strawne. I to dla mnie, ańorektyczki jest ok.w ramach własnych posiłków, na śniadanie gotowałam se owsiankę (ew kasze manna), po południu jadłam owoce, na kolacje znów jakaś mleczna zupę lub kanapki z białego, najzwyklejszego chleba z żółtym serem. Przestarzałe się obżerać, mieć ochotę na słodkie. Lubie taki system: mleczna zupa, zupa i drugie, owoce i kanapki na kolacje. Ale każdy jest inny i powinien jesc, bo mu pasuje, żeby se ńie utrudniać. Niemńiej pamietam pierwszy okres, kiedy zwiększyłam kaloryczność o 5kcal/tydz,żeby nie utyć. Jak PŁAKAŁAM, kiedy ńie zauważyłam, ze przez pomyłkę kupiłam 10kcal tłustsze jogurt, itp. To jest walka na smierć i życie. Nadal jest mi trudno, ale z pomocą przyjaciół, wsparcia, ciepła i chęci, ufam, ze wygram i życzę tego wszystkim cierpiącym. POWODZENIA :*

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

SERDECZNIE POZDRAWIAM I KOCHAM CIĘ...

A co ma jeść anorektyczka wegetarianka

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Dziekuje za tak obszerny artykul plus przepisy. Tego szukalam dla mojego 13-nastolatka.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi