Blog o zdrowiu i żywieniu

Sposób na rzadsze oczyszczanie włosów

Oceń ten wpis
przez w dniu 06-11-2017 o godzinie 11:20 (0 Odsłon)
Każdodniowe mycie włosów potrafi być bardzo męczące, w efekcie bardzo dużo kobiet odchodzi od przyzwyczajania swoich włosów do ich codziennego mycia. Aby to zrobić warto na początku myć włosy co drugi dzień. Dla osób, które przyzwyczaiły się do codziennego mycia będzie to ogromne wyzwanie, ponieważ u takich osób włosy już następnego dnia nie wyglądają zbyt fajnie. Istnieją tymczasem efektywne metody, które pozwolą pomóc przetrwać ten uciążliwy okres, który doprowadzi do mniej częstego mycia włosów.
Czy warto stosować suchy szampon? - Studium

Kosmetyki które warto mieć
Warto zaopatrzyć swoją kosmetyczkę w kosmetyki, które będą niesamowicie pomocne w procesie przestawiania skóry głowy na jej rzadsze mycie. Na kluczowym miejscu umiejscowiony jest suchy szampon, który doskonale potrafi przywrócić włosom świeży wygląd. Zastosowanie tego kosmetyku jest ogromnie łatwe - wystarczy popsikać nim fryzurę w sposób dość okazały a następnie przeczesać włosy, aby pozbyć się nadmiaru produktu. Dobrze dobrany suchy szampon sprawi, iż włosy jeszcze przed parę godzin będą doskonale wyglądały. Troszkę tańszym, ale identycznie skutecznym sposobem jest zastosowanie pudru na włosy - może to być standardowy puder dla maluszków. Trzeba tylko wysypać trochę pudru na ręce a następnie rozprowadzić go na kosmykach - zwłaszcza przy skórze głowy, ponieważ to właśnie tam włosy przetłuszczają się najszybciej. Po wklepaniu pudru w skórę głowy, warto przeczesać włosy grzebieniem. Konsystencja pudru powoduje, iż pochłania on sebum, a w rezultacie skóra głowy zyskuje odświeżenie na jakiś czas.

Stosowanie odpowiedniej pielęgnacji
Nie licząc preparatów, które pomagają zlikwidować już powstałe sebum na włosach, powinieneś postawić także na dobrze dobrane kosmetyki do pielęgnacji. Jedynie poprawnie dobrany szampon do danego rodzaju włosów sprawi, iż będą one przez długi czas doskonale wyglądać. Szampony należy także raz na pewien czas zmieniać, aby włosy się od niego nie uzależniły.

Właściwe mycie włosów to podstawa - dobrze oczyszczający czuprynę szampon to kluczowy zakup. Jeżeli jednak ktoś ma kłopot ze swędzącą skórą głowy lub z łupieżem, w takiej sytuacji ma obowiązek postawić na łagodnie oczyszczające kosmetyki, gdyż silnie oczyszczające kosmetyki mogą intensyfikować problemy.
Jak wybrać dobrą lokówkę do włosów? - Pierwsze objawy

Submit "Sposób na rzadsze oczyszczanie włosów" to Digg Submit "Sposób na rzadsze oczyszczanie włosów" to del.icio.us Submit "Sposób na rzadsze oczyszczanie włosów" to StumbleUpon Submit "Sposób na rzadsze oczyszczanie włosów" to Google Submit "Sposób na rzadsze oczyszczanie włosów" to Facebook Submit "Sposób na rzadsze oczyszczanie włosów" to Reddit Submit "Sposób na rzadsze oczyszczanie włosów" to Wykop Submit "Sposób na rzadsze oczyszczanie włosów" to Gwar

Tagi: włosy
Kategorie
Nie przypisana