Dodano: 2016-12-02

Najskuteczniejsze metody leczenia kataru Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1

Nieżyt nosa, czyli popularny katar, to szczególnie często spotykany i wyjątkowo uciążliwy stan, charakteryzujący się objawami, takimi jak wydzielina z nosa, zatkany nos, problemy z oddychaniem. Każdy wie, jak bardzo objawy te potrafią uprzykrzyć życie. Niestety, katar to problem, z którym zmagamy się co roku. Chory nos prawie zawsze towarzyszy przeziębieniom. Katarem łatwo się zarazić, ponieważ jest to choroba wirusowa, przenosząca się drogą kropelkową. W okresach jesienno-zimowych szczególnie często napotykamy na ten problem, którego wyjątkowo ciężko uniknąć, tym bardziej że do zarażenia dochodzi często w większych skupiskach ludzi, których nie sposób uniknąć w pracy, w szkole, w autobusie. Na szczęście, wbrew popularnym powiedzeniom, nos można w bardzo prosty sposób wyleczyć. Przedstawiamy sprawdzone metody na pozbycie się zalegającego kataru.

katar

Oto 3 najlepsze metody leczenia kataru!

Leczenie kataru może okazać się dość żmudne i uciążliwe, zawsze należy pamiętać o regularnym stosowaniu konkretnych specyfików.

1. Pamiętaj o rutynie, która uszczelnia naczynia krwionośne
Rutyna jest flawonoidem pochodzenia roślinnego. Mało osób wie, że to właśnie on przyczynia się do szybkiego wyleczenia kataru. Podczas stanu zapalnego w nosie zostaje zwiększona przepuszczalność poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych. W wyniku tego organizm wytwarza katar. Rutyna, jako że uszczelnia naczynia krwionośne, świetnie radzi sobie z katarem. Ponadto powinniśmy szukać preparatu, który zawiera witaminę C oraz cynk. Te składniki również przyczyniają się do uszczelniania naczyń krwionośnych, a ponadto poprawiają odporność.

2. Nawilżaj nos wodą morską!
Preparaty oparte na wodzie morskiej warto stosować nie tylko w przypadku kataru, ale również kiedy pracujemy w klimatyzowanym lub ogrzewanym pomieszczeniu, a także w pomieszczeniach, gdzie znajduje się dym papierosowy. Roztwór wody morskiej nie tylko nawilża błony śluzowe, ale również oczyszcza ze zbędnych bakterii, wirusów, alergenów oraz zanieczyszczeń. Ponadto na śluzówce zostawia barierę ochronną. Warto rozglądać się za produktem, który jest hipertoniczny, dzięki temu znacznie lepiej spełni się swoje zadanie. Ponadto najskuteczniejszym preparatem jest ten, który posiada roztwór wody morskiej o zawartości 22 mg/ml.

3. Olejek eteryczny do udrażniania nosa
Olejki eteryczne, aby spełniały funkcję przetykania nosa, muszą zawierać w swoim składzie miętę, tymianek lub jałowiec. Dzięki takim inhalacjom będzie nam się znacznie lepiej oddychać. Bardzo dobrze w tej roli sprawdza się dobrze znany Amol.


Artur Topolski (Specjalista żywienia)

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane