Dodano: 2016-12-02

Sprawdź, jak naturalnie wspomóc drogi moczowe Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1

Jakie produkty włączyć do swojego codziennego menu, aby wspomóc drogi moczowe oraz usprawnić pracę serca?

żurawina na drogi moczowe

Leki nie są jedynym wyjściem z problemów zdrowotnych. Na początku warto spróbować nieco innych sposobów, które nie powodują skutków ubocznych. W artykule tym przedstawię 2 skuteczne metody, które poradzą sobie nie tylko z problemami wymienionymi w nagłówku.

Żurawina na drogi moczowe

Żurawina zawiera w swoim składzie proantocyjany, które skutecznie wspomagają skurcz mięśnia sercowego, a także chronią wątrobę. W żurawinie możemy znaleźć witaminę A, C, a także witaminy z grupy B. Żurawina sprawdza się również podczas walki z bakterią typu E. Coli. Jak dobrze wiemy, bakteria ta często powoduje problemy z drogami moczowymi (stany zapalne). Jak wynika z badań naukowych, żurawina powoduje pogorszenie zdolności przywierania bakterii E. Coli do ścian dróg moczowych, w efekcie czego zostają one wydalone na zewnątrz. Żurawina wspomaga również funkcjonowanie pęcherza moczowego. Zawarte w niej flawonoidy pozwalają zapobiec chorobom serca. Regularne spożywanie zapobiega powstaniu zakrzepów, a naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu. Badanie naukowe, które potwierdza te właściwości, znajduje się na kliknij, aby zobaczyć.

Zioła na drogi moczowe i serce

Szczególnie dobre właściwości na drogi moczowe i prawidłowe funkcjonowanie układu moczowego mają zioła: ziele rdestu ptasiego, ziele nawłoci, ziele skrzypu, liść brzozy oraz liść borówki brusznicy. Taka mieszanka pozwala na utrzymanie zdrowych dróg moczowych. Ponadto jest ona moczopędna, co pomaga oczyścić organizm, a także usunąć nagromadzone bakterie.

W powyższej mieszance znajduje się liść z borówki brusznicy. Co ciekawe, jeśli wypijemy jej sok, to zadziała ona korzystnie na serce. Wystarczą dwie niewielkie porcje tego soku, by uchronić serce przed chorobami oraz zabezpieczyć się przed cukrzycą. Informacje o tym soku zostały nawet podane przez popularne czasopismo "Nutrition". Zostały w nim przedstawione badania, które przeprowadzono na grupie 56 osób w wieku 50 lat. Badanie to zostało wykonane tradycyjną metodą, czyli grupa została podzielona na dwie podgrupy. Pierwsza podgrupa spożywała sok z owoców borówki brusznicy, natomiast druga podgrupa została objęta testem placebo (podano im wodę o taki samym kolorze i smaku, co sok z borówki brusznicy). Po ośmiu tygodniach zostali przebadani. Zmiany były dość istotne, ponieważ w grupie spożywającej owoce borówki zostało uregulowane ciśnienie krwi oraz poziom cukru. Dzięki temu zmniejszyło się ryzyko wystąpienia chorób serca oraz udaru o nawet 12 procent. Wyniki badań wpływu borówki brusznicy na mózg możesz przeczytać tutaj


Artur Topolski (Specjalista żywienia)

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane