-
DOBREJ NOCKI
Wiadomości.
Ostatnio nastąpiła całkowita zmiana hierarchii w świecie zwierząt:
- Kaczor rządzi
- Lisa słuchają miliony
- Lew siedzi
BUZIOLKI !
-
Witaj Alexisa, dawno tu nie zaglądałam, czas tak szybko leci.
Cieszę się ,że u Ciebie już minęła połóweczka, fasolka napewno zdrowo rośnie a Ty czujesz się dobrze. Druga połowa śmignie,że nawet się nie obejrzysz a już fasolka przyjdzie na świat.
Życzę dużo zdrówka dla synusia , Ciebie i Fasolki, no i abyś szybko doczekała się powrotu drugiej swojej połówki.
z pozdrowieniami od Marcia i Krystianka.
-
POZDRAWIAM CIEPLUTKO
JA MAM TEZ ANIOLKI Z CIASTA SOLNEGO - ZROBIE IM ZDJECIE -TO WYSLE
CZAS PLYNIE TYLKO JA STOJE W MIEJSCU
-
Alex, to świnkę też Twoja Fasoleczka wolałaby pewnie różową
pozdrawiam cieplutko
-
KOCHANIE WIEM ,ZE TO JESZCZE ZA WCZESNIE ALE ZNALAZLAM TO WKLEJAM -MOZE SIE PRZYDA-ANI TEZ PODESLE . DOBREJ NOCKI
Jak należy odżywiać się podczas karmienia piersią?
Prawidłowy sposób odżywania się w okresie karmienia piersią zapobiega niedoborom pokarmowym u matki, wpływa na stan zdrowia dziecka oraz na prawidłowe wytwarzanie pokarmu. Posiłki powinny być tak skomponowane, aby zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze. Posiłki należy jeść regularnie, najlepiej 4-5 posiłków mniejszych objętościowo.
Karmienie piersią wymaga większej ilości energii w diecie kobiety. W stosunku do okresu przed ciążą każda kobieta powinna zwiększyć kaloryczność diety o 500 kcal. W diecie występuje również większe zapotrzebowanie na m.in. białko (110 g/dzień), więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odgrywają dużą rolę w budowaniu tkanki mózgowej i siatkówki oka dziecka oraz wapnia (1200mg). Najlepiej przyswajalny jest wapń zawarty w produktach mlecznych. Dzienne zapotrzebowanie na wapń zaspokaja np. 5 szklanek mleka lub napojów mlecznych albo 3 szklanki mleka, 2 plasterki sera żółtego i 50 g twarożku. Główne źródło energii powinny stanowić węglowodany złożone, takie jak pieczywo, ziemniaki, kasze, ryż.
Dietę należy wzbogacić o ryby, które są źródłem pełnowartościowego białka, witaminy A, selenu, fosforu, jodu, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Nie wolno zapomnieć oczywiście o źródle witaminy C, beta-karotenu, błonnika i składników mineralnych, czyli oczywiście warzywach i owocach.
2 posiłki dziennie powinny zawierać dużą ilością żelaza: chude mięso, wędliny, ryby, żółtko jaj, produkty zbożowe (ciemne pieczywo, kasze), zielone warzywa (szpinak, brokuły, natka pietruszki), owoce (morele, winogrona).
Należy unikać owocowych napojów gazowanych, nie wolno pić alkoholu i mocnej kawy. Przenikają bowiem do mleka matki i mogą mieć niekorzystny wpływ na dziecko.
Unikać powinno się też produktów, na które dziecko może reagować wzdęciami. Najczęściej są to: czosnek, cebulę, kapustę lub czekoladę. Produkty te mogą również zmieniać smak mleka na bardziej intensywny, który dzieciom nie zawsze odpowiada. Niemowlęta mogą też reagować alergicznie na niektóre produkty jedzone przez matkę (uwaga na jajko, mleko, ryby, cytrusy, kakao, pomidory, owoce drobnopestkowe i konserwanty).
-
Alex, pozdrawiam czwartkowo
-
DZISIAJ TYLKO WPADŁAM ŻYCZYĆ WAM WSZYSTKIM MIŁYCH SNÓW.
AAA KOTKI DWA....
-
POZDRAWIAM CIEPLUTKO I ZYCZE MILEGO SWIETOWANIA-BUZIOLKI
-
Alex, pozdrawiam ekspresowo
-
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum
Zakładki