-
przemiana materii
Proszę podajcie mi produkty, które powodują lepszą przemianę materii.
A może ktoś ma jakieś menu już przygotowane?
Jestem na 1000 kcal, choć staram się zjadać mniej- ale :oops: wczoraj się nie udało, obżarłam się na maksa.
Przeczytałam jednego posta dziewczyny, która jadła po 600 kcal i rozregulowała sobie właśnie przemianę. Obawiam się, że jedząc właśnie tyle ( bo zaczynam mieć schizę, że 1000 to za dużo!!!) też mi się tak porobi.
Dlatego proszę pomóżcie.
Może jakieś menu?
Dzieki, czekam, pozdraiwiam, Kasia.
171-70 :( :( :(
-
to ja,
ta dziewczyna od 600kcal.
rozregulowalam sobie i to totalnie. chcac przyspieszyc diete, tylko ja spowolnilam. all laski na tym forum uwazaja, ze doradzam ludziom moja diete. chce Cie szczerze do niej zniechecic. poczekaj miesiac, dwa, trzy miesiace dluzej, ale chudnij. wiem, ze nic tak nie mobilizuje jak stala utrata wagi. nawet te 0.5kg/tydzien. a takie stanie w miejscu od paru tygodni na tej samej ubogokalorycznej diecie potrafi zalamac. ja sie zalamalam.
dlatego jedz 1000kcal. nie wiem czy sa jakies produkty na poprawe przemiany materii. wiedz, ze rowniez ich szukam...
powodzenia
-
ekm...sa rozne napoje ...
-
nie martw sie jest np. taki napój "karoten"
ech sama mam wolną przemianę materii, a szkoda
-
Moim najlepszym sposobem na poprawienie przemiany materii jest sposob mojej tesciowej. Mianowicie poradzila mi, zeby z rana po wstaniu wypić jeszcze na czczo szklanke przegotowanej wody (nie z butelki!). Tak wiec wieczorem gotuje sobie wode w czajniku, a z rana juz wystygnietą pije. I naprawde dziala. Lepiej niz te wszystkie herbatki w stylu Figura. A jak jeszcze na sniadanie zjem jogurt naturalny i popije kawa, to hohoho! :lol:
-
hehehe pomysle pod tym sposobem a wyprobuje napewno :D
-
moze to pomoze...
witam wszystkich!!
odchudzam sie juz bardzo długo(raz nawet schudlam ponad 25 kilo) i pare tych magicznych sposobów znam :!: otóż w moim przypadku pomaga picie codziennie na czczo szklanki wody z dwiema łyżeczkami octu jabłkowego, najlepiej z cydru. Mój dietetyk twierdzi że to w ogóle jest bardzo zdrowy nawyk. Kolejnym takim moim :) sposobem jest chrom, miesięczna kuracja kosztuje ok.8 zł.Najlepsze efekty daje gdy stosuje sie go pierwszy raz. Super naturalnym i zdrowym produktem przyspieszającym przemiane materii są otręby, ja dodaje je do jogurtu, maślanki, lub jem same...ale takie szybko sie nudzą. Otrębami nie trzeba się obiadać a dają efekty...wystarcza dwie łyzki dziennie. lusem jest to że powoduja ruchy robaczkowe jelit! iec przy okazji mamy zdrowe, czyste jelita... :P
ps. bardzo ważny jest ruch! o on bardzo duużo pomaga w przyspieszeniu przemiany materii.
pozdrawiam :D
buziaczki[/b]
-
Chciałam oglosic wszem i wobec ze przemiana materii nie jest to wizyta w ubikacji z zalatwienim ciezszej sprawy:P
Przemiana materii to przemiana energetyczna
to znaczy "moznosc" (hehe ale okreslenie) naszego organizmu do spalania energii jaka mu dostarczymy
Przemiane materii mozna poprawic cwiczac , pijac duzo wody i regularnie sie odzywiajac.
Proste tyjemy zazwyczja od tego ze sostarczamy zbyt wiele energii ktorej organizm ni mogac spalicodklada w postaci tluszczu.
Cwiczenia sa najwazniejsze i jedzenie poniewaz budujemy miesnie tylko wtedy kiedy mam z czego je budowac im wiecej miesni tym wiecej kalorii spalamy i nasza przemiana materii sie poprawia, jesli nie dojadamy i na dodatek cwiczycmy spalamy miesnie i spowalniamy przemiane materii dlatego restrykcyjne diety to glupota i z tad rowniez efekt jo-jo.
Wszelakie herbatki to srodki przeczyszczajace
Wazne sa witaminy ktore wlasnie z pozywieniem powinnismy dostarczac bo tabletka niczego nie zalatwi
dlatego jeszcze raz
DIETA REDUKCYJNA NIE POLEGA NA NIEJEDZENIU
Pozdrawiam
-
Ja również właśnie słyszałam, że przemiana materii to nie to samo co "wypróżnianie się". Ja generalnie nie mam z tym problemów, tak więc właśnie chciałam wiedzieć, czy różnego typu środki faktycznie wpływają na poprawę, czy raczej rozleniwiają...
Bo tak mi się właśnie zdaje...
Piję pu-erha, bo wierzę, że faktycznie pomaga, nie "przeciążając" systemu trawiennego!
Pozdrowionka!
Dziś piątek, nadchodzi weekend- cięzko pod względem niejedzenia...
Kasia :) :P
-
Milak....
Heheheehe, raczej w Oświęcimiu pomimo restrykcyjnej diety nie zauwazono efektu jojo :roll:
-
Hehehe bo w Oswiecimiu nikt po glodzeniu nie rzucal sie na lodowke
A chodzi głównie o to ze ktos jedzac np 500kcal ja zje 1000 to tyje poniewaz jego metabolizm jest spowolniony.
wtedy łatwo sie zaplatac:P
Rzeczywiscie środki przeczyszczajace rozleniwiaja jelita. Dlugo stosowane moga byc nawet przyczyna raka jelit.
Jesli ktos ma problemy z wyproznianiem to powinien jesc duzo warzyw zawieraja duzo blonnika, kasze gryczana i pieczywo wieloziarniste zamiast bialego.
Lub kupic blonnik w tabletkach.
Akurat czerwona herbatka ma ponoc magiczne wlasciwiosc pomagajace splac tluszcze
pijac regularnie i duzo okolo 12 filizanek dziennie jak zielona:P
Ale ile ludzi tyle opinii. Wsrod herbatek jest wiele podrob takze warto tez zwracac na to uwage
Prawda jest taka ze to wszystko srodki wspomagajace odchudzanie bez diety redukcyjnej i ćwiczen nic nie wskuramy :P samymi specyfikami.
A warto takze pamietac o tym ze jesli ktos ma zapotrzebowanie kaloryczne np 2000 to juz 1500 to dieta redukcyjna
wiec nie trzeba jesc 800kcal zeby schudnac :P
Pozdrawiam
-
hm ja mam pytanie :?: a ta woda przygotowana to ja sie zostawia na noc w czajniku czy jak sie woda zagotuje to nalac do szklanki i przykryc :?:
z Gory dzieki:)
-
to chyba nie ma żadnego znaczenia,przeciez to tylko woda :D
-
...niema zanczenia chyba :P
-
o to jutro sobie zrobie ten experyment moze akut=rat cos da;) bo jak do tej pory pilam naczczo mineralke cos w 1 dzien pomoglo a ppozniej juz nie :P
-
ja ten sposobz ta woda przegotowana zawsze zapominam o niej :(...
-
he a ja nie pilam dzis rano bo myslam ze woda jest w czajniku juz przygotowana a tu nie bylo:( moze jutro sie napije :P
-
A propo przemiany materii, ja znam bardzo dobre tabletki na przmeiane materi lecz one mają swoje 2 minusy.
1. tabletki są na recepte (ale czasami zaprzyjażnione panie z apteki dla dorosłych dają bez recepty)
2.tabletek nie wolno stosować przez dlugi czas ponieważ są bardzo silne i czyszczą jelita doszczęstnie ze wszystkiego :) oczyesicie tez witamin i innych potrzebnych składników :)
ale potem ma sie błogie uczucie pustego brzucha ;)
te tabletki to bisacodyl !!
-
eee...vzyli to sa jakies leki
-
nie za bardzo zrozmiałam te zdanie co napisałaś :o
-
no jesli sa na recepte to to sa leki!!!!!!!!!!!!
-
no z tego co napisałam wyrzej bardzo jasno wynikało ze są to leki choć ja osobiście lekiem bym tego nie nazwała, ja bym raczej nazwałe te tabletki "wspomagaczem" ale to tylko moje zdanie. Jedyne co moge powiedzieć to, to iż od efektów tych tabletek mozna sie "uzaleźnić" (nie brać sobie tego tylko tak bardzo do serca to taka przenośnia :D ) mi np. bardzo odpowiadało latanie po kazdym posiłku do łazienki i uczucie pustego czystego brzucha :D
-
Makbet przemiana materii jak chyba wyzej napisałam nie jest to posiedzenie w ubikacji, wiec tabletki na przeczyszczenie nie maja nic wspolnego z tym.
Takie przeczyszczanie sie jest bardzo nie zdrowe. Nie dosc ze rozleniwia jelita, uzaleznia to wlasnie robi spustoszenie w organizmie?
POzniej tym bardziej bedziesz miala problemy z wyproznieniami.
Nie wiem co takiego przyjemnego jest w tym zeby sie tak strasznie przeczyszczac i czuc uczucie pustego zoladka jak napisalas.
Zoladek robi sie pusty po okolo 4 godzninach od zjedzenia, pozniej wszystko zaczyna sie trawic. Wiesz zakrawa mi to troche na jakies zaburzenia takie cudowne uczucie ulgi po przeczyszczaniu sie. Jesli ktos ma problemy z zaparciami powinien zrezygnowac z pieczywa bialego na korzysc ciemnego ni glodzic sie jesc duzo blonnika. ewentualnie w tabletkach , co i tak jest bardziej naturalne niz chemia.
Pozdrawiam i mam nadzieje ze przesatniesz stosowac te tablety
-
z tego co napisał moge stiwerdzić 2 rzeczy a mianowicie:
1.nie czytasz uwaznie tego co napisałam wyrzej (ponieważ tematem jest "przemiana materia" czyli WYPRÓŻNIENIE, napisałam czym mozna sobie wspomóc bo z tego co wiem padło takie pytanie na 1 stronie, skoro ludzie łykajš tabletki odcudzajšce można przez pewien krótki okres stoswac te tabletki poniewaz po nich poprawia sie przemiana materi, powatarzam POPRAWIA, a te słowo "uzależnienie: było tylko i wyłšcznie przenociš, aha napisałam również ze majš swoje minusy do których nalezy wydalania z organizmu witamin i minerałów)
2.widze że nigdy nie stosowałas tego typy wspomogaczy i uważasz ze naturalna rodki typu 2listy wody dziennie sš dobre, ja osobiscie uwzam ze 2 litry wody dziennie to przesada a i owszem w łazience bede przebywac dosc często ale tylko z powodu wsburzonego męcherze poczowego co u mnie w szkole było by katorgš :shock:
Zazywanie tych tabletek jest szkodliwe dlatego radze zazywac je przez krótki czas a wypłukane witaminy bardzo łatwo mozna przywrócić jedzšc owoce warzywa itp.
Ja jestem bardzozadowolona z efektów tych tabletek, i jestem pewna ze nigdy nie miała takie uczucia pustego żołšdka gdzie masz 100% wiadomoć ze to co zjadła nie odkłada cie się własnie na brzuchu, udach, czy pupie ;)
pozdro
-
Makbet z calym szacunkiem ale czytam uwaznie to raczej ty nie bardzo rozumiesz co to jest przemian materii i mysli tak wiekszosc osob niestety przemiana materi nie równa sie wyproznieniu. Wydalanie z organizmu to koncowy efekt przemiany materii.
"PODSTAWOWA PRZEMIANA MATERII, przemiana materii, do której może się ograniczyć organizm w stanie spoczynku; u dorosłego człowieka wynosi ok. 5900–7500 kJ (tj. 1400–1800 kcal) na dobę; podstawowa przemiana materii dostarcza energii do utrzymania temperatury ciała, metabolicznej aktywności mózgu, wątroby, nerek i mięśni, krążenia krwi i limfy, perystaltyki jelit i innych podstawowych funkcji organizmu; podstawowa przemiana materii obniża się przy niedoczynności tarczycy, chorobach kory nadnerczy, niewydolności przysadki, niedożywieniu i in., a podwyższa się w nadczynności tarczycy, leukemii, w gorączce, ciąży i po podaniu niektórych leków (adrenalina, kofeina).Skład jakościowy i ilościowy pobieranej materii jest u różnych gat. organizmów odmienny, zależny od ich potrzeb pokarmowych zatem warunkiem prawidłowej przemiany materii jest pobieranie przez dany organizm wszystkich niezbędnych mu substancji w odpowiednim stosunku ilościowym oraz pokrycie jego energ. zapotrzebowania."
jest to definicja z encylopedii , mama nadzieje ze teraz zrozumialas.
Środki przeczyszczajace uzalezniaja jak najbardziej, rozleniwiaja jelita i przestaja one pracowac tak jak powinny.
Nie ma tabletek odchudzajacych, sa tabletki ktore wspomagaja odchudzanie, napewno nie naleza do nich tabletki przeczyszczajace.
Takie wspomagacze mozna stosowac podczas calej diety. Jesli jest sie osoba zdrowa i nie ma sie przeciwskazan zdrowotnych.
Stosowalam kiedys tabletki wspomagajace odchudzanie przeczyszczajacych unikam i nie polecam ich.
Woda to zupelnie inna sprawa. Nalezy pic wode aby tak jakby oczyszczac organizm od srodka, wyplukuje zlogi przemiany materii. Dlatego warto ją pic i nie uważam by byla to przesada. Nie wiem skad ty masz w ogole takie wiadomosci chyba tylko z wlasnych doswiadczen.
"Ja jestem bardzozadowolona z efektów tych tabletek, i jestem pewna ze nigdy nie miała takie uczucia pustego żołšdka gdzie masz 100% wiadomoć ze to co zjadła nie odkłada cie się własnie na brzuchu, udach, czy pupie
pozdro" takie sa naprawde opisy ludzi ktorzy maja zaburzenia jedzenia szczegolnie bulimiczki.
To ze sie przeczyscisz to nie znaczy ze kcal znikna zupelna nieprawda. tak samo jak bulimiczki mysla ze pozbeda sie wszystkich kcal wymiotujac. Trawienie zaczyna sie juz w przewodzie pokarmowym.
Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieje ze teraz wszystko zrozumialas
-
Jak na mój gust to to są zwykłe tabletki przeczyszczające, a z tym to lepiej nie zaczynać, bo rzeczywiście później mogą być komplikacje, tak jak po np. czopkach.
Co do przemiany materii to ja mam ją dosyć średnią, chociaż otręby od pewnego czasu jadam (do obiadu dodaję ok. 2 łyżek), a wodę dzisiaj już piłam i spróbuję jeszcze przez jakiś czas. Możliwe, że za mało czasu poświęcam na sport, ale przemiana materii chyba może też być uwarunkowana genetycznie?
-
niech kazdy robi co chce, jak ktos zna umiar i ma rozsądek tabletki potrafią pomóc :) i nie są aż tak bardzoooo bardzo szkidliwe jejoojjooo jak wy to mówicie bo jakos ja zyje jestem zdowa i chudne a wy se pijcie to wode i latajcie co chwila do łazienki, zjadajcie sobie otręby co i tak wam nic nie da, wolny kraj i jush
-
trwienie zaczyna się już w jamie ustnej - enzymy znajdujące się w ślinie rozpoczynają rozkładanie pokarmu :)
-
-
-
Hehe Makbet
nie jedna taka madra byla a pozniejz placzem biegala po osrodkach pomocy
Jesli cos jes szkodliwe i nie szkodzi ci w danym momencie nie znaczy ze nie sieje w twoim organizmie pustek. a dieta nie polega na tym zeby sie wyprozniac sztucznie i odchudzac sie cale zycie
tylko na tym by zmienic nawyki zywieniowe
Jasne wolny kraj hehe twoje zycie to twoj wybor
wiec.....
nie pisz ze picie wody i jedzenie otrbow nie pomoze
otreby to blonnik ale chyba malo na ten teamt wiesz a woda oczyszcza organizm ale Ty wolisz sie oczyszczac sztucznie i rozleniwiac jelita twoj wybor tylko nie mow ze cos nie pomaga dlatego zety wybierasz cos innego
Pozdrawiam jeszcze ci przejdzie ....
-
moim zdaniem to milak ma racje
ja pamiętam kiedys piłam figure a jak ją odstawiłam to sie wysrać nie mogłam :/
wiec przestańcie pierdzielić bo tablety pomagaja jak się je łyka a chyba do smierci ich łykac nie bedziesz :/
-
Tez tak uwazam, trzeba sie racjonalnie odzywiac. Z glowa. A tabletki na oduchdzanie i te rozne herbatki przeczyszczajace na ŚMIETNIK!!!!!!!!!!!!!!
-
no własnie
zgadzam sie :D
ale powiem wam jedno
polecam regulavit
nie jest to zadna figura w ogóle nie daje biegunek ani nie przeczyszcza
po prostu łagodnie reguluje prace jelit
i można ją pić a jak odstawisz to dalej jest wszystko normalnie :D
-
ehhh , moja siostra jje duzo slodyczy , chipsy ... je bialy chleb - pizze , i frytki i nic nie tyje !!! a wcale sie nie zalatwia duzoo..... wiec raczej przemiana materii ma sie nijak do wyprozniania - niestety ;((( ..... kurcze.... takiej to dobrze ..... no coz.... ale trzeba pocierpiec .....
-
Hej :D
PEWNA PANI PROSZE PANSTWA :wink: WYPOWIEDZIALA SIE NA TEMAT SRODKOW PRZECZYSZCZAJACYCH.....
Stosowanie środków przeczyszczających w celu obniżenia wagi jest pozbawione sensu, ponieważ traci się głównie wodę, co daje chwilową obniżkę wagi, podczas gdy tłuszcz zostaje i ma się dobrze.
Wyobrażenie, że środki przeczyszczające zastąpią dietę jest zawodne. Dieta eliminuje tylko niektóre, niekorzystne (bo najbardziej energetyczne) pokarmy, zaś środki przeczyszczające usuwają wszystkie substancje znajdujące się w jelitach. Także niezbędne w danej chwili! W efekcie niewielki spadek wagi okupiony jest poważnymi zaburzeniami metabolizmu i brakami aminokwasów, witamin i soli mineralnych; a do tego pogorszeniem zdrowia i stanu urody (skóra, włosy).
TU ZNAJDZIECIE TROCHE WIECEJ INFORMACJI
http://www.ogrod.zdrowemiasto.pl/uroda/u008.html
POZDRAWIAM :!:
-
-
Dokładnie przemiana materii nie ma wiele wspólnego z wypróżnianiem.
Rozmawiałam wczoraj z Dietetykiem i właśnie poruszyłam ta kwestie 9 na 10 pacjentek mysli ze przemiana materii wiąze sie z czestymi wizytami w ubikacji niestety nie jest to prawda a wiekszosc naszego spoleczenstwa tak mysli.
DLa przykladu osoba szczupla majaca swietna przemiane materii Pani dietetyk zalatwia sie co 4-5 dni :P
hehe a jest bardzo szczupla racjonalnie sie dozywia i niesteosuje zadnych diet
Pozdrawiam
-
Myślę MILAK, że jednak to za rzadko zalatwiac sie co 4-5 dni!
Uwazam, ze najlepiej jest to robic codziennie. Inaczej chodzi sie z ciezkm brzuchem. Ja odkad na sniadanie jem otreby z jogurtem systematycznie z rana chodze do toalety i od rana chodze sobie z plaskim brzuchem! :lol: choc jestem najedzona!
-
Betsabe masz calkowita racje
CHodziło mi o to ze to nie jest przemiana materii wypróznienia to koncowy efekt trawienia. Zdrowy człowiek powinien załatwiac się przynajmniej raz dziennie. Jesli nie to mozna mowic o zparciach np a to juz inna broszka nizprzemiana materii:)
Dlatego wlasnie polecane sa duze ilosci blonnika by usprawnic prace jelit.
Oczywiście że czlowiek kiedy sie wypróżni czuje sie lzejszy itd :)
ale to juz jest podejscie psychologiczne:)