http://www.e-kartki.net/kartki/big/109187485211.jpg
Aniu, pozdrawiam cieplutko :D
Wersja do druku
http://www.e-kartki.net/kartki/big/109187485211.jpg
Aniu, pozdrawiam cieplutko :D
NIEDZIELNE BUZIOL,I ANIU
http://www.e-kartki.niunia.com/ecards/20.gif
http://www.800florals.com/virtual/VFSunflwr.jpg
Aniu, czekamy na jakieś wiadomości :D
pozdrawiam :D
WITAJ ANECZKO. :D
CZY JUŻ MASZ WSZYSTKO ZA SOBĄ :?:
ZACZYNA ZŻERAĆ MNIE CIEKAWOŚĆ.......
JAKIEŚ MAM TAKIE PRZECZUCIE, ŻE FASOLECZKA JUŻ JEST Z TOBĄ, MOŻE SIĘ MYLĘ A MOŻE NIE :?:
http://www.muratordom.pl/obrazki/obr...e_art_duze.jpg
POZDRAWIAM WAS ANIU SERDECZNIE.
http://www.annegeddes.com/images/error/error3.jpg
http://a764.g.akamai.net/f/764/1052/...alog/2408z.jpg
No co tam słychać u Fasolki, Krystianka i ich mamusi :?: :D
pozdrawiam cieplutko :D
ANIU SZYBKIEGO I LATWEGO ROZWIAZANIA ZYCZE A TO MOZE SIE PRZYDA :!:
Jak należy odżywiać się podczas karmienia piersią?
Prawidłowy sposób odżywania się w okresie karmienia piersią zapobiega niedoborom pokarmowym u matki, wpływa na stan zdrowia dziecka oraz na prawidłowe wytwarzanie pokarmu. Posiłki powinny być tak skomponowane, aby zaspokoić zwiększone zapotrzebowanie na energię i składniki odżywcze. Posiłki należy jeść regularnie, najlepiej 4-5 posiłków mniejszych objętościowo.
Karmienie piersią wymaga większej ilości energii w diecie kobiety. W stosunku do okresu przed ciążą każda kobieta powinna zwiększyć kaloryczność diety o 500 kcal. W diecie występuje również większe zapotrzebowanie na m.in. białko (110 g/dzień), więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych, które odgrywają dużą rolę w budowaniu tkanki mózgowej i siatkówki oka dziecka oraz wapnia (1200mg). Najlepiej przyswajalny jest wapń zawarty w produktach mlecznych. Dzienne zapotrzebowanie na wapń zaspokaja np. 5 szklanek mleka lub napojów mlecznych albo 3 szklanki mleka, 2 plasterki sera żółtego i 50 g twarożku. Główne źródło energii powinny stanowić węglowodany złożone, takie jak pieczywo, ziemniaki, kasze, ryż.
Dietę należy wzbogacić o ryby, które są źródłem pełnowartościowego białka, witaminy A, selenu, fosforu, jodu, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. Nie wolno zapomnieć oczywiście o źródle witaminy C, beta-karotenu, błonnika i składników mineralnych, czyli oczywiście warzywach i owocach.
2 posiłki dziennie powinny zawierać dużą ilością żelaza: chude mięso, wędliny, ryby, żółtko jaj, produkty zbożowe (ciemne pieczywo, kasze), zielone warzywa (szpinak, brokuły, natka pietruszki), owoce (morele, winogrona).
Należy unikać owocowych napojów gazowanych, nie wolno pić alkoholu i mocnej kawy. Przenikają bowiem do mleka matki i mogą mieć niekorzystny wpływ na dziecko.
Unikać powinno się też produktów, na które dziecko może reagować wzdęciami. Najczęściej są to: czosnek, cebulę, kapustę lub czekoladę. Produkty te mogą również zmieniać smak mleka na bardziej intensywny, który dzieciom nie zawsze odpowiada. Niemowlęta mogą też reagować alergicznie na niektóre produkty jedzone przez matkę (uwaga na jajko, mleko, ryby, cytrusy, kakao, pomidory, owoce drobnopestkowe i konserwanty).
http://foto.onet.pl/upload/52/49/_18809.jpg
http://www.andrea-schroeder.com/geddes/geddes74.jpg
Aniu, no co tam w groszku piszczy :?: :wink:
pozdrawiam :D
A więc Ania juz w szpitalu, jest jeszcze troche czasu ale ze wzgledu na podwyższone ciśnienie musiala już pójść. Myślę ,że dla niej i dziecka lepiej jak trochę poleży.
Jak tylko będzie się coś działo to napiszę.
Pozdrowienia od Ani dla wszystkich tu zaglądających.
http://www.e-foto.pl/users/k20050315...d_Nowy_060.jpg
CZEKAMY I TRZYMAMY KCIUKI :D
http://foto.onet.pl/upload/95/88/_3317.jpg
GORĄCE SERDECZNOŚCI DLA ANECZKI. TRZYMAM KCIUKI ZA SZYBKIE I SZCZĘŚLIWE ROZWIĄZANIE. CAŁUSKI DLA KRYSTIANKA, KTÓRY NAPEWNO TĘSKNI ZA MAMUSIĄ.
http://www.annegeddes.com/images/gal...ng/thumb_2.jpg