Hello Alexik, jak idzie odchudzanie? POzdrawiam cieplutko i nieskokalorycznie :wink:
Wersja do druku
Hello Alexik, jak idzie odchudzanie? POzdrawiam cieplutko i nieskokalorycznie :wink:
No właśnie moze ktoś zdradzi jak on sie w końcu kończy. Tyle plotek jest, a ja jeszcze nie czytałam i z przyjemnością dowiems ie jak sie skończył. Mi to w czytaniu nie bedzie przeszkadzac :D
Dzisiaj 99.2 i ogólnie czuję się zmęczony, szczególnie podczas ćwiczeń - brak energii - i do tego podwyższony puls spoczynkwy rano tak więc daje sobie odpocząć by odzyskać siły i zregenerować organizm ...
peszymistin fajnie, że widzisz postępy i wyrobiłaś sobie kondycję, i co ważniejsze, nawyki ruchowe no i te -36 kg na pewno pomaga w bieganiu ;) Co do tabel - ten kalkulator jest w miarę dobry ale lepsze tabele też można znaleźć, na przykład tabela skopiowana z jednej z najpopularniejszych książek na temat energii/odżywiania/ćwiczeń. Ta tabela ma dane dla osoby ważacej 68 kg i jak widać bardzo aktywne ćwiczenia mogą spalić ponad 650 kcal czyli w 1.5h ponad 1000 kcal a jeśli jak ja, 90 kg to trzeba to pomnożyć przez prawie 1.5 ( 90 / 68 ) :)
Życzę powodzenia w utrzymywaniu wagi i czerpania radości z ruchu ;)
nargila kierunek 88 to mam na oku ale dłuogofalowo ;) Niestety coraz więcej różnych rzeczy zabiera mi czas więc będę się cieszył jak pozostanę 99 poprzez lepsze zarządzanie czasem i dobre nawyki - a bedę miał niedługo pełno okazji do tego testowania ...
fouille niby to tylko książka ale jednak coś w niej jest :) Byłem b. zadowolony, że moje dwie ulubione postacie i ich historie, Dumbeldort i Snape, są nie tylko opisane w szczegółach ale też okazały się być jednymi z najważniejszych i najbardziej złożonych ...
I powodzenia w nowej siłowni - może ta godzina drogi jest warta wysiłku ;) Co do rowerka i czytania to jest niezły pomysł - już teraz męcze książki audio podczas spacerów tak więc byłby to całkiem naturalny następny krok ;)
Meeeg85 HP7 podobał mi się - świetne zakończenie dziesięcioletniej drogi - Rowling stworzyła świat który jest równie wciągający i "rzeczywisty" (szczególnie wewnątrz Hogwarts) jak Tolkiena a to jest naprawdę niezłe dokonanie w tej erze postmodernizmu ...
KobietkaKokietka odchudzanie idzie, powoli, bo bardziej mi teraz zależy na długotrwałym utrzymaniu wagi koło 99 choć było przyjemnie zobaczyć 98 ;)
nargila napisz co Cie dokładnie interesuje w HP7 i wyślę Ci na priva choć bym radził poczekać - duża przyjemność jest w niespodziankach - podróż vs. osiągnięcie celu ;)
Hej Alek. Najpierw gratuluję spadku wagi i zazdroszczę konsekwencji :roll:
Wiesz, obliczyłam właśnie (z pomocą przelicznika, do którego podałeś link) ilość kcal jaką spalam podczas moich codziennych marszów. Wkurzyłam się bo wyszło tylko 156 :twisted: A myślałam, że chociaż 500.... Chyba czasami lepiej żyć w błogiej nieświadomości :wink:
Prawo porażki, prawo sukcesu - never give up, never surrender. By odnieść sukces nie można się bać niepowodzenia. Porażka jest naturalną konsekwencją próbowania i jedyny 100% sposób by odnieść porażkę to przestać próbować ...
Coś w tym jest ...?!Cytat:
Successful people are not afraid to fail They have the ability to accept their failures and continue on, - owing that failure is a natural consequence of trying. The law of failure is one of the most powerful of all the success laws because you only really fail when you quit trying. -- Wynn Davis
Napsisz dokładnie jakie dane wpisywałaś - duże znaczenie ma nie tylko tempo/szybkość ale też poziom wysiłku (można ocenić wysiłek w przybliżeniu na przykładpoprzez ocenę czy możesz rzomawiac w czasie wysiłku i w jakim stopniu, zmierzenie pulsu, etc).Cytat:
Zamieszczone przez etnomaniak
Oj Alek... jak zawsze profesjonalnie :wink: Pojęcia nie mam jaki miałam puls, szłam sobie 40 min, tempo: wpisałam "spacer/marsz", myślę, że mogłabym rozmawiać jak bym miała z kim :wink:
Jak oceniać wysiłek i liczyć kalorie spalane podczas ćwiczeń?
Zdolność do rozmawiania podczas wysiłku służy do oceny poziomu wysiłku (jak jest z oddychaniem). Z artykułu Jak możesz ocenić nasilenie swojego wysiłku?:Cytat:
Zamieszczone przez etnomaniak
Do tego też warto używać skali wysiłku - szczególnie przydatne jest prowadzić dziennik i zapisywać takie dane - można obserwować postępy i się motywować ;)Cytat:
(...) Ocena rytmu oddychania
Możesz ocenić wielkość obciążenia wysiłkiem, obserwując własny oddech. Jeśli musisz się zatrzymać i złapać oddech, by coś powiedzieć, prawdopodobnie ćwiczysz zbyt intensywnie. Jeśli możesz bez większego trudu rozmawiać, nie przerywając aktywności, wysiłek zapewne nie jest zbyt duży. Pamiętaj jednak, że doprowadzenie do lekkiej zadyszki jest wskazane podczas ćwiczeń mających korzystnie wpływać na lipidy krwi. Jeżeli podczas ćwiczeń wystąpią jakiekolwiek dolegliwości, a zwłaszcza: nierówne bicie serca, ból w górnej połowie ciała, ucisk w klatce piersiowej, duszność, zawroty głowy lub nudności, musisz od razu przerwać trening i niezwłocznie skontaktować się z lekarzem.
Artykuł Wysiłek fizyczny a zdrowie dobrze opisuje jak planować cele związane z ruchem:Cytat:
(...) Przydatnym sposobem oceny nasilenia wysiłku jest zastosowanie 10-stopniowej skali. Jest to bardziej precyzyjne niż określanie wysiłku jedynie jako mały, umiarkowany albo duży. Przyjmij, że "0" oznacza zupełny brak wysiłku, a "10" wysiłek maksymalny, jakiego praktycznie nie jesteś w stanie wykonać. Podczas ćwiczeń zadaj sobie pytanie, na ile oceniasz wysiłek w danym momencie w skali od "0" do "10".
Jak chcesz wiedzieć dokładniej ilość spalonych kalorii to musisz policzyć dystans spaceru - najprostszą metodą jest kupić licznik kroków. Możesz również spróbować policzyć to z mapy jeśli masz jedną prostą trasę spacerową. Bardziej zaawansowane metody to użycie GPS albo jeśli spacer jest wzdłuż drogi przejechanie się samochodem i spisanie dystansu z licznika kilometrów. No i oczywiście pulsometr może być pomocny choć nie poda dystansu ale policzy kcal spalane na podstawie odczytanego tętna podczas spaceru. Ale pulsometr nie jest konieczny (z artykułu Ćwiczyć by schudnąć):Cytat:
(...) Dla osób, którym pomiar tętna podczas wysiłku może sprawiać trudność przybliżoną informację o optymalnej intensywności wysiłku daje ocena częstości oddechu. Najkorzystniejszy jest wysiłek powodujący przyspieszenie oddechu, przy którym jednocześnie można swobodnie rozmawiać, równocześnie odczuwając, że wykonywany ruch rozgrzewa.
Na pewno najprostszą, najtańszą i godną polecenia wszystkim formą ruchu jest spacer. Tradycyjnie spacerujemy (często nawet dwa razy dziennie) z małymi dziećmi, później jednak ten zdrowy zwyczaj zarzucamy. A dobrze by było zacząć od nowa. Na początek od 15 minutowych spacerów spokojnym krokiem ( może codziennie?!), w kolejnych tygodniach wydłużając czas spacerów o kilka minut do optymalnej wartości 30-60 minut dziennie. Ważne też jest zwiększanie szybkości spaceru stosownie do swojej wydolności fizycznej. Osobom sprawniejszym polecamy marsz, przejażdżki rowerowe na płaskim terenie, pływanie, jazdę na nartach biegowych, taniec.
Osoby aktywne i bez problemów zdrowotnych ćwicząc w celu utrzymanie dobrej formy i sylwetki mogą sobie pozwolić na wszelkie dostępne formy ćwiczeń w klubach fitness, gry zespołowe czy uprawianie innych ulubionych sportów.
Dla wszystkich dbających o sylwetkę na pewno bardzo istotne będą informacje o tym ile kalorii można spalić podczas ćwiczeń, które umieściliśmy w tabeli. Ważną informacją jest to. że minimalna ilość wysiłku fizycznego przynosząca korzyści dla zdrowia to taka, która zapewnia wydatek rzędu 1000 kcal na tydzień, średnia- 1500 kcal tygodniowo, a najlepiej, żeby wysiłek wymagał zużycia co najmniej 2000 kcal w tygodniu. Opierając się na danych z tabeli łatwo wyliczyć co należy zrobić, aby takie cele osiągnąć.
No i jeszcze jeden "problem" ...Cytat:
Zmierzyć swoje tętno może każdy , i nie wymaga to żadnego specjalistycznego sprzętu , wystarczy zwykły zegarek . Podczas np. zwykłego spaceru możemy w każdym momencie zmierzyć swój puls . Tętno mierzymy na przegubie dłoni lub jeżeli jest słabo wyczuwalne , na tętnicy szyjnej . Nie musimy również dokonywać pomiaru przez całą minutę , wystarczy jedynie przez 15 s i uzyskaną wartość pomnożyć razy cztery . Wówczas dowiemy się , czy tempo jakie nadaliśmy jest wystarczające . Aby osiągnąć odpowiednią częstotliwość pulsu musi być uaktywnione ponad 30 % mięsni szkieletowych . Jest to możliwe jedynie w tych wysiłkach w których są aktywne nogi . Dlatego też najbardziej efektywną formą ruchu są spacery , marszobiegi i jazda na rowerze . Podczas tych wysiłków jesteśmy także w stanie utrzymać jednakowe tempo oraz intensywność , czyli zapewnić wszystkie warunki dla właściwego spalania tkanki tłuszczowej . Jak często powinniśmy ćwiczyć ? Umiarkowane ćwiczenia aerobowe w żaden sposób nie forsują naszego organizmu , mogą więc być wykonywane codziennie . Wówczas ich efektywność jest największa . Tracimy nie tylko zbędną tkankę tłuszczową , lecz również podnosimy naszą kondycję fizyczną . Gdy trenujemy 3 razy w tygodniu również można odnotować wpływ na spalanie tłuszczu , ale słabą poprawę ogólnej wydolności organizmu . Ćwiczenia raz lub dwa razy w tygodniu nie mają prawie żadnego wpływu na spalanie tłuszczu i ogólną poprawę naszej kondycji . Tak więc najważniejsza jest systematyczność i wytrwałość
Warto nauczyć się trochę teorii by mieć maksimum pożytku z wysiłku włożonego w ćwiczenia ;) Myślę, że warto takie oszacowanie zrobić bo da Ci to lepszą znajomość jak szybko chodzisz co pomaga w dokładniejszym oszacowaniu spalonych kalorii - warto czas efektywnie wykorzystywać i wiedzieć jak efektywnie ;)Cytat:
Nie należy także mylić ćwiczeń z pracą fizyczną wykonywaną w warunkach domowych . Wiele osób , zwłaszcza kobiet narzeka , iż ciężko pracuje , nie je dużo , a mimo to tyje . Tak dzieje się dlatego , ponieważ wykonywane prace domowe nie mają charakteru właściwego ćwiczenia fizycznego . Są często zbyt krótkotrwałe , intensywne i nie mają typowego charakteru tlenowego . Nie wywołują one przez to zmian metabolicznych korzystnych do spalania tkanki tłuszczowej , oraz nie poprawiają ogólnej wydolności . Śmiało można więc powiedzieć , iż ćwiczenia fizyczne mogą być pomocne w osiągnięciu kondycji przydatnej do prac domowych , natomiast praca niewiele pomaga poprawie wydolności podczas wykonywania ćwiczeń . Aktywny tryb życia jest jak najbardziej zalecany , ale nie może on oznaczać rezygnacji z regularnych ćwiczeń .
A wtdey możesz stosować kalkulatory i tabele z lepszą dokładnością :)
Polecam też pływanie albo granie w kometki - szybko poczujesz spalane kalorie ;)
hej Alek! A mnie bardzo ciekawi, jak sie gra w kometki :lol: :lol: bo tak zachwalasz te grę, a ja pierwszy raz u Ciebie o tym przeczytałam. ale pochwale sie, ze zaczełam chodzic na basen :wink:
Bardzo dziękuję za tak wyczerpującą odpowiedź. Zacznę mierzyć tętno. To rzeczywiście dobry sposób oceny swojej kondycji. Spacerowałam dzisiaj przed przeczytaniem tego postu, więc jutro wszystsko policzę. Za to dziś spróbuję ze skakanką.
Ja częsciej spotykałam sie z nazwa badminton i od dziecka w to grałam na każdych wakacjach. Teraz już mniej ale uwielbiam tą grę, można sobie raczki wzmocnić :)
Dzisiaj 99.0 kg.
peszymistin gratuluję wytrwałości i wyników ;)
nargila tak dla mnie kometki = badminton ;)
etnomaniak dla mnie to mierzenie jest przydatne głownie do tego by nie lepiej kontorować wysiłek - przedtem miałem tylko "intuicyjne" poziomy: max, min , średni wysiłek a teraz bardziej z głową myślę o aerobowym, anerobowym, długotrwałym powyżej 60% HRmax, etc etc
Meeeg85 jak widac tajemnic nie ma, a w kometki to się gra poprzez rzucanie kometek ;)
Ćwiczenia aerobowe i graficzna tabela stref HR - Wikipedia ma dobre podsumowanie i bardzo przydatną graficzną tabelę stref HR (w poziiome wiek, w pionie strefy % HRMax):
http://img513.imageshack.us/img513/4...hart600ct3.png
Ćwiczenia aerobowe są to ćwiczenia o średniej intensywności wykonywane przez dłuższy okres czasu. Słowo aeorobowe oznacza "z tlenem" i odnosi się do użycia tlenu w mięśniach podczas procesu generowania energi.
Efektywne ćwoczenia aeorobowe powinny zaczynać się od 5-10 minut rozgrzewki przy intensywności 50-60% HRMax (maksymalnego bicia serca), następnie przynajmniej 20 minut ćwiczeń przy intensywności 70-80% HRMax i zakończyć oporzez 5-10 minut "ochłodzenia" poprzez spowolnienie ćwiczeń do 50-60% HRMax.Cytat:
Aerobic exercise refers to exercise which is of moderate intensity, undertaken for a long duration. Aerobic means "with oxygen", and refers to the use of oxygen in a muscle's energy-generating process. Many types of exercise are aerobic, and by definition are performed at moderate levels of intensity for extended periods of time.
Cytat:
An effective aerobic exercise should involve 5-10 minutes of warming up at an intensity of 50-60% of maximum heart rate, followed by at least 20 minutes of exercise at an intensity of 70-80% of maximum heart rate, ending with 5-10 minutes of cooling down at an intensity of 50-60% of maximum heart rate.
Podjerzewam peszymistin, ze gdybyś dobrze poszukała na wiki to znalazłabyś to po polsku również ;)
Alek...a Ty sie codziennie wazysz? :lol:
Dzisiaj 99.1 kg. Mój poranny puls spoczynkowy nic tylko rośnie (z ok 58-62 dwa tygodnie temu do 68 dzisiaj ..) i mam symptomy przetrenowania tak więc będę musiał pracować nad wypoczynkiem ...
Meeeg85 tak waże się codziennie, mam więcej danych by wyliczyć średnią wagę tygodniową/miesięczną i moim zdaniem lepiej widać trend niż z tygodniowych ważeń. z tego co widzę waga się lubi dużo wachać ;)
nargila & peszymistin polska wikipedia jest trochę do tyłu, znacznie mniej zawartości niż w angielskiej :( Tak więc umieściłem tłumaczyenie obok tesktu angielskiego ;)
Ważenie codziennie: mikro i makro perspektywa
Z dnia na dzień co wida? Chaos? Czasami, jak to było na początku lipca to czysta "huśtawka": w góre, w dół, w góre, w dół, ...
http://img265.imageshack.us/img265/7...reen136id9.png
Ale prosta linia, i to w dół, kiedy spojrzy się na średnie miesięczne ;)
http://img398.imageshack.us/img398/3...y73screti2.png
A co w średniej skali, tygodniowej? Widać trend ale teżi widać wzgórki i dolinki, "trudne" tygodnie ....
http://img463.imageshack.us/img463/1...reen229mc7.png
Skala miesięczna to najbardziej zróznicowana - wygląda prawie jak wykres akcji, szczególnie jeśli trend jest dodany.
http://img504.imageshack.us/img504/5...ary77gsqd6.png
Sam wykres średnich tygodniowych dla jednego miesiąca to trochę za mało:
http://img230.imageshack.us/img230/7...creen23os1.png
Przetrenowanie - symptomy, objawy i wykrywanie - na podstawie http://www.sfd.pl/Przetrenowanie-t40766.html
I jak wykryć? Przetrenowanie to jedno z najbarziej niebezpiecznych i trudnych do wykrycia problemów podczas treningu - systematyczność obserwacji jest konieczna ...Cytat:
Jedynym symptomem, który wydaje się być wspólnym we wszystkich przypadkach przetrenowania jest przemęczenie. Wynikiem jest zmniejszenie maksymalnego zakresu pracy.
Innym symptomem jest zwiększenie zuzycia energii i tlenu. Towarzyszy temu przyspieszonie rytmu uderzeń serca i oddychania. Zwiększenie się zuzycia energii może być powodowane zmianami w schemacie zaangażowania mięśni do wykonywania pewnej pracy. Normalnie organizm angażuje cały mięsień i części mięśni w najbardziej efektywny sposób, aby tę pracę wykonać. Jednakże z powodu zmęczenia zachodzi dużo mniej ekonomiczne wykorzystanie mięśni, a to kosztuje więcej energii i wymaga większych ilości tlenu.
Cytat:
Wszystkim czego potrzeba, aby prawidłowo ocenić objawy, jest miejsce w dzienniczku treningów i prowadzenie zapisków. Np. tempo uderzeń serca w stanie spoczynku można mierzyć codziennie, zapisywać można ilość i częstotliwość występowania infekcji, zapisywać subiektywne odczucia psychologiczne ("Czuję się świetnie", "Nie chce mi się nic robić").
Prowadzenie zapisów objawów w połączeniu z prawidłowym ich odczytywaniem, planowanym ui uzasadnionym programem treningowym, oraz dobrze zrównoważoną dietą może być pomocne w uniknięciu przetrenowania.
jak rozpoznać i unikać przetrenowania poprzez nie za szybkie tempo wzrostu kondycji i odpowiedni dopływ paliwa/budulców tzn. balans pomiędzy treningiem, odnową, i odżywianiem ..
Z http://www.bieganie.pl/trening/przetren/
Co to jest?
Subiektywnie i obiektywnie:Cytat:
Przetrenowanie jest to stan przewlekłego zmęczenia o podostrym przebiegu, powstający podczas intensywnego treningu przy stosowaniu nieadekwatnych przerw wypoczynkowych.Początkowo objawy przetrenowania są mało uchwytne, niezauważalne i trudne do określenia. Może to być, na przykład, pogorszenie samopoczucia bez konkretnych dolegliwości.
Co robić?Cytat:
Objawy subiektywne odczuwane są w postaci silnego wyczerpania, duszności, bólów mięśni, nudności, zawrotów głowy oraz zniechęcenia i otępienia. Dłuższe intensywne wysiłki doprowadzić mogą ponadto do wystąpienia zaburzeń orientacji w czasie i w przestrzeni, przymroczenia i omamów. Uwaga ta szczególnie adresowana jest do zawodników uprawiających bieg na orientację.
Objawy obiektywne przejawiają się w obniżeniu zdolności do pracy, koordynacji i precyzji ruchów, zmniejszonej szybkości reagowania na bodźce, obfitym poceniu się, wzroście ciepłoty ciała oraz częstotliwości tętna i oddechów.
Przewlekłe zmęczenie ogólne powstaje w następstwie wielokrotnie powtarzającej się pracy, przy stosowaniu zbyt krótkich przerw odpoczynkowych. Prowadzi to do sumowania się pojedyńczych stanów zmęczenia i stopniowo do obniżenia wydolności.
W praktyce sportowej przemęczenie może nie od razu objawiać się obniżeniem wyników sportowych, szczególnie przy dużym zaangażowaniu emocjonalno-ambicjonalnym zawodnika. Sygnałem ostrzegawczym mogą być bóle głowy, zaburzenia snu, brak apetytu, chudnięcie, bóle mięśni i okolicy serca, zmiany i chwiejność usposobienia, zmniejszona lub wzmożona pobudliwość lub niechęć do pracy.
Podsumowanie? Zalecenia?Cytat:
Postępowanie w stanach przetrenowania polega przedewszystkim na obniżeniu intensywności treningu. Dużą rolę mogą tu odegrać atrakcyjne formy aktywnego wypoczynku, a poza tym stosowane pod kontrolą lekarza zabiegi w postaci sauny, kąpieli, naświetlań promieniami ultrafioletowymi (w zimie) oraz podawanie witamin C i B complex.
Zapobieganie występowaniu stanów przetrenowania polega w głównej mierze na stosowaniu adekwatnych przerw wypoczynkowych tak w treningu jak częstotliwości startów.
Czyli balns, balans, balans - trzeba znaleć złoty środek pomiędzy trzema składnikamiCytat:
Na podstawie powyższych uwag należy wnioskować, że uprawiając sport, szczególnie ten na poziomie wyczynowym należy zachować równowagę pomiędzy treningiem, odnową i odżywianiem.
Cytat:
To znaczy: TRENING = ODNOWA = ODŻYWIANIE
Alek, pomocy....
Zmierzyłam swój puls dzisiaj i nie wiem jak te pomiary zinterpretować.
spoczynkowy - 60 :shock:
po 2 min na skakance - 120 :shock: :shock:
po 8 km roerem - też 120 :shock: :shock: :shock: ( śr prędkość = 24 km/h)
Wydaje mi się, że mój puls spoczynkowy jest zdecydowanie za wysoki, poza tym, czy to normalne, że po 2 min na skakance mam taki sam jak po 20 na rowerze???
Puls spoczynkowy masz zupełnie normalny.Cytat:
Zamieszczone przez etnomaniak
Puls zależy od ćwiczeń (skakanka to jedno z najbardziej "męczących" ćwiczeń a np w wodze puls jest zawsze mniejszy).
Co jest b. ważne jest jak długo mierzysz puls? 15 sekund vs 60 sekund a różnica może być duża jeśli zatrzymujesz się by go zmierzyć - a czym krócej mierzysz tym większy błąd pomiaru ....
Na ile oszacowałaś swoje HRMax?
Widzę, że dzielnie walczysz :) Oby tak dalej :D
Pozdrawiam Cię serdecznie :)
Dzisiaj 99.9 kg. Co ważne czuje się lepiej tak jakbym wychodził z przetrenowania - może jutor pogram w badmintona i sprawdzę jak to jest ;)
peszymistin jak to by było miło jeśliby waga "logicznie" rosła albo malała z dnia na dzień zgodnie z tym co jemy i co spalamy ... a tak to niestety trzeba cały czas walczyć i walczyć i walczyć ...
fruktelka mam nadzieje, że dalej też dobrze pojdzie dla mnie choć sieprień będzie bardzo ciężki - mam nadzieję tylko, że przeprowadzka i zmiana pracy nie odbije się za mocno na moim zdrowiu, jedzeniu i wadze ... też pozdrawiam i życzę Ci powodzenia! Wagą sie za mocno nie przejmuj bardziej czy czujsz się dobrze i czy masz zdrowie i energię ;)
Pytałm o tę wagę, bo w sumie często to ludzi deprymuje, gdy waża się codziennie i widza np. więcej . ale Ty masz tak racjonalne podejscie do tego wszystkiego, ze Ciebie to nie zdołuje :wink: echhh, zazdroszcze Ci, bo ja tak nie umiem :(
Też się martwię ale nie za mocno ;) W końcu, odchudzanie, a może lepiej, odzyskiwanie zdrowej wagi, odzyskiwanie zdrowia, nabieranie kondycji, zajmuje czas - mam tylko nadzieję, że krócej niż mi zajęło zyskiwanie tych extra 30-40 kilo balastu :evil:Cytat:
Zamieszczone przez Meeeg85
Dzisiaj 100.2 - waga rośnie ... dzisiaj ponad 2000 kcal spalonych w poand 2 godzinach kometek - może wyjdę niedługo z przetrenowania ... również teraz ciut mniej stresu jako że podjąłem decyzję kiedy zaczynam nową pracę i teraz tylko zostaje przeprowadzka - w przyszłym tygodniu "polowanie na mieszkanie" (nie czuję kiedy rymuję ...)
Niestety dla mnie stres = zajadanie = mniej energii = mniej ćwiczeń = wzorst wagi. Mam tylko nadziję kontorolować to o tyl eo ile możliwe ale sierpien to będzie ciężki, cięzki miesiąc.
Nie wiem dokładnie jak będzie z internetem, kiedy zostane podłaczony, tak więc za dwa tygodnie mogę zniknąć na trochę z forum ale to nie znaczy że porzucam ten pamiętnik czy walkę o lepsze jutro ;) Mój PDA będzie ze mną i mam nadzieję zapisywać co się da i trymać pod kontrolą kalorie i ruszać się. Będzie to dobry test tego co się nauczyłem przez kilka ostanich miesięcy ...
Dzisiaj było 99,3 kg. Od wczorajszego machania rakietką trochę boli mnie ręką, szczególnie jak zaciskam pięść ....
Ale waga znów poszła w dół, to najważniejsze :wink:
Gdzie teraz będziesz pracował?
Wachania, wachania ...Cytat:
Zamieszczone przez Meeeg85
W duże firmie komputerowej.Cytat:
Gdzie teraz będziesz pracował?
Hej Alek :D
waga się stabilizuje, waha trochę, ale i tak nie ucieka mocno w górę :D
mam nadzieję tylko, ze stresy zw. z nową pracą nie spowoduję rozluźnienia u Ciebie. .u mnie niestety tak z reguły jest, ze nowa praca i od razu kg przybywa, bo niestety ja w stresie tez jem, jem, jem...
a u mnie waga tez na poziomie 9 cały czas... :( dlaczego sobie na to pozwoliłam.. ech..
pozdrawiam Cię gorąco :D trzymaj się dzielnie :D
Peszymistin bardzo mądre słowa...
Alek jak tak mija poniedziałek? :D
pozdrawiam
Ogólnie się zgadzam ale jak to mówią diabeł jest w szczegółach :evil: Tak czy siak na pewno będę walczył a intensywan walka już się zaczęła w tym tygodniu - pomimo zmęczenia po podróży wczoraj wykopałem się z hotelu na półgodzinny spacer i kontrolowałem jedzenie - szczególnie snacków tak, że wyszedłem bez nadwyżki.Cytat:
Zamieszczone przez Anikas9
Ciężko, ciężko - załatwienie takich spraw jak szukanie mieszkania (i podróżowanie) to nie jest coś za czym bym przepadał :( Na dodatke wychodzi na to, że przedobrzyłem z sobotnim graniem w kometki :( Nie tylko puls poranny w niedzielę był najwyższy okąd mierze (ponad 90) ale i ogólnie zmęczenie fizyczne i braki energii w ciągu ostaniego tygodnia co znaczy, że organizm nieźle dostał w kość - pierwszy raz od bardzo bardzo dawna tak mocno (prze)trenowałem :shock:Cytat:
Alek jak tak mija poniedziałek? :D
No nic od środy będę odzyskiwał siły potrzebene do przperowadzki za niecałe dwa tygodnie, i jak Peszymistin pisze, patrzę na to z optymistycznej perpektywy :)
Hej, jestem tu Nowa :D Będzie mi miło, jeśli do mnie wpadniecie i mnie wesprzecie :D
Jestem tutaj: http://forum.dieta.pl/viewtopic.php?t=71747
pozdrawiam :D
Tiffany
Podróżowanie w liczbach: przedwczoraj 8000 a wczoraj było 9000 kroków ...
hej, pozdrawiam :)
pytałam już skąd bierzesz audio booki?
pozdrawiam :)
hej bes_xyfki - głównie przekonwertowane mp3 z płyt audio cdCytat:
Zamieszczone przez bes_xyfki
mmaarriiaa hej, hej ;)
a te audio cd ;-)
dzięki za odwiedzinki u mnie :)
Dzisiaj 98.2 kg co uważam, że super wynik, szczególnie biorąc pod uwagę, że jest to po trzech dniach podróżowania. Jedzenie w drodze to jak wiadomo nizebyt zdrowe i nieregularne. I tak łatwo zjęśc dużo taniego wyskoenergetycznego fast fooda ..
Dzisaj zaczął się sierpień tak więc wktrótce będzie szczegółowe podsmowanie lipca, Miesiąca w Którym Osiagnąłem Dwucyfrową Wage i Zmieniłem Kategorię BMI - dobry miesiąc ;)
Świetny miesiąc!! Oby kolejne były jeszcze lepsze :lol:
Hej :wink:
Ja staram się nie jeść po 18:00. Przyzwyczaiłam się i czuję się z tym dobrze, lepiej mi się śpi.To pozwala mi kontrolować co i kiedy jem. Nie uważam,że ta godzina jest jakaś szczególna, równie dobrze można nie jeść po 22:00 jeśli ktoś jest Nocnym Markiem...Jem obiad ok 14:00, czasami trochę wcześniej, czasami później i tak mi kolacja wypada. Oczywiście to nie jest jakaś świętość i zdarza mi się odstąpić od tej zasady nie z łakomstwa, ale z innych niezależnych przyczyn.Gdzieś czytałam, że pora kolacji powinna być na tyle wczesna, żeby nie tylko nie obciążać żołądka na noc ale też dać przed snem szansę organizmowi na spalenie nieco kalorii z tego posiłku. Dodam, że jeśli naprawdę jestem głodna to piję szklankę mleka, albo jem owoc.
Pozdrawiam :wink: