Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: PŁUKANIE JELITA GRUBEGO - WAŻNE!

  1. #1
    ZdeterminowanaKasiula jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    21-07-2008
    Posty
    211

    Domyślnie PŁUKANIE JELITA GRUBEGO - WAŻNE!

    witam wszyskich

    chce sie podzielic z Wami pewna informacją,ostatnio dopiero spotkałam się z ta wiadomością, jesli juz taki temat byl przepraszam.

    rozmawialam z pewna Pania, i doznalam szoku, podobno w ciele ludzkim, a dokladniej jelicie grubym,przez cale zycie zalegaja roznosci ( kazdy wie o co chodzi czyli resztki pokarmowe,kal itd ale podobno tego moze byc do kilkunastu kilogramow!!!!

    ta Pani robi sobie taki zabieg płukania jelita grubego raz na 7 lat ,i mowi ze po takim zabiegu chudnie 4 kg, wyobrazacie sobie??

    nigdy o tym nie slyszalam,i zaczelam czytac, rozne sa opinie ale na roznych stronach spotkalam sie z opinia, ze jesli organizm jest mocno zanieczyszczony, wtedy po

    1 nie bedziemy prawidłowo chudli, bo organizm prawidłowo nie funkcjonuje
    2 nie przyswajamy wtedy wszystkich wartosciowych mineralow itd bo funkcja ta ze wzgledu na obciazenie jelit jest zaklocona
    i czesto spotkalam sie z opiniami osob, ktore wypowiadaly sie po tym zabiegu, ze w koncu odzyskaly plaski brzuszek,ze te kilkakilogramow zanieczyszczen uniemozliwialo im schudniecie,pomimo diet i cwiczen

    co o tym myslicie?? spotkal sie ktos z tym??

    neiktorzy chwala te metode, niektorzy saprzeciwnikami,ale jak sobie mysle tak na prosty rozum,ze moze byc nawet do 4-5 kg to jak ten organizm ma prawidlowo funkcjonowac??

    czytalami jest duzo gabinetow odnowy bilogicznej,ktore oferuja ten zabieg,
    ale tez czytalam ze solidne zrobienie lewatywy przezdluzszy okres co kilka dni moze miec dobre skutki.

    co o tym kochane myslicie? bo ja juz sama nie wiem

  2. #2
    ZdeterminowanaKasiula jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    21-07-2008
    Posty
    211

    Domyślnie

    WARTO PRZECZYTAĆ:

    PŁUKANIE JELITA GRUBEGO

    Lewatywa, na temat której napisano wiele prac naukowych i tomów książek, o której wielu myśli z obrzydzeniem i nigdy jej nie robili, jest zbawienna dla zdrowia ludzkiego organizmu. Tego tematu tutaj nie wyczerpię ale gdybym miał podsumować go w jednym zdaniu, to powiedziałbym: im głębiej i im częściej, tym lepiej (w granicach rozsądku, oczywiście).

    Jelito grube jest miejscem, skąd wchłaniane są do organizmu różne substancje, łącznie z toksynami wydzielanymi przez gnijące resztki jedzenia. Ścianki jelita grubego pokryte są kosmkami, dzięki którym proces wchłaniania może przebiegać wystarczająco skutecznie. Z biegiem lat na tych kosmkach osadza się śluz a do niego przyklejają się substancje o trudnym do określenia składzie. Tworzy się warstwa czegoś w rodzaju gumowatej izolacji, która utrudnia albo wręcz uniemożliwia prawidłowe przenikanie substancji pokarmowych z jelita do krwi. Poza tym warstwa ta jest przyjaznym siedliskiem całej masy szkodliwych bakterii, grzybów, pleśni i innych pasożytów. Rozrastające się kolonie tych pasożytów i produkty ich przemiany materii niszczą niezbędną jelitom florę bakteryjną, zatruwają krew, a co za tym idzie, cały organizm. Jest to doskonałe podłoże dla rozwoju wielu chorób, z powodu których przeciętny przedstawiciel ziemskiej cywilizacji cierpi a które rozwijają się jak epidemia (np. nowotwory i cukrzyca).

    Lekarze stosujący kolonohydroterapię mówią, że z jelita grubego można wymyć pozostałości po tym, co osoba zjadła wiele lat wcześniej. Dzieje się tak, ponieważ warstwa śluzu i kamienia kałowego pogrubia się z czasem. Warstwa ta zawęża średnicę jelita grubego i z czasem uniemożliwia organizmowi wchłanianie czegokolwiek poza produktami gnicia. Wątroba dostaje tyle trucizny, że nie jest w stanie jej neutralizować. Taki człowiek jest stale pod wpływem trucizny. Widać to wyraźnie po twarzy i na całej skórze. Częste chorowanie, słabość, bóle głowy, przyspieszone starzenie się skóry, zamglone i zażółcone oczy wyraźnie wskazują na zatrucie całego organizmu pochodzące z jelita grubego. Wtedy oczyszczenie i przywrócenie właściwego funkcjonowania ścianek jelit, przywraca dobry stan zdrowia całego organizmu.

    Zaprzestanie jedzenia spowalnia pracę jelit. Resztki niestrawionego pokarmu pozostają w jelicie grubym, także ten gumowaty śluz na ściankach i kamień kałowy. Brak dopływu nowej treści jelitowej nie przesuwa tej jej części, która ma zostać wydalona. Pozostała w jelitach substancja zamienia się na czarne bryłki podobne do kamieni, które z pewnością pozytywnie nie wpływają na organizm.

    Pozostałą, nie usuniętą treść jelitową i śluz ze ścianek można usunąć wodą — metoda prosta a skuteczna, żeby w wielu przypadkach przywrócić dobry stan zdrowia a nawet uratować od śmierci (spowodowanej np. zatruciem organizmu, nowotworem, pasożytami). Dlatego płukanie jelita grubego jest tak ważne; z całą pewnością można powiedzieć, że zbawienne. W przypadku wielu chorób samo dokładne i głębokie płukanie jelita grubego powoduje usunięcie przyczyn choroby i wyleczenie.

    Prawdę mówię ludziom wprost, szczególnie tym, którzy brzydzą się lewatywy. Masz wybór, bo możesz, nie musisz stosować płukania jelita grubego. Jeżeli wypłukujesz jego zawartość, to wyrzucasz zgniliznę ze swojego organizmu. Jeżeli zostawiasz ja tam, to gnijesz od środka.

    Od momentu odstawienia jedzenia jelito grube płucze się nie rzadziej niż raz na tydzień. Każdy sam sobie ustala rytm, który mu odpowiada. Z doświadczeń wiem, że dobrym rozwiązaniem jest płukanie raz na dobę w pierwszym tygodniu, co drugą dobę w drugim tygodniu i co trzecią dobę potem. Jelito płucze się wodą aż do pełnego oczyszczenia. Może to trwać od tygodnia do czterech miesięcy (w skrajnych przypadkach nawet dłużej). Szczególnie dużo pracy wymaga usunięcie gumowatego śluzu, bo odrywa się powoli i opornie; wymaga wielu płukań, zanim ścianka wewnętrzna jelita zostanie całkowicie oczyszczona.

    Oczywiście zależy to w największej mierze od umiejętności danej osoby. Całkowite wypłukanie jelita grubego od odbytu do miejsca, gdzie łączy się ono z jelitem cienkim, wymaga ćwiczeń i wielokrotnych wlewów.

    Ludzie wymyślają aparaty, dzięki którym łatwiej jest wypłukać całe jelito grube. Wiele z nich jest skutecznych i godnych polecenia. Jeżeli jednak chcesz uniezależnić się od aparatów, możesz zastosować wlewy.

    Płucząc jelito grube, sam opracujesz najlepszą metodę dla siebie. Zawarte tutaj wskazówki możesz zastosować i modyfikować wedle uznania. Na początku dobrze jest wyobrazić sobie, że jelito to mocno pofałdowana rura (jak od odkurzacza) w kształcie odwróconej litery U. Co trzeba robić, żeby wymyć zawartość tej rury. Co robić z wodą i organizmem, jakie ruchy wykonywać i pozycje przyjmować, żeby woda wymyła całą zawartość rury od początku do końca.

    Jelito płucze się wodą o temperaturze od ok. 15oC do ok. 45oC, chociaż niektórzy zalecają nawet bardziej gorącą. Dobrze jest wlewać najpierw ciepłą a potem zimną wodę, robić to na zmianę. Wodę wlewa się kilka do kilkanaście razy. Jednorazowo tyle wody, ile da się wytrzymać. Im wolniejsze wlewanie, nawet z przerwami, tym więcej można wlać. Większa ilość wlanej wody lepiej i głębiej oczyszcza. Oczywiście bez przesady, bo jelito to nie balon. Jednorazowo do jelita wlewa się od pół do dwóch litrów (niektórzy mogą nawet więcej) wody.

    Kiedy woda jest wlana, warto wykonać parę ruchów. Jeżeli osoba wyobraża sobie, że jej jelito wygląda jak rura w kształcie odwróconej litery U, to łatwiej jej wymyśleć pozycje i ruchy. Zatem brzuchem wstrząsa się na boki, w górę a także masuje go ruchami od dołu do góry. Można unieść się na palcach (pięty do góry) i opuścić, uderzając o podłogę (wstrząsy).

    Po kilkudziesięciu sekundach do kilku minut takiego płukania jelita, wodę wypycha się w całości. Także przy tej czynności wyobraźnia pomaga. Dla przykładu, żeby woda wyleciała z odcinka wstępującego jelita, można oprzeć stopy o ścianę i unieść brzuch w górę, najlepiej do pozycji pionowej. W tej pozycji wciągnąć i wypchnąć kilka razy brzuch. Następnie odwrócić się na lewy bok i powoli opuścić nogi. Wstając z pozycji leżącej (na lewym boku) jednocześnie podnosić pośladki i wciągać brzuch a głowę trzymać w dole. Następnie kucnąć i wypchać zawartość jelita. Całość powtórzyć tyle razy, ile potrzeba do usunięcia całej wlanej wody (2 do 5 razy). Następnie można ponownie wlać wodę.

    Zadowalające opanowanie opisanego sposobu płukania jelita grubego wymaga ćwiczenia. Jest to skuteczna metoda na dobre wymycie ścianek, usunięcie gnijącego kamienia kałowego i przywrócenie właściwej pracy całego jelita.

    Niektórzy zamiast wodą płuczą jelito naparami z ziół, moczem, wywarem z kawy, wodą z dodatkiem soku cytryny. To może być dobry pomysł, szczególnie w przypadku, kiedy chce się wprowadzić do organizmu substancje przeciwbólowe (kofeina), leczące (zioła), zmiękczające i rozpuszczające śluz. Kiedyś stosowano roztwór wody z mydłem — to podrażnia jelito i zatruwa organizm więc nie nadaje się. Zgodnie z regułą, że najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze, zwykła woda wystarcza.

    Jeżeli zamierzasz przeprowadzić post suchy (bez picia), dokładnie wypłucz jelito grube przed rozpoczęciem. Płukania rozpocznij na tydzień albo dłużej przed odstawieniem picia — ten czas jest postem tylko na wodzie. Kiedy przestajesz pić, jelito grube ma być puste i czyste od wewnątrz. Dzięki temu dużo łatwiej jest pozostać bez wody, bo organizm potrzebuje jej znacznie mniej niż wtedy, kiedy usuwa z krwi toksyny (które dostały się tam z jelita grubego).

    Na drugi albo trzeci dzień po odstawieniu jedzenia warto spowodować biegunkę. W tym celu zażywa się ziołowe albo inne nieszkodliwe środki przeczyszczające. Godnym polecenia jest siarczan magnezu (sól gorzka). Dobrze spisuje się w tym sok z gruszek, kupiony w pudełku kartonowym (tzw 100%) albo (lepiej) samemu przyrządzony.

    Warto mieć na uwadze to, że sok z gruszek u większości ludzi powoduje bóle brzucha, które mogą być odczuwane jako dość bolesne. Zależy to od długości poszczenia i zawartości jelit. W jelitach wtedy dzieje się rewolucja, silne skurcze i ruchy robaczkowe. Jeżeli jelita nie są zapchane, to biegunka pojawia się już po kilkunastu minutach.

    Około litr soku z gruszek można lekko ogrzać tak aby był letni. Następnie należy go wypić w całości w krótkim czasie, raczej nie dłuższym niż 5 minut ale tak aby nie zwymiotować.

    Sok z gruszek tak zastosowany działa kilka godzin i może to być nieprzyjemne, bo przez ten czas (np. całe popołudnie) osoba może czuć się źle z powodu bólów brzucha, głowy, "uderzeń energii" itp. w zależności od wrażliwości. Poza tym, sok z gruszek działa dość gwałtownie, więc lepiej przed jego zastosowaniem, przez jedną do trzech dób, płukać jelita (żeby nie były zapchane, bo wtedy bóle i skurcze są bardziej intensywne).

    Oczywiście, nie u każdego musi to tak wyglądać, są osoby, które przy pełnych jelitach, po wypiciu litra soku, nie poczują nic poza lekkim burczeniem brzucha (to świadczy o dużym rozszerzeniu jelit). Są też osoby, które zwijają się z powodu bólu i mają mdłości — dla nich ta metoda nie jest wskazana.

    Opisałem tę metodę dla tych, którzy chcieliby doświadczyć i ocenić, jak to działa. Jeżeli nie jesteś pewny, jak to na ciebie zadziała, zacznij od jednej szklanki soku gruszkowego. Przy następnej próbie możesz zwiększyć ilość, jeżeli działanie jednej szklanki jest za słabe.

    Są inne metody na oczyszczenie jelita, nie tylko grubego, także cienkiego. Przy okazji następuje przemycie całej rury pokarmowej i czyszczenie woreczka żółciowego. Najbardziej znana, skuteczna i bardzo polecana metoda pochodzi z jogi. Opisując w wielkim skrócie, robi się to tak. Przyrządza się ok. 1% ciepły roztwór soli kuchennej. Pije się jedną szklankę a następnie wykonuje serię ćwiczeń mających za zadnie popchanie roztworu aż do odbytu. Następnie pije się drugą szklankę i robi te same ćwiczenia. Tak po kolei aż roztwór zacznie wypływać z odbytu. Najpierw będzie to biegunka, potem zabarwiony roztwór a na końcu już bezbarwny. Wtedy pije się jeszcze dwie szklanki czystej wody i kończy. Dobrze jest zrobić to nie wcześniej niż w 3 dobie postu. Nawet bez tych specjalnych ćwiczeń u większości osób działa skutecznie. Zamiast specjalnych ćwiczeń można wykonywać ruchy i masaż brzucha.

  3. #3
    ZdeterminowanaKasiula jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
    Dołączył
    21-07-2008
    Posty
    211

    Domyślnie

    peszymistin dziekuje za odpowiedz,oczywiscie masz racje, ze zdrowy tryb zycia i dieta i cwiczenia najwazniejsze.

    " Możliwe, że tak jest z tym zaleganiem, ale taki dziwny sposób na odchudzanie, jak lewatywa, to troszkę szok... "

    ja nie twierdze,ze to sposob na odchudzanie. i nic takiego nie napisalam.
    chodzilo mi o to, ze byc moze to forma pomocy dla organizmu, jesli tak jest naprawde,ze jest on zanieczyszczony tym wszystkim,i organizm nie da rady funkcjonowac w sposob prawidlowy,to moze to dobry sposob aby mu pomoc.
    nie twierdze, ze to sposob na odchudzanie, ale pomoc w odblokowaniu organizmu.
    dzisiaj czytalam, ze moze to byc przyczyna wielu chorob, tylko nie zdajemy sobie z tego sprawy.

    ta kobieta, o ktorej pisalam,po 2 takim zabiegu zauwazyla straszna poprawe, nie chodzi tylko o tekilka kg ale o samopoczucie - mowi,ze wczesniej bardzo duzo spala, teraz czuje sie lekko, i jest wypoczeta, potrzebuje mniej godzin snu.,
    poza tym mowi, ze czuje jakby cos sie zmienilo, jej cera jest ladniejsza, zniknely wypryski, jej caly organizm zaczal lepiej funkcjonowac, tak jakby dzieki temu calkowicie sie oczyscil

    wiem, ze to zabueg kontrowersyjny, dlatego sama nie wiem co o tym myslec,czytam wypowiedzi medyczne, ale rowniez widze i slysze wypowiedzi ludzi, ktorzy temu sie poddali,dlatego mnie to zastanowilo.nie twierdze, ze to sposob na odchudzanie bo to nie mialoby troche sensu...

Zakładki

Zakładki
-->

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •