Dodano: 2015-09-02

Dieta Dukana – opinie, komentarze, dyskusje Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

"Dieta Dukana jest szkodliwa! Zbyt długie i radykalne jej stosowanie jest niebezpieczne dla nerek! Pożywienie składające się praktycznie z protein powoduje ich wzmożoną pracę! Więc nie jest tak do końca cudownie!". To tylko jedna z wielu niepochlebnych opinii na temat kontrowersyjnej diety Dukana. Czy dieta Dukana rzeczywiście jest skuteczna i bezpieczna?

Odchudzanie z dietą Dukana

Każdy posiada własne doświadczenie, zdanie i opinie na temat diety Dukana. Przedstawiamy kilka opinii na temat "cudownej diety":

Dieta Dukana przynosi szybszy o 4 kg miesięcznie spadek masy ciała, w porównaniu z niskokalorycznymi dietami zbilansowanymi, jednak jest monotonna i niedoborowa. Taki sposób żywienia nadmiernie obciąża nerki i wątrobę oraz może przyczyniać się do groźnych zaparć, grożących zapaleniem wyrostka robaczkowego a nawet rakiem jelita grubego.
 
Byłam na Dukanie i nie polecam straciłam połowę, włosów a waga wróciła z dodatkowymi kilogramami tylko zbilansowana dieta i odpowiednio dobrane ćwiczenia i sukces murowany
 
byłam .... nie wiedziałam ze mam dnę moczanową ... efekty czuje do dziś
(pisownia bez zmian)
dieta Dukana

 

Dieta Dukana – czy warto?

Oczywiście nie musisz sugerować się niczyimi opiniami. Jednak mimo wszystko należy przyznać, iż dają do myślenia, choć łatwiej wierzyć, że lata zaniedbań można nadrobić w szybki i zdrowy sposób, bez wysiłku, bez efektów ubocznych... Przede wszystkim warto wiedzieć, że większość diet jednoskładnikowych bądź drastycznie wykluczających jakikolwiek makroskładnik z diety może być niebezpieczna dla zdrowia. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy, tym bardziej że obietnica szczupłej sylwetki w krótkim czasie jest wyjątkowo kusząca.

Warto podkreślić, iż po pierwsze, niedobory wywołane stosowaniem tego typu diet są niebezpieczne dla zdrowia. Nieustanne braki rozregulowują pracę organizmu i mogą być przyczyną wielu chorób lub schorzeń, które będą towarzyszyć nam do końca życia. Diety wysokoproteinowe, z dietą Dukana na czele, są prostą drogą do zakwaszenia organizmu. Ponadto są szczególnie niebezpieczne dla nerek, a praktycznie dwukrotnie zwiększona podaż białka może zwiększać ryzyko chorób, takich jak miażdżyca, nadciśnienie, choroby wątroby.

Jeśli jednak tak bardzo zależy ci na schudnięciu, że nawet aspekty zdrowotne nie przemawiają do ciebie, to może przekonają cię argumenty typowo sylwetkowe. Zakładając, że się odchudzasz, na pewno walczysz ze sobą i nie jest ci łatwo. W związku z czym, czy naprawdę chcesz zaprzepaścić swoje wysiłki? Dieta Dukana charakteryzuje się niską energetycznością, dlatego tak często po jej zakończeniu obserwujemy efekt jo-jo i powrót do poprzedniej wagi. Dzieje się tak z wielu przyczyn, ale jedną z najważniejszych jest rozregulowany metabolizm.

Dieta Dukana jest bardzo restrykcyjna, skoro więc masz na tyle samozaparcia, aby na niej przetrwać, czy nie lepiej energię tę przekuć w działanie, które będzie miało długoterminowe skutki? Mowa oczywiście o racjonalnej, zdrowej diecie, której utrzymanie będzie, po pierwsze, łatwiejsze, gdyż organizm będzie miał siłę do normalnego funkcjonowania, a po drugie, pozwoli trwale zmienić nawyki żywieniowe, zapewniając tym samym szczupłą sylwetkę do końca życia.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane