Dodano: 2015-10-15

Dieta z warzywami cebulowymi – zasady, jadłospis, przepisy Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Do rodziny warzyw cebulowych należą: cebula, szczypiorek, czosnek oraz por. Warzywa cebulowe są bardzo rozpowszechnione w kuchni polskiej ze względu na smak i aromat. Są zdrowe i zawierają niewielką ilość kalorii – około 25 kcal w 100 g. Wyjątkiem jest czosnek, którego 100 g dostarcza około 150 kcal, ale jemy go raczej w umiarkowanych ilościach.

Warzywa cebulowe i ich wartości odżywcze

Cebula

Zawiera cukry, białko, ze składników mineralnych wapń i potas, ponadto prowitaminę A, witaminy C i B12 oraz olejek lotny, w skład którego wchodzą związki siarki. Olejek ten wykazuje działanie hamujące rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych w organizmie człowieka.
 

Szczypiorek

Ma sporo witamin (C, PP i B), a także cenne dla zdrowia związki siarki.
 

Czosnek

Podobnie jak cebula, zawiera olejek lotny. Jest bogaty w prowitaminę A i witaminy B i C. Należy niewątpliwie do warzyw o największym znaczeniu zdrowotnym.
 

Por

Zawiera duże ilości soli mineralnych, zwłaszcza wapnia, fosforu i żelaza. Ponadto jest źródłem prowitaminy A i witamin B12, B2, C i PP.
 

Dieta bogata w warzywa cebulowe – zasady:

  • Dieta bogata w warzywa cebulowe trwa: 2 tygodnie.
  • Odchudza: 0,5 do 1 kg tygodniowo.
  • Polecana: dorosłym osobom z nadwagą.
  • Niewskazana dla: osób o wrażliwym przewodzie pokarmowym, z tendencjami do wzdęć, a także dla kobiet ciężarnych, karmiących.
  • Szczególnie bogata w: witaminy z grupy B (B2, B6, PP) oraz witaminę C, inulinę i oligofruktozę, kwercetynę i allicynę.
  • Dzienna dawka kalorii: około 1100.

warzywa cebulowe

Dieta bogata w warzywa cebulowe – jadłospis

Dieta bogata w warzywa cebulowe – przepisy

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane