-
Ćwiczyć!! Jeśli trening to nie krótszy niż 40 minut!!
Cześć podaję , krótką informację dlaczego i jak warto ćwiczyć.
Ćwiczyć należy co najmniej 40 minut!
Chętni do ćwiczeń fizycznych powinni wiedzieć, że dopiero dłuższy wysiłek pozwoli uzyskać wyniki i stracić na wadze. Innymi słowy, godzina ciągłego wysiłku mięsni będzie dużo skuteczniejsza niż trzy razy po trzydzieści minut w różnych porach dnia.
Podczas spoczynku organizm zużywa kwasy tłuszczowe krążące we krwi jak paliwo.
Gdy zaczyna się intensywny wysiłek fizyczny, organizm pobiera glikogen z mięsni. Po około dwudziestu minutach zaczyna się on wyczerpywać. Po upływie dwudziestu pięciu minut wysiłku połowa zużywanej energii pochodzi z glikogenu, a druga połowa z przekształcenia rezerw tłuszczowych (lipoza).
Po czterdziestu pięciu minutach organizm zużywa w większości tłuszcze, by chronić pozostały glikogen. Zatem po czterdziestu pięciu minutach stałego wytrwałego wysiłku zaczyna czerpać z zapasów tłuszczu w prawie maksymalnym tempie.
Jeżeli założymy, że wciągu dnia poświęcamy trzy razy po dwadzieścia minut na relaks sportowy, glikogen, będący źródłem paliwa, ma za każdym razem dość czasu do odtworzenia się dzięki energii płynącej bezpośrednio z pożywienia.
Dla uzyskania godnych uwagi rezultatów należy więc uprawiać sporty wytrzymałościowe (jazdę na rowerze, jogging, pływanie) przynajmniej 3 razy w tygodniu, przez przynajmniej 40 minut. Trzydniowa przerwa zniweczy wcześniejsze rezultaty.
Ćwiczenia sportowe zaczynać należy stopniowo, unikając zbyt długiego wysiłku, gdy nie mamy jeszcze należytej wprawy. Organizm musi stopniowo, etapami przyzwyczaić się do zmiany funkcjonowania.
Sport może być dobroczynny!
Sport może mieć rzeczywiście dobroczynne skutki, jeżeli jest uprawiany mądrze, czyli ma na celu przede wszystkim lepszą higienę życia oraz lepsze dotlenienie.
Można by nieomal powiedzieć, że ciało ludzkie (jak i każdy jego organ) „nie zużywa się, jeśli tylko się nim posługujemy”.
Ćwiczenia fizyczne są więc stałą formą regeneracji, która pozwala między innymi na walkę ze starzeniem się, ponieważ poprawia funkcjonowanie układu krążenia i układu oddechowego.
Jeśli nawet waga nie zmienia się, mięśnie – wyrabiając się – zastępują tłuszcz, co pozwala na poprawę sylwetki.
Aktywność mięśniowa może być zresztą bardzo pomocna w odnowie naszego organizmu, to znaczy w doprowadzaniu go do dobrego stanu. Trzeba powiedzieć, że wysiłek poprawia tolerancję na glukozę, a nadmiar insuliny (czynnik odpowiedzialny za niedocukrzenie krwi i otyłość) istotnie maleje. Sport jest użyteczny przede wszystkim dlatego, że przyspiesza równoważenie poziomu insuliny we krwi.
Można by tu dorzucić, że dzięki niemu poprawia się również kwestia nadciśnienia tętniczego oraz nadmiaru cholesterolu, jeśli takie problemy występują.
Poprawiając ogólnie przemianę materii, aktywność fizyczna może stanowić, po zeszczupleniu, dodatkową gwarancję stabilizacji wagi i utrzymania dobrej formy.
Powyższe informacje przytaczam z książki Michela Montignaca "Jeść aby schudnąć" pozdrawiam cieplutko.
Filonka
-
Sport to dobrodziejstwo zgadzam się, ale lepiej ćwiczyć choć z 10min dziennie niż wcale.
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum
Zakładki