-
Czy picie wody pomaga??
Witam !!!
Chce schudnac kilka kilogramow i moja kolezanka mowi ze picie wody pomaga, od tygodnia pije ok. 2 l wody dziennie i z tego co widac to ja chyba tyje, w sumie malo ostatnio jem. Inna kolezanka mowi ze wlasnie od wody sie tyje...!! Nie wiem w koncu czy sie chudnie czy tyje? Moze ktos mi powie jak jest...?? I po jakim czasie widac jakis efekt?
P.S. Szukalam czy ktos mial podobny problem zeby nie pisac tego tematu po raz 2gi ale nic nie znalazlam.
Pozdrawiam
-
No cóż, Droga Koleżanko!
Chyba nie uważasz, że od picia samej wody schudniesz ?!
Każda osoba odchudzająca się, powinna pić niegazowaną wodę mineralną w ilości 1,5-2 l dziennie, ponieważ woda oczyszcza organizm z toksyn i wypełnia żołądek (tj. hamuje głód). Jest czynnikiem wspomagającym odchudzanie, a nie spalającym tłuszcz z ciałka!
Jeśli chcesz schudnąć, ogranicz posiłki, jedz warzywa, owoce i ciemne pieczywo, zacznij ćwiczyć (nawet 10 minut dziennie) i do tego pij wodę, nawet 0,5 l dziennie. Zawsze to coś.
Ale jeśli ktokolwiek Ci mówi, że od picia wody schudniesz, to jest to osoba niekompetentna i absolutnie się jej nie słuchaj.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
-
No cóż, Droga Koleżanko!
Chyba nie uważasz, że od picia samej wody schudniesz ?!
Każda osoba odchudzająca się, powinna pić niegazowaną wodę mineralną w ilości 1,5-2 l dziennie, ponieważ woda oczyszcza organizm z toksyn i wypełnia żołądek (tj. hamuje głód). Jest czynnikiem wspomagającym odchudzanie, a nie spalającym tłuszcz z ciałka! Zgadzam się się z Balbanką!!!Jak od wody można przytyć skoro ona nie ma kalorii??Ogranicz raczej sól bo to ona zatrzymuje wodę w organiźmie.Pewnie "puchniesz".
-
Cześć!
Coco od samej wody mineralnej nie schudniesz.Woda może jedynie wspomóc odchudzanie i wyluguje z organizmu toksyny.Ale musisz dolączyć jakąś dietę i ćwiczenia.Polecam aerobic i plywanie.Pij 2litry niegazowanej wody mineralnej dziennie i przed każdym posilkiem wypijaj szklankę wody.W ten sposób oszukasz glód.Napewno pomoże.Pozdrawiam.Ania
-
Nie wiem czy zauwazylyscie ale dziewczyna napisała ze w sumie malo je.
Jak malo napisz jesz,? i od jakiego czasu sie w ogole odchudasz?
ile masz lat waga i wzrost?
Polak wypija przeciętnie zaledwie 30 litrów wody mineralnej rocznie, Belg - 112, Szwajcar - 88, Francuz - 82 litry.
Organizm człowieka zbudowany jest w 70% z wody. Znaczenie jej dla naszego ustroju potwierdza fakt, że bez jedzenia możemy żyć kilka tygodni, natomiast bez wody tylko kilka dni.
Dzięki niej organizm może prawidłowo funkcjonować, woda jest bowiem rozpuszczalnikiem i nośnikiem substancji odżywczych, reguluje ciśnienie tętnicze, temperaturę ciała, usuwa szkodliwe produkty przemiany materii i podnosi odporność. Niedobór wody powoduje wysychanie błon śluzowych, które przestają być naturalną barierą dla drobnoustrojów. Dzięki wodzie skóra jest wilgotna, gładka, a tkanki i narządy dobrze odżywione.
Brak wody w organizmie zaczyna objawiać się o wiele szybciej niż niedobór jedzenia. Mózg jest wtedy mniej ukrwiony, spada więc zdolność koncentracji, pojawiają się zaburzenia pamięci, częściej popełniamy błędy, wykonując nawet całkiem proste czynności. Człowiek odwodniony cierpi też na uporczywe bóle głowy, ma kłopoty z trawieniem, odczuwa dolegliwości sercowe.
Ile i jaką wodę pić
Trudno dokładnie sprecyzować, ile płynów powinniśmy wypić w ciągu doby. Na ten temat zdania są podzielone. Jedni uważają, że wystarczy 1,5 litra, inni twierdzą, że należy pić tyle, ile dyktuje nam pragnienie. Jedno jest pewne - ilość wypijanej wody zależy od klimatu, rodzaju pracy, aktywności ruchowej, spożywanych posiłków, wieku, stanu zdrowia.
Warto wiedzieć, że kobiety powinny pić więcej płynów niż mężczyźni, szczególnie jeśli stosują dietę odchudzającą. Dotyczy to także osób cierpiących na zaparcia, spożywających zwiększone ilości błonnika, a także kobiet karmiących.
Dietetycy zalecają, aby dziennie wypijać co najmniej 2 litry płynów, w tym 1-1,5 litra wody mineralnej. Ułatwia ona trawienie, wspomaga przemianę materii, dostarcza wielu ważnych makroelementów i mikroelementów. Ich dobrym źródłem może być właśnie naturalna woda mineralna. Zawarte w niej minerały, w łatwo przyswajalnej i zjonizowanej formie, mogą korzystnie wpływać na zdrowie i uzupełniać niedobory niektórych składników mineralnych w diecie.
Trzeba jednak pamiętać, że zbyt wysoka zawartość niektórych minerałów może być przyczyną ich kumulacji w wątrobie lub nerkach, a to z kolei sprzyja rozwojowi niektórych chorób. Na przykład zbyt wysoki poziom sodu bywa powodem nadciśnienia tętniczego i uszkodzenia nerek.
Dlatego do częstego spożycia najbezpieczniejsze są wody o średniej mineralizacji.
Skład wód mineralnych bywa różny. Większość dostępnych w sklepach zawiera 200-500 mg mikroelementów na litr wody. Można też kupić wody wysokomineralizowane, zawierające nawet do 4000 mg mikroelementów na litr. Te jednak nie zawsze i nie dla każdego są odpowiednie. Jeśli więc chcemy pić wody wysokozmineralizowane, lepiej poradzić się lekarza.
Warto też, nim wybierzemy wodę, którą stale lub często mamy zamiar pić, zapoznać się ze składem i ilością minerałów, jakie zawiera dana marka.
Kto chce np. wzmocnić kości i ustrzec się próchnicy, niech wybiera wodę z fluorem i większymi ilościami wapnia. Wapń działa też korzystnie na procesy krzepnięcia krwi i pracę mięśnia sercowego. Wody z większą ilością magnezu polecane są osobom z zaburzeniami układu nerwowego, mającym trudności z zasypianiem.
Kiedy i jak pić
Rada Promocji Zdrowego Żywienia zaleca picie około 1-1,5 litra każdego dnia wody mineralnej.
Przed południem, jeśli nas na to stać, powinniśmy wypić 1 litr soku warzywno - owocowego, żeby organizm otrzymał odpowiednią dawkę witamin i błonnika.
Po południu i wieczorem pijemy już tylko wodę mineralną, która ma działanie oczyszczające i uzupełnia stracone w ciągu dnia płyny. Wodę należy jednak pić w równych porcjach, rozłożonych na cały dzień. Najlepiej pół godziny po jedzeniu. Picie podczas posiłku źle wpływa na trawienie, bo woda rozrzedza soki trawienne, zmniejsza precyzję ich działania oraz wydłuża czas trawienia, a także obciąża i tak już przepełniony żołądek.
Warto sobie uświadomić, że większość ludzi pije zbyt mało. Zwykle sięgamy po wodę dopiero wtedy, gdy odczuwamy silne pragnienie. Wypijamy wtedy duże ilości płynu naraz, co niepotrzebnie obciąża układ krążenia. Bierzmy więc przykład z pięknych modelek. One nie rozstają się z buteleczką wody mineralnej, którą popijają małymi łykami przez cały dzień. Wiedzą, że woda oczyszcza, upiększa, odżywia skórę i leczy.
Bez wody ani rusz
artykuł Hanny Kurnatowskiej
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum
Zakładki