-
:lol: bewiku jak cwiczysz za elizabetke to moze za mnie tez :?: :lol:
ja obiecalam sobie codziennie 40 min marszu,ale zaczely sie takie upaly 30C,a jest taka wilgotnosc powietrza, ze czuje sie jakby bylo 40C. :roll: no i chodzic sie nie da,ale da sie za to cwiczyc w domu :roll: :wink: :lol:
pozdrawiam :lol:
-
Misialku, chętnie, tylko juz czasu brakuje :lol: :lol:
Misialku ja wiem dlaczego twoja waga idzie w gore, przeciez ty faje wywalilas i organizm czuje glod nikotynowy, wiec chyle czola, bo masz naprawde problem , ja ciebie rozumiem :roll: To faktycznie pij duzo wody oczyszczasz w ten sposob organizm i jak nie chcesz cwiczyc, to obowiazkowo szybkie spacery.(ale ci radze a sama sie boje rzucic, bo wiem ze doopa mi urosnie :lol:
Dzisiaj jadlam
X Razowy pełnoziarnisty kromka 40g 1 89,00
X Szynka drobiowa plasterek 15g 4 100,00
X Rzodkiewka szt. 10g 6 7,20
X Pomidor szt. 200g 1 34,00
X Ogórek szt. 200g 1 20,00
X Morela średnia 65g 5 100,00
X Faworki średnio 100g 0,5 238,00
X Pstrąg pieczony średnia porcja 150g 2 196,00
X Kapusta kiszona szkl. 240g 1 40,00
X Jajo kurze gotowane szt. 60g 1 88,00
X Ser biały chudy kostka 100g 1 100,00
X Jabłko średnie 150g 1 75,00
Faworki byly, bo mojej synowej babcia mi do pracy przyniosla i polozylam na talerzyku na biurku i ........z kolezanka zjadlysmy :oops:
-
Bewik -jeden grzech to nie grzech --ja zjadłam kawał torta
i boje sie nawet myślec ile to kalorii --co złego zrobiłysmy w tamtym wcieleniu ,ze teraz tak trzeba cierpieć :(
jestem gruba berta
-
niestety w naszej diecie słodkie to wysokie płotki, trza dupsko wyzej i częściej podnosić :D :D
-
TAK TAK :!: UNIKAC POKUS TO JEDNO A CWICZENIA TO 2 A RAZEM TO WSZYSTKO TAKIE TRUDNE
http://imagecache2.allposters.com/images/AGF/3140.jpg
-
WITAJ SKARBIE.
TE POKUSY SA STRASZNE.
TAK CIĘŻKO NAD NIMI ZAPANOWAC. WIEM COS O TYM,NIERAZ SIE WPADA,
ALE STARAM SIĘ Z CAŁYCH SIŁ NIE ULEGAC NIM.
http://gloubiweb.free.fr/gifsA7/nature160.gif
-
Moze jak juz sie skusisz na slodkie, to nie jedz wtedy kolacji . Cos za cos . Ciezko jest sie opanowac , jak czuje sie zapach np. swiezych faworkow , ale wtedy warto zrezygnowac z czegos innego .
Pozdrawiam !
-
:lol: bewik to twarda babeczka,ona na co dzien slodyczy nie jada :lol: :lol:
-
witam
Po niedzieli jade w twoje strony ,a zimno jak diabli -
ale mam nadzieje ,ze załapie sie na wczesne czeresnie .
-
Wkleje fajna informacje o skrzypie, bo u nas przy lesie duzo tego rosnie i w poniedzialek troche narwalam :lol: , czesc wlozylam w poszwe od poduszki (oczywiscie wczesniej wymylam i wysuszylam na papierowych recznikach)i powiesilam na balkonie niech sie suszy , a garsc pocielam na mniejsze kawalki i z pol godziny na malutkim gazie parzylam :lol:
Jest dobra herbatka, polecam.
Skrzyp polny
Niby zwykły, pospolity chwast przyozdabiający pola, łąki i rowy a jednak drzemie w nim jakaś niezwykła, tajemnicza moc. Jego walory doceniano już przed wiekami. Stanowił cenne pożywienie ludów pierwotnych a w starożytności znalazł już pierwsze zastosowanie w ówczesnej medycynie. Nasi praprzodkowie leczyli nim schorzenia dróg moczowych, zmiany krwotoczne, czerwonkę i suchoty.
Obecnie, dzięki znaczącym postępom w dziedzinie biologii i medycyny skrzyp polny przeżywa prawdziwy renesans. Nauka odkrywa wreszcie skrzętnie skrywaną tajemnicę i przedstawia niezbite dowody o jego dobroczynnym wpływie na zdrowie i urodę.
Ziele skrzypu polnego to skarbnica wyjątkowych substancji o działaniu prozdrowotnym. Zawiera cenne flawonoidy, saponiny, związki mineralne, kwasy organiczne, sterole roślinne a przed wszystkim rozpuszcalną i łatwo wchłanianą krzemionkę. To właśnie krzem czyni ze skrzypu polnego zioło o wyjątkowych właściwościach leczniczych. Od niedawna został także mianowany prawdziwym “pierwiastkiem urody”. Krzem obecny jest niemal w każdej tkance naszego organizmu sprawując kontrolę nad pracą i rozwojem komórek.
Skrzyp dla urody
Duże ilości krzemu znajdują się w skórze, włosach i paznokciach. Pierwiastek te czuwa nad utrzymaniem wilgotności tkanki łącznej, zapewnia skórze elastyczność, sprężystość i zdrowy wygląd, a także przeciwdziała procesom tworzenia się zmarszczek.
Często, w celach odmładzających bądź tez korygującyh sylwetkę wykorzystuje się żele silikonowe. Tymczasem angielskie słowo silicon oznacza krzem. Chociaż w zakresie produkcji implantów nie wykorzystuje się naturalnego krzemu, lecz polimery zawierające podejrzany związek węglowodorowy, to jednak można pokusić się o pewne porównanie i wyobrazić sobie, iż odpowiednia ilość krzemu w organizmie jest wstanie wypełnić, odmłodzić i uelastycznić skórę niczym silikonowe implanty. Ale to nie jedyny plus krzemionki zawartej w skrzypie polnym. Wyniki wielu badań sugerują, że krzem skutecznie powtrzymuje siwienie włosów, wzmacnia kruche i rozdwajające się paznokcie oraz zwiększa odporność na grzybice i zakażenia bakteryjne.
Skrzyp dla zdrowia
Bogactwo związków mineralnych i wielu substancji biologicznie czynnych zawartych w skrzypie polnym ma także ogromny wpływ na działanie ogólnoustrojowe. Zawarty w roślinie krzem nie tylko zapewnia zdrowy wygląd skóry, włosów i paznokci, ale także utrzymuje elastyczność naczyń krwionośnych i zapobiega odkładaniu w nich związków tłuszczowych. Aktywność tego pierwiastka wspierana jest dodatkowo obecnością flawonoidów, które uszczelniają naczynia krwionośne oraz zapobiegają niekorzystnym przemianom tłuszczu w krwiobiegu. Wyciągi skrzypu polnego ze względu na swój złożony i bogaty skład odgrywają także istotną rolę w leczeniu wielu schorzeń układu pokarmowego, jak: zgagi, wrzody, zapalenia błony śluzowej, nadmierne krwawienia wewnętrzne (także miesiączkowe), ponadto ułatwiają gojenie się ran a także zapobiegają pękaniu naczynek. Zawarte w skrzypie krzemiany mogą łączyć się z wieloma związkami. Między innymi, tworząc w moczu substancje koloidalne hamują krystalizację minerałów i zapobiegają uciążliwym schorzeniom dróg moczowych. Krzem odgrywa także istotną rolę w procesie mineralizacji kośćca, zapobiega jego odwapnianiu oraz przyspiesza regenerację po urazach. Świadczy o tym fakt, że na miejscu złamania kości, poziom krzemu podnosi się aż kilkadziesiąt razy.
Wyciągi skrzypu polnego, będące nie tylko źródłem łatwo przyswajalnej krzemionki, ale także wielu innych związków o działaniu leczniczym i prozdrowotnym, stanowią cenne uzupełnienie diety w wielu schorzeniach, zapewniają urodę oraz skutecznie przeciwdziałają przedwczesnym oznakom starzenia się.
Moze to kogos zainteresuje :lol: , chyba pojde jeszcze zrywac :lol: :lol: