-
carollll
z braku czasu tak na szybko wklejam ci notatke swoją do pracodawcy o likwidacji stanowiska pracy, mam nadzieję, ze choc troche pomoże
Pracodawca, który zamierza zwolnić pracownika i uzasadnić swoją decyzję pozorną likwidacją stanowiska pracy, musi się liczyć z konsekwencjami. Przyczyny uzasadniające wypowiedzenie stosunku pracy muszą być bowiem autentyczne.
Zdaniem SN, jeżeli wypowiedzenie pracownikowi umowy o pracę jest podyktowane rzeczywistym, realizowanym w dobrej wierze i znajdującym usprawiedliwienie w konkretnych okolicznościach faktycznych dążeniem zakładu pracy do usprawnienia pracy w tym zakładzie i jednocześnie nie jest sprzeczne z zasadami współżycia społecznego, wypowiedzenie takie jest uzasadnione w rozumieniu przepisów kodeksu pracy, choćby nie likwidowało wszystkich nieprawidłowości kadrowych, istniejących w tym zakładzie (wyrok SN z 2 sierpnia 1985 r.; I PRN 61/85).
Sądy pracy mogą badać prawidłowość i zasadność likwidacji stanowiska pracy. W wyroku z 12 grudnia 2001 r.
(I PKN 733/00) SN stwierdził, że likwidacja stanowiska pracy stanowi rzeczywistą przyczynę wypowiedzenia umowy o pracę, jeżeli jest na tyle zaawansowana, że nie ma wątpliwości co do jej wykonania. Natomiast w wyroku z 16 października 1992 r. (I PRN 40/92) SN uznał, że możliwa jest rzeczywista likwidacja stanowiska pracy w wyniku zmiany struktury organizacyjnej zakładu, będąca uzasadnioną przyczyną wypowiedzenia warunków pracy (art. 45 par. 1 k.p. w zw. z art. 41 par. 2 k.p.), także w sytuacji gdy nie jest ona uzasadniona potrzebami organizacyjnymi zakładu pracy. (...) Jeżeli stanowisko pracy jest elementem struktury organizacyjnej zakładu pracy, to jego rzeczywista likwidacja musi oznaczać prawnie skuteczną zmianę tej struktury.
Jeżeli stanowisko pracy jest elementem struktury organizacyjnej zakładu pracy, to jego rzeczywista likwidacja musi oznaczać prawnie skuteczną zmianę tej struktury.
Jeżeli wypowiedzenie jest niezgodne z przepisami lub nieuzasadnione, pracownik może żądać orzeczenia o bezskuteczności wypowiedzenia, przywrócenia do pracy lub odszkodowania. Natomiast w przypadku niezgodnego z przepisami wypowiedzenia umowy o pracę na okres próbny pracownik może otrzymać jedynie odszkodowanie.
Jednak przepisy przewidują wyjątek od zasady wyboru roszczenia przez pracownika. Sąd pracy może odmówić uznania wypowiedzenia za bezskuteczne lub przywrócenia do pracy i zasądzić odszkodowanie, gdy ustali, że uwzględnienie takiego żądania jest niemożliwe lub niecelowe.
Według PIP osobie zwolnionej z pracy z powodu likwidacji stanowiska pracy przysługuje również roszczenie o nawiązanie ponownego stosunku pracy na podstawie ustawy o zwolnieniach grupowych. Pracodawca powinien ponownie zatrudnić pracownika, jeżeli:
" stosunek pracy rozwiązano w ramach grupowego zwolnienia,
" pracownik w ciągu roku od rozwiązania stosunku pracy w tym trybie zgłosił zamiar ponownego podjęcia zatrudnienia,
" ponownie zatrudnia pracowników w tej samej grupie zawodowej,
" nie minęło 15 miesięcy od dnia rozwiązania stosunku pracy.
Im szybciej zaczniecie dziłać tym lepiej dla kolezanki
Wypowiedzenie umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony powinno być uzasadnione. Powinno być dokonane na piśmie. W piśmie zawierającym oświadczenie pracodawcy o wypowiedzeniu umowy powinna być wskazana przyczyna uzasadniająca wypowiedzenie umowy (art. 30 § 4 k.p.). Przyczyna powinna być rzeczywista i konkretna. Dlatego pożądane jest bliższe wskazanie okoliczności, w których dochodzi do likwidacji stanowiska pracy (np. likwidacja całego działu i brak możliwości przeniesienia pracownika na podobne stanowisko pracy w innym dziale,etc.).
a o likwidacji pokedynczego etatu mówi
art. 10 ustawy z dnia 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz. U. Nr 90, poz. 844 z późn. zm.) - czyli w tzw. trybie zwolnień indywidualnych
oki w razie pytań pisz
uciekam
-
Czesc Misku
Przebrnęłam przez Twój wąteczek - troche stron miałam do przeczytania po krótki urlopie
Masz superowego psiaka - słudziutki jest
A teraz czekam na fotkę włosów po wizycie u fryzjera
Przesyłam poniedziałkowe buziole.
-
dzięki Moniczko,
przesłałam te info mojej koleżance i będzie się dowiadywała jakie ma szanse w sądzie pracy
pozdrawiam
c.
-
ja tez mam jakis dziwny etap, ze slucham w kolko jednego kawalka AYO....ale jeszcze nie slyszalam, zeby Endrju mruczal.....no...chyba ze pod nosem
-
-
Hej Miśku przejrzałam sobie tę stronkę super, niektóre naprawde fajne pazurki, kusi to kusi))
Pewnie teraz po wizycie u fryzjera wygladasz ormalnie jak sex bomba)))
Ja to trzymam kciuki za Twojego Weiderka, mi się znowu nei udało, bo doszłam tylko do połowy,ale robie ostatnią serie i widze efekty, więc warto się napocić troszkę.Będę Ci mocno kibicowała może Tobie uda się ocalić ansz honor i pokonać Pana Weiderka hehe)))
Kochana życze Ci bardzo udanego, pieknego i wesołego dnia,
i trzymaj się dzielnie dietkowo!!!
Ciumki!!!!!!!!!!!!
-
Przesyłam wtorkowe buziole
Jak tam włosy? Pochwal no się
-
też jestem ciekawa więc chwal się
buźka
c.
-
tak to ja sie moge relaksować
klima
woda z lodem i mietą
pies u stóp
nio i ulubione forum
zdjecie dodaje
niestety od dziecka aparat mnie nie kochał na szczęśćie w rzeczywistości wyglądam duzo lepiej
Nio tak sie kochane prezentuje w prostych włoskach
mam nadzieje, ze wam sie podobam, bo9 w domy żałoba narodowa z tego powodu wszyscy wola loczki, bo niby naturalne jest zawsze ładbiejsze
oki zmykam do was
-
Ej no... wyglądasz fantastycznie
Nie wiem jak wyglądasz w kręconych włoskach - ale w tych jest Ci bardzo fajnie
I co mnie pipko straszysz, ze mam przed snem nie zaglądać? Chyba chcesz kopasa w tego chudego dupasa :>:>
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum
Zakładki