Ten 1 kg ucieknie szybciej niż Ci się wydaje. Zobaczysz!!!
Wersja do druku
Ten 1 kg ucieknie szybciej niż Ci się wydaje. Zobaczysz!!!
A zobaczyłem, jak blisko, jak blisko ... złośliwe jakoś te moje wagi; dziś było 100.2 kg - niby tylko 3 deko do 2 cyfrówki ale ciężkie są te ostatnie gramy, oj ciężkie ;)Cytat:
Zamieszczone przez nargila
Jeszcze odrobinka, jeszcze chwilka, a będziesz dwucyfrówką! :D trzymam kciuki zeby to było jutro, no max pojutrze.. 8) :wink: miłego wieczoru! :)
pozdrawiam Cię AleXL :D
Polacy na ostanim miejscu w Europie pod wzgledem ruchu i zdrowia :( W ocenie aktywności fizycznej mieszkańców sześciu krajów europejskich. jesteśmy na ostanich pozycjach :( :( A to ma poważne kosekwencje - krótsze życie, więcej chorowanie :( :( Co robić by jak to mówią, dużo zrobić ale się nie narobić? Specjaliści z strony WWW akcji WHO CINDI radzą:
Jak uniknąć urazów i przeciążeń układu ruchu?
Podstawowe fakty na temat systematycznej aktywność ruchowa w profilaktyce kardiologicznej wlacznie z podzialem sportow wg spalania i docelowym pulsem zaleznie od wieku:Cytat:
Rekreacyjnie uprawiając różne sporty można uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji. Ważne jest aby ćwiczyć regularnie, kilka razy w tygodniu (3-4 razy).Bez stałego, systematycznego treningu starzejące się tkanki tracą giętkość, siłę i odporność na znaczne sporadyczne obciążenia. Nie bez znaczenia jest wybór wykonywanych ćwiczeń. Jest to ważne, szczególnie dla osób z chorobami układu ruchu, a także dla osób z nadwagą lub otyłością. W przypadku tych osób należy zwrócić uwagę na przeciążenia narządu ruchu występujące już w spoczynku. Dyscyplinami z wyboru są jazda na rowerze i sporty wodne np.: kajakarstwo, pływanie. Podczas uprawiania tych sportów odciążony jest kręgosłup oraz stawy kończyn dolnych jednocześnie trening obejmuje duże grupy mięśniowe. Należy natomiast unikać ćwiczeń o dużej intensywności a także skłonów, skręto-skłonów tułowia oraz ćwiczeń wymagających gwałtownego przenoszenia masy ciała np. skoków, szybkiego biegu. Traumatyzują one bowiem stawy kończyn dolnych oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. (...) Bardzo ważne w zapobieganiu uszkodzeniom układu ruchu jest stosowanie odpowiedniego obuwia(z miękką, elastyczną podeszwą).
Maksimum efektu przy mimimu pracy w walce o zdrowie? KILKA WSKAZÓWEK DLA NAJBARDZIEJ LENIWYCH:Cytat:
Zadawalający wydatek energetyczny na trening w czasie tygodnia powinien przekraczać 1000 kcal, ale najkorzystniejsze efekty zdrowotne można uzyskać dopiero przy wydatku 2000 kcal na tydzień. Aktywność ruchowa powinna być podejmowana minimum 3 x w tygodniu. Wydatki energetyczne ponoszone na różne formy aktywności ruchowej przedstawiono w tabeli /1/. (...) Zakładając, że u osoby ćwiczącej nie stwierdza się istotnych przeciwwskazań do wysiłków fizycznych, wydolność fizyczna jest średnia, a tolerancja wysiłku dobra - to wysiłki należy wykonywać na poziomie 60-75% maksymalnych możliwości. Miarą kontroli i intensywności wysiłku może być pomiar tętna /tab. 2/.
Na koniec - optimistyczne dane: ROLA DIETY I AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ W LECZENIU NADWAGI LUB OTYŁOŚCICytat:
Wbrew powszechnym opiniom aby uzyskać korzyści zdrowotne nie trzeba poddawać się wielogodzinnym, morderczym treningom. Spacer czy jogging nie wymagają specjalnych umiejętności ani wyposażenia a podejmowane systematycznie mogą w znacznym stopniu przyczyniać się do zapobiegania chorobom przewlekłym. Wykazano na przykład, iż u osób maszerujących godzinę tygodniowo ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II zmniejsza się o 25%, spada również ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. (...) Dla osób o szczególnie napiętym programie dnia istotnym może być fakt, że nawet krótkie - 10 minutowe jednostki treningowe mogą przynosić istotne dla zdrowia korzyści. Poza tym, osoby takie powinny rozważyć połączenie np.: czytania książki lub gazety z ćwiczeniami na rowerze treningowym czy innym urządzeniu tego typu. Również oglądanie ulubionych programów telewizyjnych można „wzbogacić” treningiem przed odbiornikiem. Z kolei spacerując można uczyć się języków obcych, słuchać ulubionej muzyki lub zapoznawać się z treścią książek w wersji audio. Istotnym elementem zwiększenia codziennej porcji ruchu jest także zwiększenie aktywności fizycznej związanej z pracami domowymi, pracami w ogrodzie czy na działce. Nie bez znaczenia jest również włączenie do zwykłego programu dnia np.: chodzenia po schodach zamiast korzystania z windy, pozostawienia samochodu w najdalszym kącie parkingu i pokonywania pozostałej odległości pieszo. Pomimo tego, że każda jednostka treningowa i każda forma aktywności ruchowej jest cenna dla zdrowia, w celu optymalizacji treningu należy brać pod uwagę zalecenia ekspertów, które mówią, że należy wykonywać ćwiczenia wytrzymałościowe (marsz, bieg, jazda na rowerze, pływanie) przynajmniej trzy razy w tygodniu po 30 minut.
z abstraktu publikacji CINDI:
Cytat:
Celem pracy było sprawdzenie skuteczności leczenia dietą i zwiększonym ruchem, pacjentów z nadwagą lub otyłością. Ze względu na możliwość kontroli leczonych osób, do obserwacji wybrano członków grupy wsparcia dla otyłych (Klub Kwadransowych Grubasów w Białymstoku). Badaniem objęto 140 osób z nadwagą lub otyłością prostą (131 kobiet i 9 mężczyzn) w wieku 15-65 lat. Osoby te były wcześniej przeszkolone z zakresu dietetyki i otrzymały pisemny wzór zalecanej diety. Leczenie polegało na zastosowaniu diety 1000–1500 kcal dziennie. Po badaniu lekarskim zakwalifikowano je do programu ćwiczeń redukujących masę ciała pod nadzorem fizykoterapeuty (gimnastyka dwa razy w tygodniu po 45 minut i raz w tygodniu ćwiczenia w wodzie przez 60 minut), następnie monitorowano zgłaszalność tych pacjentów na zajęcia. Osoby przerywające ćwiczenia wyłączano z grupy. W grupie I (ćwiczącej od 0-3 miesięcy) było 39 osób (36 kobiet i 3 mężczyzn), które zredukowały średnio 7,7 kg masy ciała (9,65% masy wyjściowej). W grupie II (ćwiczącej powyżej 3 miesiące do 6 miesięcy) było 59 osób (56 kobiet i 3 mężczyzn), które zredukowały średnio 14,5 kg masy ciała (15,83% masy wyjściowej). W grupie III (ćwiczącej powyżej 6 miesięcy do 12 miesięcy) było 38 osób (35 kobiet i 3 mężczyzn), które schudły średnio 20,9 kg (22,0% masy wyjściowej). W grupie IV (ćwiczącej powyżej 12 miesięcy) były 4 osoby, które zredukowały średnio 50 kg (26 kg-71 kg), co dało ubytek wyjściowej masy ciała od 26,5% do 47%. Obserwowane osoby z nadwagą lub otyłością redukowały masę ciała stosując właściwie dobraną dietę i zwiększony wysiłek fizyczny. Mniej niż połowa badanych pacjentów była w stanie wytrwać ponad pół roku w realizacji tego programu. Większość osób po przerwaniu zajęć w grupie wsparcia dla otyłych, wracała do nich ponownie.
Dziękuje za wspieranie! Zobaczenie 99.9 byłoby fantastycznym zakończeniem czerwca (i początkiem lipca ...) ale o ile znam swój organizm, i zgodnie z zasadami Murphy, czym bardziej Ci zależy by coś się stało tym mniejsze szanse na to :(Cytat:
Zamieszczone przez Anikas9
Planowałem łatwiutki spacer/marsz (katar mnie trochę męczy) ale jakoś się zrobiło 5km tego spaceru i na ostanim kilometrze tak się rozpędziłem, nogi mi się same unosiły, prawie jak startujący samolot, i tak zrobiłem ostatnie 1.3 km w 10 minut - czyli osiągnąłem szybkośc marszu prawie 7.7km/h ;) ;) No i serduszko też nieźle pracowało w 80-90% HRM pod koniec marszu.
A za dzień lub dwa podsumowanie czerwca. Szczegóły będą wkrótce ale choć chciałem wkroczyć w magiczną krainę dziewiątek to i tak nie mogę narzekać: pomimo stresu wagę utrzymałem (a nawet jest tendencja w dół), przetrwałem przetrenowanie bez poddania się i ćwiczełem dalej, and last but not least, zrobiłem jak dla mnie fantastyczne postępy w nauce pływania krawlem ;) All in all pretty good 8) Szczegóły wkrótce ...
No ładnie. Bardzo prawdopodobne, że jutro rano ta dwuzyfrówka będzie tylko potem musisz ja przez pierwszy tydzień lipca ustabilizowac tak na stałe. Na pewno będzie dobrze. Czekamy jutro rano na relacje z ważenia ;)
Hej Magda wysokiesz oczekiwania u mnie budujesz :) Ale tak czy siak jutro dam znać ale nie liczę na za mało ;)Cytat:
Zamieszczone przez nargila
Sobotka dobrze minęła. Dzisiaj grałem w kometki trochę ponad godzinkę i trochę ponad 800 kalorii spalonych, raźno z pulsem średnio 80% HRM ;)
No i mam nadzieję, że to pomoże popchnąć wagę o te kilka deko w dół ...
Widzę, że Ty też zaplanowałeś zdrowo chudnąć, ok. 2 kilo na miesiąc :)
Trzymam kciuki za tę dwucyfrową liczbę :P
Swoją drogą, to polecasz ważenie się codziennie, czy co tydzien (lub nawet rzadziej)?
Bo będę jeszcze przed obozem wyjeżdżać z rodzicami na 2,5 tygodnia i nie wiem czy wagę pakować, czy nie :D
Pozdrawiam,
Rozz :P