-
Nowa próba.. czyli 7 kg mniej.. ;)
Witajcie Odchudzam sie... i potrzebuje wsparcia od innych odchudzajacych Nikt w moim towarzystwie sie nie odchudza wiec... szukam wirtualnie Mam 18 lat, 162 cm wzrostu i 59 kg Nie jestem gruba, ani nie czuje sie zle w swoim ciele, jednak chcialabym być troche chudsza.. takie małe marzenie. Codzinnie cwicze szóstke Weidera, dzisiaj jest 23 dzień (czyli 16 powtorzen w 3 seriach:P ) Poza tym czasami jezdze na rowerze.. duzo chodze (alternatywa do autobusu:P) Nie chce od razu popadac w jedna wyznaczona diete.. wiec na razie sie ograniczam: nie jem pozniej niz 3h przed pojsciem spac, przestałam pic kawe, nie slodze herbat etc. Mam nadzieje ze mi sie uda..
-
Witam
Masz wsparcie u mnie.
Też tak zaczynałam, grunt to zdrowo jeść i się ruszać, a sukces murowany
A co do A6W, to gratuluję, ja ostatnio tak jakoś skończyłam, a teraz się przekonuję do następnego podejścia
-
Szóstka Weidera do swietna sprawa.. moj brzuszek juz jest ładnie umiesniony Dzięki8 za wsparcie
-
-
Nie obżeram sie wieczorami i ćwicze sobie dalej szóstke weidera.. ale z dnia na dzien robie sie coraz bardziej głodna.. musze sie zajac czyms pozytecznym:P A jak Tobie idzie odchudzanko??:> pozdrawiam
-
Upał + okres = przerwanie ćwiczeń (6W) Trzeba by bylo powrócić bo brzuszek mam taki ładniutki po tyvh ćwiczenia.. po za tym znalazlam takie fajne cwiczenia na wewnetrzna i zewnętrzna strone ud.. powolutku, powolutku i bede miała cuuuudowne ciałko Za chwilke ide sobie zrobic kolacyjke Miłego wieczoru
-
Jak stracić 1 kg przy mojej wadze?? odp [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
-
Kalkulator BMR - Podstawowa przemiana materii
Czym jest BMR?
BMR (skrót od angielskiego Basal Metabolic Rate, w języku polskim podstawowa przemiana materii) jest ilością energii (mierzoną w kaloriach) wydatkowaną przez organizm w trakcie hipotetycznego całodobowego odpoczynku w celu zapewnienia jego podstawowych czynności życiowych takich jak akcja serca, oddychanie, trawienie czy utrzymanie stałej temperatury ciała. Podstawowa przemiana materii stanowi około 60-70% zużytej przez nas energii.
W jakim celu oznaczamy BMR?
BMR stanowi największą część dziennego zapotrzebowania energetycznego organizmu. Znajomość podstawowej przemiany materii umożliwia więc obliczenie dziennego zapotrzebowania energetycznego oraz zaplanowanie odpowiedniego bilansu energetycznego poprzez dobór odpowiedniej diety oraz wysiłku fizycznego.
Jakie czynniki wpływają na BMR?
Wartość BMR zależy od kombinacji genetycznych i środowiskowych czynników takich jak:
geny – regulują m.in. szybkość przemiany materii
płeć – mężczyźni mają większą masę mięśni, a mniejszą ilość tkanki tłuszczowej niż kobiety co powoduje większą wartość podstawowej przemiany materii
wiek - BMR spada wraz z wiekiem o około 2% na dekadę
masa ciała – wartość BMR jest proporcjonalna do masy ciała
powierzchnia ciała – jest bezpośrednio związana z masą ciała i wzrostem, wpływa więc również na wartość BMR
ilość tkanki tłuszczowej – im niższa procentowa zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie tym wyższa wartość BMR
dieta – BMR jest zależne od ilości przyjmowanego pokarmu, trawienie jest dużym wydatkiem energetycznym
temperatura ciała – wzrost temperatury ciała o 0,5 ˚C powoduje wzrost BMR o około 7 procent
pogoda – obniżenie temperatury otoczenia wzmaga produkcję ciepła przez organizm, a przez to również zwiększa BMR
układ hormonalny – hormony tarczycy zwiększają BMR
aktywność fizyczna – redukcja ilości tkanki tłuszczowej i wzrost masy mięśni powodują wzrost BMR
Czy BMR obejmuje również zapotrzebowanie energetyczne wynikające z aktywności fizycznej?
Nie. Wartość BMR obejmuje wyłącznie teoretyczne zapotrzebowanie energetyczne osoby, która przebywałaby przez cały dzień w łóżku i nie podejmującej żadnej aktywności fizycznej z wyjątkiem spożywania posiłków.
W jaki sposób obliczamy BMR?
Jedną z dokładniejszych metod oznaczania BMR jest metoda oparta na równaniu Harrisa Benedicta, wykorzystująca znajomość wieku, płci, wzrostu oraz masy ciała osoby badanej. Sposób ten sprawdza się doskonale wśród osób dorosłych z wyjątkiem ludzi bardzo umięśnionych bądź otyłych oraz kobiet w ciąży. Wzór, względem którego dokonujemy obliczeń jest następujący:
panie
BMR = 655 + (9.6 x waga) + (1.8 x wzrost) - (4.7 x wiek)
panowie
BMR = 66 + (13.7 x waga) + (5 x wzrost) - (6.8 x wiek)
Moje BMR
http://www.e-manus.pl/calc.php?id=12
-
Kalkulator BMI
Wskaźnik masy ciała BMI
Czym jest BMI?
BMI (skrót od angielskiego Body Mass Index, w języku polskim wskaźnik masy ciała) jest współczynnikiem powstałym przez podzielenie masy ciała (w kilogramach) przez kwadrat wzrostu (w metrach). BMI stanowi wiarygodny wskaźnik ilości tkanki tłuszczowej w ciele człowieka, korelujący z bardziej zaawansowanymi technicznie i droższymi metodami oznaczania ilości tejże tkanki.
W jakim celu używamy wskaźnika BMI?
Indeks masy ciała stanowi doskonałe narzędzie wykorzystywane w trakcie badań przesiewowych w kierunku chorób układu krążenia, serca, metabolicznych i innych. Mówiąc najprościej, parametr ten pozwala wnioskować czy nasza waga jest odpowiednia dla naszego wzrostu i płci. Ryzyko wystąpienia wspomnianych chorób, nasilenie ich przebiegu oraz ilość możliwych powikłań wzrastają wraz ze wzrostem wartości wskaźnika BMI.
Jak wiarygodnym wskaźnikiem naszej tuszy jest BMI?
Zależność pomiędzy wartością wskaźnika masy ciała i ilością tkanki tłuszczowej w naszych organizmach jest bardzo wyraźna. Należy jednak pamiętać, że ocena BMI może być niedokładnym wskaźnikiem nadwagi czy też ryzyka chorób z nią związanych wśród:
osób poniżej osiemnastego roku życia
osób w podeszłym wieku (osoby starsze mają większą ilość tkanki tłuszczowej niż młodsze o tym samym wzroście i masie ciała)
kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią
sportowców (wzrost BMI może być rezultatem większej muskulatury, a nie zwiększonej ilości tkanki tłuszczowej).
Pamiętajmy również, że ilość tkanki tłuszczowej jest tylko jednym z czynników ryzyka wymienionych poniżej chorób, a wskaźnik BMI powinien być rozpatrywany wspólnie z ze wskaźnikiem WHR oraz innymi informacjami dotyczącymi stanu zdrowia.
Jakie są zdrowotne konsekwencje nadwagi i otyłości?
Nadwaga i otyłość są związane ze skróceniem przewidywalnej długości życia oraz zwiększeniem ryzyka wystąpienia wielu chorób. Niektóre z nich to:
choroba wieńcowa
udar mózgu
nadciśnienie tętnicze
cukrzyca typu drugiego
choroby nowotworowe (rak sutka, jelita grubego, błony śluzowej macicy)
zaburzenia gospodarki tłuszczowej
choroba zwyrodnieniowa stawów
kamica pęcherzyka żółciowego
bezdech senny.
Jak interpretować wynik wskaźnika BMI?
Porównaj swój wynik z tabelką, zwróć uwagę na różnice dotyczące płci.
BMI - mężczyźni [kg/m2] BMI - kobiety [kg/m2]
Niedowaga <20 <19
Waga prawidłowa 20 - 24.9 19 - 23.9
Nadwaga 25 - 29.9 24 - 29.9
Otyłość >30 >30
Io otyłości 30 - 34.9 30 - 34.9
IIo otyłości 35 - 39.9 35 - 39.9
IIIo otyłości >40 >40
Jeżeli masz prawidłową masę ciała szczerze Ci tego gratulujemy. Tak trzymać!
Jeżeli masz nadwagę lub niewielką niedowagę spróbuj zmodyfikować swój tryb życia i przyjmowane posiłki tak, aby znaleźć się w grupie osób o prawidłowej wadze. Pamiętaj, że pośpiech nie jest Twoim sprzymierzeńcem.
Jeżeli cierpisz z powodu znacznej niedowagi lub otyłości zgłoś się ze swoim problemem do lekarza. On pomoże doprowadzić Twoją masę ciała do optimum. Na własną rękę nie wprowadzaj bardzo drastycznych zmian w diecie ani trybie życia.
Kilka praktycznych uwag
Kobiety uważają się za najatrakcyjniejsze mając wskaźnik BMI w granicach 20 - 22 kg/m2, natomiast mężczyźni są usatysfakcjonowani swoim BMI w granicach 23 - 24.9 kg/m2. Nadwaga zaczyna być widoczna po przekroczeniu wartości 26 kg/m2.
Oto moje BMI
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
wszystkie atykuły pochodzą ze strony [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
-
Jak na razie zjadłam tylko 687 kcal a przedemna tylko jakis skromny deser typu owoc:P bo pozniej ide z moim Pieknym na tance latino wiec nie bedzie czasu jesc:P jezeli chodzi o cwiczenia to bylo 8 minut ABS i 30 minut jazdy na rowerze podsumowujac jestem z siebie dumna pozdrawiam
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum
Zakładki