Och, och, troszkę mnie tu długo nie było. No i muszę przyznać, że w ogóle nie przestrzegałam diety, ale miałam powody.
Po pierwsze - musiałam napisać pracę literacką, na jakiś powalony temat dotyczący polityki (konkurs). Tak na marginesie dodam, że mój udział w nim jest całkowitym impulsem, bo jestem ścisłowcem i wolę rozwiązać po 10 zadań z matematyki, fizyki, chemii i jeszcze coś tam z mojej kochanej biologii, niż napisać jedno wypracowanie. Rozumiecie więc chyba, że nie miałam głowy do niczego innego. Pisałam tą pracę przez 4 dni i udało mi się wykrzesać 7 stron A4 – jestem z nich dumna To najdłuższa praca jaką kiedykolwiek napisałam, pomijając mój 10 stronicowy (A4) list do przyjaciółki
Po drugie – byłam u lekarza na takich ogólnych badaniach, wiecie, pobieranie krwi, moczu, itp. Moja mama (zresztą pielęgniarka) dopatrywała się u mnie jakiś zaburzeń tarczycy – konkretnie niedoczynności. Ja też miałam takie domniemania, bo dostrzegłam u siebie (chcę być lekarzem) różne objawy. Termin mam na 12 kwietnia. Ale to szczegół. Zrobiono mi badania morfologiczne, no i stwierdzono, iż prawdopodobnie jestem HIPOGLIKEMICZKĄ. No to teraz wiem, czemu miewam niekontrolowane napady głodu, które bardzo mi utrudniają odchudzanie. Po prostu mój organizm domaga się cukruL W czwartek idę powtórzyć badania.
Ale teraz biorę się porządnie za siebie. OD PONIEDZIŁKU(pierwszy dzień wiosny) – WIOSENNA DIETA 1000 KCAL. Trzeba zrzucić trochę zimowego sadełka Będę co niedzielę, zdawać Wam relację z każdego tygodnia mojej dietki Pisać codzienne menu Rozliczać z każdej kalorii A wreszcie chwalić z każdego zrzuconego kilograma TRZYMAJCIE ZA MNIE KCIUKI!!!

Hipoglikemia- niedocukrzenie krwi, obniżenie stężenia glukozy we krwi poniżej wartości prawidłowych. Objawy kliniczne w postaci osłabienia, uczucia głodu, lęku, zblednięcia lub zaczerwienienia twarzy, częstoskurczu komorowego, pocenia się, bólów głowy, rozszerzenia źrenic, senności, drgawek a w końcu utraty przytomności
Hipoglikemia występuje po długotrwałym głodzeniu, znaczym niedoborze węglowodanów w diecie, długim wysiłku fizycznym, przedawkowaniu insuliny lub leków hipoglikemizujących u chorych na cukrzycę, czy po spożyciu alkoholu. Fizjologicznie spadek poziomu glukozy we krwi występuje po przejściowej hiperglikemii związanej ze spożyciem posiłku.
Hipoglikemia występuje w postaci ciężkiej w chorobach wyniszczających, niedoczynności tarczycy, gruczolaku zbudowanym z komórek produkujących insulinę (wyspiak zbudowany z komórek Langerhansa trzustki).