Dodano: 2015-02-26

Używki czy dieta, czyli wpływ alkoholu i papierosów na sylwetkę Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Czy będąc na diecie, możemy pozwolić sobie na piwo z przyjaciółmi? Czy powinniśmy zrezygnować z palenia papierosów? Jaki wpływ mają używki na nasz metabolizm? Przekonajcie się, które alkohole wspomagają dietę, a które przynoszą odwrotny skutek. Odkryjcie fakty i mity na temat wpływu tytoniu na naszą sylwetkę.

Alkohol

Istnieje stereotyp, że wyłącznie jedzenie jest odpowiedzialne za naszą wagę. Nic bardziej mylnego. Piwo jest ulubionym alkoholem Polaków, statystycznie wypijamy go około 80 litrów rocznie. Jednak mało kto wie, że trzy butelki tego specjału, które często wypijamy jednego wieczoru, zawierają około 700 kalorii. Pijąc piwo, nie dostarczamy naszemu organizmowi witamin i minerałów, ale nieświadomie zaspokajamy zapotrzebowanie kalorii na prawie cały dzień. Co więcej, piwo bardziej niż inne alkohole powoduje uczucie głodu, przez co w barze lub na imprezie możemy sięgnąć po niezdrowe przekąski jak chipsy, orzeszki solone czy paluszki. W przypadku picia drinków duży problem stanowią dodawane do nich soki i napoje gazowane. W miarę możliwości powinniśmy zastąpić je wodą. Likiery i szampany są niewskazane z powodu dużej ilości cukru. Alkoholem, który ma najbardziej pozytywny wpływ na organizm podczas diety jest czerwone wino. Poprawia ono pracę naszego układu krwionośnego. W ciągu dnia nie powinniśmy pić jednak więcej niż jeden kieliszek. Alkohol nie jest wskazany dla osób próbujących się odchudzać. Kiedy pijemy, nasz organizm skupia się głównie na spalaniu alkoholu, przez co cukry i kwasy tłuszczowe dostarczane wraz z nim gromadzą się w tkance tłuszczowej. Jeżeli jednak nie jesteśmy w stanie go odstawić, możemy skonsultować się z dietetykiem, który doradzi nam, jaki rodzaj i ilość alkoholu możemy spożywać podczas diety.

używki

Papierosy

Nie jest tajemnicą, że palenie tytoniu może wpływać na zmniejszenie apetytu. Papierosy obniżają ilość wchłanianych kalorii oraz przyśpieszają metabolizm organizmu. Kiedy wypalamy papierosa, często odczuwamy poczucie sytości. Jest to jednak zależność, która nie dotyczy wszystkich palaczy. Badania dowiodły, że osoby, które wypalają dwie paczki papierosów dziennie mają wyraźną skłonność do nadwagi. Pomimo że palenie papierosów może pomóc w kontrolowaniu wagi ciała, jest to niebezpieczny sposób na osiągnięcie celu. Kiedy już uda nam się schudnąć i zechcemy odstawić papierosy, ponownie może pojawić się uczucie zwiększonego łaknienia. Według badań, osoby, które odstawiły papierosy, tyją w ciągu pierwszych miesięcy około 5 kg. Co oznacza, że po zerwaniu z nałogiem możemy wrócić do stanu pierwotnego. Z kolei nałogowe palenie może prowadzić do min. miażdżycy, nowotworów, duszności i astmy. Dlatego lepiej stosować naturalną dietę, by później móc cieszyć się piękną sylwetką i zdrowiem.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane