Dlaczego warto ćwiczyć?
Ruch zmniejsza ilość tkanki tłuszczowej i przyspiesza przemianę materii, której poziom utrzymuje się jeszcze po zakończonym treningu. Dzięki temu nasza sylwetka nabierze atrakcyjnych kształtów, co sprawi, że nasza samoocena wzrośnie. Dodatkowo wysiłek fizyczny pozwoli nam rozładować stres i napięcie towarzyszące nam w ciągu dnia. Poprawi się również jakość naszego snu, dzięki temu rano będziemy czuć się wypoczęci i pełni energii.
Trening dobry dla zdrowia
Lista korzyści płynących z aktywności fizycznej jest imponująca. Każdy, nawet umiarkowany wysiłek fizyczny, wzmacnia nasz układ odpornościowy, mięśnie i stawy. Regularne ćwiczenia stabilizują ciśnienie tętnicze, doskonale wpływają na pracę serca i układu krążenia. Wzmożony wysiłek fizyczny zmniejsza również wydzielanie hormonów, w tym m.in. insuliny. Dzięki niemu możemy regulować poziom cukru we krwi, zapobiegając w ten sposób cukrzycy.
Regularne treningi zwiększają także gęstość kości, dzięki temu są one mocne, co zmniejsza ryzyko złamań oraz zapobiega osteoporozie. Według przeprowadzonych badań wynika, że osoby uprawiające sport lepiej się koncentrują i zapamiętują. Ich mózg zdecydowanie lepiej pracuje, jest dotleniony, dlatego jego sprawność intelektualna działa na najwyższych obrotach.
Regularne treningi to nie tylko korzyści dla naszego aktualnego zdrowia, ale także inwestycja na przyszłość. Udowodniono, że osoby aktywne fizycznie dłużej zachowują sprawność zarówno ruchową, jak i intelektualną.
Trening dobry dla ciała i ducha
Dobrze dobrany trening doskonale wyrzeźbi sylwetkę, pozwoli zrzucić zbędne kilogramy oraz poprawi wygląd naszej skóry. Dzięki stabilizacji ciśnienia, substancje odżywcze oraz tlen szybciej docierają do poszczególnych komórek naszego ciała. Dzięki temu skóra jest lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona, wygląda więc zdecydowanie promienniej i młodziej.
Szczupła sylwetka przekłada się nie tylko na zdrowy wygląd, ale także na lepsze samopoczucie. Wzrasta nasza pewność siebie i poczucie własnej wartości. Trening każdej dyscypliny sportowej, czy to bieganie, jazda na rowerze, joga bądź zapasy, uczy wytrwałości, systematyczności i pokonywania własnych barier.
Komentarze