Sklep
Dodano: 2015-03-04

5 zasad, dzięki którym pozbędziesz się zbędnych kilogramów Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Często sięgamy po jedzenie bez żadnego bodźca ze strony naszego organizmu. Staje się ono wówczas rekompensatą nudy, złego humoru czy też zaspokojeniem nieposkromionej ochoty na „coś”, czego właściwie prawie nigdy nie umiemy dokładnie określić. Jest to największy błąd, jaki możemy popełnić, by udaremnić sobie odchudzanie. Jak więc tracić kilogramy skutecznie i bez zbędnych potknięć w nastawieniu? Oto uniwersalne rady, które zmienią twoje myślenie!

Naucz się rozpoznawać sygnały swojego ciała

Powinniśmy nauczyć się słuchać swego ciała i odróżniać głód pokarmowy od każdego innego łącznie z odwodnieniem. Zapewni nam to optymalne trawienie i wykorzystanie w pełni wszelkich składników odżywczych dostarczonych wraz z pokarmem. Jest też dobrym sposobem na uniknięcie niestrawności.

Zmień swoje myślenie – odchudzanie zacznie mieć sens

Chcąc pozbyć się nadprogramowych kilogramów, zaczynamy nierzadko popadać w obsesję. Ciągle myślimy o tym, co zjedliśmy, co zjemy i jak szybko schudniemy. Należy zająć się realizacją swoich pasji, aktywnością fizyczną lub czymkolwiek co sprawia nam radość, a zarazem zapobiegnie ciągłemu myśleniu o tym, że toczymy właśnie wielką walkę z naszą dotychczasową niezadowalającą nas masą ciała.

Wyznacz sobie konkretny plan działania

Jak napisał kiedyś Antonie de Saint Exupery; „Cel bez planu działania jest tylko pobożnym życzeniem.” Powinniśmy jasno nakreślić etapy naszej drogi. Cieszyć się każdym małym krokiem i nie zapominać o tym, że wszystko jest możliwe jeśli tylko wystarczająco chcemy

Wrzuć na luz. Odchudzanie to nie koniec świata!

Restrykcyjne działania szybciej zniechęcają nas niż prowadzą do spełnienia naszych marzeń. Pamiętaj o tym, że życie nie polega na zamartwianiu się. Nasz organizm to potężna maszyneria, która utrzymuje nas przy życiu każdego dnia. Powinniśmy z troską odnosić się do swego ciała, nie narażając go na niepotrzebne stresy. Wystarczy mu, że odchudzanie wprowadza do porządku naszego ustroju nieco zmian.

Smakuj życie, nawet gdy prowadzisz odchudzanie

Kup książkę kucharską, eksperymentuj, odkrywaj. Nie ograniczaj się do kilku potraw, dla których znalazłaś obliczoną wartość energetyczną. Daj się ponieść fantazji. Niech przyrządzanie ich będzie zabawą, a nie przykrym obowiązkiem. Włóż serce w to, co robisz. Ciesz się każdym kęsem, a po jakimś czasie także swoją nową wymarzoną sylwetką.

Joanna Jamróz dietetyk

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane