Dodano: 2015-08-26

Antykoncepcja a dieta – co ma jedno do drugiego? Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Badania dowodzą, że tabletki antykoncepcyjne mogą wpływać na wagę kobiety, ale nie ma takiej reguły. Część kobiet podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej może przybrać na wadze, niektóre mogą schudnąć, w przypadku jeszcze innych waga może stać w miejscu. jeżeli masz powody, by obawiać się, że przez stosowanie hormonów twoja waga może ulec niekorzystnym zmianom, zobacz, jak powinna wyglądać dieta przy antykoncepcji hormonalnej.

Dieta przy antykoncepcji w wpływ hormonów

Hormony zawarte w tabletkach antykoncepcyjnych zatrzymują wodę i sód w organizmie. Może to być przyczyną przybywania kolejnych kilogramów. Zatrzymywaniu wody w organizmie można zapobiegać poprzez stosowanie prawidłowej diety. Należy zadbać, by w jadłospisie znalazła się odpowiednia ilość płynów, najlepiej około 2 litrów na dzień w postaci niegazowanej wody mineralnej.

Wiele zależy od dawki

Nieodpowiednio dobrane środki hormonalne mogą znacznie wpłynąć na nasze samopoczucie, jak również masę ciała. Tabletki antykoncepcyjne powodują niedobory witamin i magnezu. Już niewielki deficyt może wpłynąć na nasze zdrowie, powodując zmiany nastrojów, zatrzymanie wody w organizmie, jak również dobrze znany "wilczy apetyt".

Wybór tabletek dokładnie przeanalizuj ze swoim lekarzem ginekologiem, wykonaj wszystkie niezbędne badania, i przede wszystkim, obserwuj swój organizm. Jeśli tylko zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, bezzwłocznie powiadom o tym ginekologa. Warto stosować jak najlepiej dopasowaną kurację hormonalną, nawet jeśli dobór odpowiedniego preparatu miałby potrwać nieco dłużej. W końcu chodzi o twoje zdrowie.

dieta przy antykoncepcji

Dieta przy antykoncepcji a tycie

Estrogeny zawarte w tabletkach to żeńskie hormony płciowe, które odpowiadają za magazynowanie tłuszczu. Co więcej – utrudniają spalanie już zgromadzonego tłuszczu. Dlatego wiele zależy od diety. Zrzucanie odpowiedzialności na tabletki nie jest rozwiązaniem. Dostarczamy bowiem organizmowi nadmiar kalorii, z których ten gromadzi zapasy. Nieprawidłowa dieta i brak ruchu odgrywają tutaj kluczową rolę. Warto przeanalizować swoje menu, z którego powinno się wykluczyć produkty zawierające dużą ilość sodu: chipsy, paluszki, kiszonki, konserwy, półprodukty w postaci sosów, zupek, białe pieczywo czy żółte sery. Ograniczmy także ilość samej soli! Dzienna norma to 5 gram. Decydując się na antykoncepcje hormonalną, należy spożywać ok. 4 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu. Jeśli potrzebujemy ułożonej diety, możemy zapytać o radę dietetyka. W miarę możliwości powinniśmy ograniczyć spożycie słodyczy i pamiętać o aktywności fizycznej. Dzięki temu seks stanie się nie tylko bezpieczny, ale też przyjemny.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane