Dodano: 2016-08-18

Wspólna dieta, czyli odchudzanie we dwoje Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Przejście na dietę może okazać się trudne, kiedy w lodówce wciąż znajdujesz kaloryczne smakołyki, a szafki wypełniają słone, tuczące przekąski. Jeśli trudno ci zmobilizować się do diety, spróbuj namówić swojego partnera, aby przeszedł na nią razem z tobą! Wspólna dieta i ćwiczenia pomogą wam stracić zbędne kilogramy, a także odkryć nowe formy spędzania czasu. Wzajemna motywacja i radość z efektów może jeszcze bardziej zbliżyć was do siebie i rozbudzić nowe pokłady pożądania.

Wspólna dieta

Jadłospis w diecie dla dwojga powinien być ułożony tak, aby dzienna wartość energetyczna posiłków dla kobiety nie przekroczyła 1300-1400 kcal, a dla mężczyzny 1700-1800 kcal. Posiłki nie mogą dostarczać mniejszej ilości kalorii. W czasie diety należy pić przynajmniej 2 litry wody dziennie. Wspólne gotowanie może zamienić się w świetną zabawę. Dieta odchudzająca pozwala odkryć nowe potrawy i kombinacje smaków.

wspólna dieta

Romantyczny trening

Wspólne ćwiczenia to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Zamiast siedzenia przed telewizorem, wybierzcie wieczorny jogging. Możliwości jest zresztą bardzo wiele. Spróbujcie wspinaczki na ściance, lekcji tańca towarzyskiego, zorganizujcie mecz tenisa lub wybierzcie się na łyżwy. Praktycznie każdą aktywność możecie wykonywać we dwoje, wzajemnie mobilizując się do wysiłku. W weekend możecie urządzić sobie romantyczną wycieczkę rowerową lub wyjazd w góry. Wszystko zależy od waszej inicjatywy.

Nie rywalizuj!

Pamiętaj, żeby wspólnej diety nie zamienić w niezdrową rywalizację. Wspólne porównywanie wagi może prowadzić do niepotrzebnych napięć. Jeśli twój partner zacznie szybciej od ciebie tracić wagę - nie przejmuj się. Mężczyźni mają szybszą przemianę materii niż kobiety. Poza tym zwykle ważą więcej, a im większa waga początkowa, tym szybszy ubytek masy ciała. Dlatego ciesz się jego sukcesami i potraktuj je jako dodatkową motywację. Z kolei jeżeli to tobie lepiej idzie, staraj się podnosić swojego partnera na duchu. Celebrujcie swoje małe zwycięstwa, ale nie osiadajcie na laurach i stale podnoście sobie poprzeczkę.

Wspólna dieta, ale nie tylko...

Eksperymentujcie w kuchni, trenujcie wspólnie i nie zapominajcie o wieczorach. Kilkuminutowy seks działa na nas jak pięciokilometrowy spacer i angażuje do pracy prawie wszystkie mięśnie - od łydek i pośladków, przez brzuch i uda, aż po ramiona i barki. Pamiętajcie, że utrata zbędnych kilogramów i poprawa kondycji wpłynie korzystnie nie tylko na wasze życie łóżkowe, ale również na zdrowie i samopoczucie.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Nice

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi