Dodano: 2015-10-07

Mężczyzna na diecie – strategia żywienia Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Sama aktywność fizyczna nie wystarczy, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Warto więc pomyśleć o diecie i zdrowych nawykach żywieniowych, które nie muszą wiązać się z wielkimi wyrzeczeniami. Przede wszystkim panowie powinni stopniowo przyzwyczajać swój organizm do zmniejszonych porcji posiłków w regularnych odstępach czasu. Nowa strategia żywienia może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jak więc powinna wyglądać zdrowa i zbilansowana dieta dla mężczyzn, która pozwoli zrzucić zbędne kilogramy i cieszyć się szczupłą sylwetką?

Dieta dla mężczyzn – strategia żywienia

Podczas odchudzania najistotniejszą kwestią wydaje się fakt, że zrzucenie wagi nie może być celem samym w sobie. O ile jest to ważne, o tyle powolne efekty mogą spowodować spadek motywacji. Kluczem do sukcesu jest połączenie aktywności fizycznej z nowymi, zdrowymi nawykami żywieniowymi.

Warto pamiętać, by po zakończeniu kuracji odchudzającej nie zarzucać zdrowych nawyków zarówno tych dietetycznych, jak i treningowych. Zdrowa dieta i aktywność fizyczna powinny nam towarzyszyć przez całe życie. Jest to szczególnie istotne właśnie w przypadku mężczyzn, gdyż regularny trening pozwala cieszyć się zdrowiem i sprawnością fizyczną i intelektualną bez względu na wiek.

dieta dla mężczyzn

Dieta dla mężczyzn – wskazówki

Czy należy rezygnować z mięsa?

Oczywiście, że nie! Warto zapamiętać, że jedzenie mięsa nie musi wiązać się z przybieraniem na wadze. Wręcz przeciwnie, jedząc odpowiednie gatunki mięsa i wędlin możemy zmniejszyć liczbę kilogramów. Z jednej strony mięso czerwone i jego przetwory są tłuste, zawierają dużo nasyconych kwasów tłuszczowych i cholesterolu, z drugiej jednak są bogate w żelazo, cynk, witaminę B12, B1 i PP. Dlatego zamiast z niego rezygnować, należy wybierać mięsa chude i ryby, które zawierają sporo cynku i witaminy B12 oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Dla porównania: 100 g ugotowanego kurczaka dostarcza ok. 100 kcal, natomiast przygotowany z niego smażony kotlet panierowany to ok. 350 kcal. Różnica jest diametralna, prawda?

Jedz regularnie i zdrowo

Dieta oparta na zdrowym rozsądku i rezygnacji z produktów powszechnie uznawanych za tuczące to stanowczo za mało. W odpowiednio zbilansowanym jadłospisie istotną rolę pełnią warzywa i owoce, które powinny być obecne w każdym posiłku. Zawierają mnóstwo witamin, błonnik, który zmniejsza uczucie głodu, do tego są niskokaloryczne i smaczne. Dlatego można je podjadać zawsze, wszędzie i o każdej porze. Przede wszystkim panowie powinni przyzwyczaić swój organizm do spożywania mniejszych posiłków, w regularnych odstępach czasu. Jedzenie 4–5 posiłków dziennie sprawi, że uczucie głodu towarzyszące nam w ciągu dnia odejdzie w zapomnienie. Jeżeli już musisz coś zjeść - sięgnij po jabłko lub wodę.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane