Dodano: 2015-02-10

Dieta niskowęglowodanowa – zasady, jadłospis, przepisy Ocena: 3.2/5 Ilość głosów: 5

Lato w pełni, a ty z rozpaczą spoglądasz na swoje sezonowe ubrania, które stały się za małe dzięki lodom i innym wakacyjnym pokusom? Istnieje złoty środek, który pomoże nam uporać się z dodatkowymi kilogramami. Jest nim dieta niskowęglowodanowa.

 Na czym polega dieta niskowęglowodanowa?

 
Dieta niskowęglowodanowa wyklucza z jadłospisu cukry, które są odpowiedzialne za tycie. Ich nadmiar jest odkładany w organizmie w postaci zapasów tłuszczu. Oprócz cukru, całkowicie eliminuje się ziemniaki, kasze, ryż, makarony, mąkę, pieczywo.
 
Stosując dietę, ważne jest, by długo żuć każdy kęs – dzięki temu mniej zjadamy, a zanim skończymy posiłek, organizm poczuje sytość. Nie należy popijać posiłków – powoduje to przechodzenie niestrawionego białka do jelit, i „odżywianie” tylko tkanki tłuszczowej. Nie należy również dopuszczać, aby odczuwać „ssanie” z głodu – między posiłkami możesz podjadać surowe warzywa.

 

Dieta niskowęglowodanowa i jej zasady

  • Dieta trwa: od 7 do 21 dni. 
    Polecana: wszystkim zdrowym, dorosłym osobom.
  • Niewskazana dla: dzieci, kobiet ciężarnych i karmiących.
  • Pozwala schudnąć: około 1 kg w 7 dni.
  • Szczególnie bogata w: witaminy A, C, E, z grupy B, sód, potas, białko oraz błonnik.
  • Dzienna dawka kalorii: 1000-1300.

dieta niskowęglowodanowa

Dieta niskoweglowodanowa – jadłospis

 
Pierwszy etap trwa około 3 tygodnie, w których owoce są zakazane, potem można je stopniowo wprowadzać.

 

Dieta niskoweglowodanowa – przepisy

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Dieta niskoweglowodanowa a w menu większość produktów to węglowodany

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Że w marchewce czy gdzie? Zauważ, że nie ma żadnych makaronów, chleba czy ziemniakow, a to te produkty dostarczają najwięcej węgli

Jak nie masz wiedzy to się nie wypowiadaj.... Na początek poczytaj o węglowodanach złożonych i prostych..... Później o zasadach planowania posiłku (produkty zasadowe i zakwaszające) na koniec o trawieniu. A dopiero później dyskutuj....

Tak mało kalorii ?.. 1100 1300 to nie dieta to głodówka

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

To idź jedz grubasko

poczytaj a pozniej sie wypowiadaj

Lady ma rację - taka kaloryczność to głodówka i nie jest dobra dla organizmu. Dla większości dorosłych jest to zdecydowanie poniżej podstawowej przemiany materii, czyli dostarczamy mniej niż organizm potrzebuje do normalnego funkcjonowania.

Też się zdziwiłam :o Spoczynkową przemianę materii mam na poziomie 2200 kcal... Chyba bym padła trupem.

W diecie niskowęglowodanowej powinno być znacznie więcej tłuszczu. Po zjedzeniu sałaty z plasterkiem chudej wędliny człowiek nie odczuwa sytości. A 1300 kal to kpina dla anorektyków.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

zgadzam się. Śniadanie powinno być bardziej a zarazem najbardziej tluszczowym posilkiem. Mozna sobie pozwolić na obfite w tluszcze i bialko sniadanie, wtedy przez caly dzien nie bedziemy czuc się głodni.

to chyba jakiś żart. Chcesz być chuda to nie wpierniczaj tyle smieciowego jedzenia, w szczegolnosci wieczorem, (smieciowe - fryty,slodycze,napoje gazowane, zapiekananki, alkohol dlugo by tu wymieniac...) rusz tylek idz sie przejsc, pobiegac, nikt nie każe robić 10km, na poczatek po 2-4km. małymi kroczkami do przodu, wyeliminuj zle nawyki zywieniowe a kg same spadna.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Moim zdaniem na takiej diecie wytrzymasz z 3 dni i bedziesz chodzić zła i prędzej czy później pekniesz. Lepiej zjesc ciut wiecej tych tluszczy i bialka. Lepsze to niż węgle

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Naprawdę słaba dieta, nie ma ona nic wspólnego z lowcarb (niskowęglowodanową), Gdzie zdrowe tłuszcze które są głównym źródłem energii ? za mało..

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Wszystko ładnie pięknie tylko nie rozumiem jak można podawać jakieś jadłospisy, wytyczne dla ogółu ... przecież każdy człowiek ma inaczej... inna waga, wzrost, wiek i najważniejsze aktywność fizyczna.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Ja bylam kiedys na diecie bezweglowodanowej i nie jadlam jedynie makaronu ziemniakow i pieczywa kaszy i ryzu

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Dla osób chcących zastosować dietę niskowęglowodanową polecam książkę "Wiecznie głodny?", 3 główne posiłki, 2 przekąski i deser. Nie da się chodzić głodnym na tej diecie

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Ta dieta to bagno , az zal sie wypowiadac

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Żeby schudnąć trzeba jeść a nie głodować się! 1300 kcal ?! Dziecko w wieku szkolnym potrzebuje więcej. A gdzie jest tłuszcz? Ta namiastka w jadłospisie to kpina. Jeśli rezygnuje się z węgli potrzeba innego "paliwa" do życia no chyba, że czas tej diety trzeba przespać. Głupoty głupoty i jeszcze raz głupoty. Szkoda, że niektórzy uwierzą w te brednie i zaczną skrajnie wykańczać swój organizm. Pozdro

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Co prawda to prawda. Do pisania tego typu artykułów powinny się zabierać osoby, które choć trochę są w temacie:

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Lepiej zmienić nawyki żywieniowe ale nie głodować. Nie ma sensu głodować prze 21 dni a potem wracać do normalnego żywienia bo efekt jojo murowany.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Hahaha kto to pisał?kpiny jakieś!!! Weź się człowieku doucz a potem polecaj.

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

najpierw sprobojcie potem piszcie jakbyscie mialy insulinoopornosc to byscie wiedzialy co to znaczy ,jem niskowegowodanowe posilki i jestem bardziej syta niz bym jadla z weglowodanami, minimum 4 posilki i nigdy glodna niejestes oraz troche ruchu .

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Nie stosujcie tej bezsensownej diety! 20 g węglowodanów to max a tu w każdym posiłku! I zero tłuszcy które powinny wynosić jakieś 85% kaloryczności reszta białko max 1.5 g/ kg masy ciała

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi