Dodano: 2015-09-28

Dieta 1200 kalorii na mroźne, zimowe dni Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Zapotrzebowanie ludzkiego organizmu na kalorie zimą i latem nie różni zbyt wiele. Jednak zimą tyje się najwięcej. Dlaczego? Nasz organizm domaga się większych porcji jedzenia, na dodatek wybieramy dania bardziej kaloryczne. Kiedy marzniemy, nasz organizm spala więcej kalorii, a nam wydaje się, że powinniśmy więcej jeść. Nic bardziej mylnego. Pamiętajmy, że zimą nasze zapotrzebowanie kaloryczne nie różni się zbyt wiele od letniego. Dieta 1200 kalorii to rozwiązanie dla tych, którzy także zimą pragną zadbać o swoją sylwetkę, równocześnie zapobiegając tak popularnym w sezonie zimowym infekcjom bądź przeziębieniom.

Dieta 1200 kalorii idealna na zimę

Czy można schudnąć zimą? Tak! Oto specjalna dieta na mroźne dni. Receptą na zimowe kłopoty z sylwetką jest dobrze opracowana dieta. Należy zrezygnować z zawiesistych sosów, białego pieczywa z masłem, zaprawionych śmietaną i mąka zup, smażonych potraw i słodyczy. Dobrym wyborem będą np. mrożone warzywa i owoce, ryby i chude mięso, produkty z grubego ziarna (kasza, otręby, chleb). Jeśli chcemy uniknąć przeziębienia, pamiętajmy, aby w naszej codziennej diecie nie zabrakło jogurtów i kefirów. Zawierają one probiotyki, czyli naturalne kultury. Dzięki nim zwiększa się odporność organizmu. Nie zapominajmy także o witaminach. Najważniejsza jest witamina C. Znajdziemy ją w cytrusach, natce pietruszki, czarnej porzeczce i kiszonej kapuście.

Sprawdź inne diety na 1200 kalorii:
1200 kalorii na poskromienie apetytu

Dieta 1200 kalorii na mroźne dni – zasady

  • Trwa: 6 dni, ale aby efekt byt dobrze widoczny, najlepiej stosować proponowane zestawy przez kilka tygodni (nie dłużej niż 3 miesiące).
  • Odchudza: ok. 1 kg w ciągu jednego cyklu.
  • Można ją powtarzać: bez ograniczeń.
  • Polecana: dla osób zdrowych.
  • Niewskazana dla: dzieci i dorastającej młodzieży, kobiet w ciąży i kobiet karmiących oraz osób, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia.
  • Szczególnie bogata w: niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy A, C, D, E, K oraz błonnik pokarmowy.
  • Wskazówki dla mężczyzn: przez panów średnio aktywnych fizycznie, z nadwagą dieta może być stosowana w takich samych proporcjach jak przez kobiety. Nie jest wskazana dla mężczyzn ciężko pracujących fizycznie.
  • Dzienna dawka kalorii: 1200 kcal.

dieta 1200 kalorii idealna na zimę

Dieta 1200 kalorii na mroźne dni – przykładowy jadłospis


Dieta 1200 kalorii – przepisy

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane