Dodano: 2016-04-07

Dieta orientalna – równowaga w kuchni sekretem zdrowia Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Dieta orientalna jest dietą Dalekiego Wschodu. To połączenie filozofii Yin-Yang z zachodnimi założeniami doktora Haya. Yin-Yang to filozofia równowagi, przede wszystkim dlatego doskonale odnosi się również do jedzenia i zachowania odpowiednich proporcji w przyjmowanych pokarmach.

Jak dieta orientalna wpływa na organizm?

Dieta orientalna zapewnia szczupłą sylwetkę, długie życie, a przede wszystkim chroni nasz organizm przed chorobami cywilizacyjnymi. Stosując tę egzotyczną dietę, możemy zaobserwować efekty już po kilku dniach - i stracić nawet do 3 kg w ciągu tygodnia. Nie tylko poprawi się nam samopoczucie - minie zmęczenie, bóle głowy - ale wzmocni się nasza odporność, dzięki czemu będziemy mniej podatni na grypę czy przeziębienia.

Wszystko to dostaniemy bez głodówek czy stresującego liczenia kalorii jedzonych potraw. Możemy do posiłków spożywać wino (szczególnie polecane wytrawne czerwone) czy piwo, pomagające w trawieniu, rozluźniające i poprawiające nasze samopoczucie. Posiłki należy jeść powoli celebrując niejako każdy kęs.
 

Warto egzotycznie przybrać spiżarnię w:

  • kiełki wszelkiego rodzaju (sojowe, rzodkiewki - można kupić gotowe lub samemu wyhodować);
  • makaron sojowy;
  • sojowy tofu (może zastępować mięso lub mięso może zastąpić ten "serek");
  • chińskie grzyby (krajowe też - dlaczego nie);
  • olej sezamowy (ew. słonecznikowy czy oliwę z oliwek);
  • przyprawy (chili, curry, imbir).
Dieta polecana dla osób z nadwagą, a także dla osób zainspirowanych azjatycką filozofią równowagi. Dieta orientalna to nie tylko odżywianie - to odpowiedni styl życia, zdrowego życia. To równowaga pokarmowa.
 

Sekret diety orientalnej

 
Istotą diety jest utrzymanie odpowiedniej równowagi pomiędzy spożywanymi trzema rodzajami produktów: białkowych, węglowodanowych i neutralnych. Dania białkowe najlepiej łączyć z warzywami i owocami (szczególnie soczystymi) i spożywać koło południa. Dań węglowodanowych nie powinno się spożywać z białkami - szczególnie wieczorem, natomiast produkty neutralne możesz do woli łączyć z produktami białkowymi i węglowodanowymi.
  • Produkty białkowe: Ryby, jaja, mięso (polecam chude i drobiowe), soja, chudy nabiał, owoce morza.
  • Produkty węglowodanowe: Ryż (polecam długi, dziki), makarony (polecam sojowe, razowe), chleb, słodkie (m.in.: rodzynki, banany, figi) i soczyste owoce (m.in.: jabłka, cytryny, kiwi, truskawki, maliny) .
  • Produkty neutralne: Warzywa, produkty pełnomleczne, grzyby, orzechy, oleje, przyprawy.

dieta orientalna

Dieta orientalna – jadłospis

 

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane