KRAV MAGA
Krav maga to przede wszystkim system samoobrony. Pod tą egzotycznie brzmiącą nazwą kryje się opracowany w Izraelu system walki wręcz. Opiera się on przede wszystkim na ciosach w okolice oczu, gardła, krocza oraz nóg, czyli takich, które mają na celu szybko obezwładnić przeciwnika. Na treningu nauczysz się takich kombinacji ruchów, które najskuteczniej sprawdzą się w rzeczywistej sytuacji zagrożenia i ataku. Po serii treningów spacer ciemną uliczką nie będzie ci już straszny! Trening, poza nauką odpowiednich ciosów, kładzie także nacisk na ćwiczenia rozwojowe, które mają poprawić kondycję i koordynację ruchową.
KICK BOXING
Kick boxing jest dyscypliną, która łączy dwie techniki walki, czyli walkę z użyciem ciosów pięścią z kopnięciami. Trening składa się z intensywnej rozgrzewki i rozciągania. Najważniejszym jego elementem jest nauka kopnięć i uderzeń – ćwiczy się je na workach lub w parach. Podczas ćwiczeń poprawisz swoją sprawność, szybkość, gibkość i koordynację ruchową oraz zyskasz pewność siebie. Zajęcia przynoszą dużą satysfakcję z szybkich postępów, gdyż ze względu na ograniczoną ilość technik, już po paru miesiącach opanowuje się ich podstawowy zakres.
KARATE
Karate raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to sztuka walki wywodząca się z Japonii, dokładnie z Okinawy, która posiada niewyobrażalnie bogatą tradycję, a nawet charakteryzuje się własną filozofią walki, która dla trenujących jest niezwykle ważna.
Karate jest sportem ogólnorozwojowym. Trenując, jednocześnie się rozciągamy i poprawiamy kondycję, dzięki ćwiczeniom wytrzymałościowym. Największą zaletą tego sportu jest fakt, że każda cześć naszego ciała – górna, dolna, prawa i lewa, uczestniczą równomiernie w treningu. Osoba ćwicząca karate zachowuje nie tylko zdrową sylwetkę, ale także spokój ducha i opanowanie.
Jak widzisz, trening którejkolwiek sztuki walki, poza poprawą kondycji, przynosi także wiele innych korzyści. Ucząc się walki, zyskujemy nie tylko umiejętności fizyczne, ale także w pewnym sensie psychiczne. Poza wspomnianą pewnością siebie, uczymy się opanowania, rozwijamy zmysł obserwacji i strategiczne myślenie.
Komentarze