Dodano: 2015-04-21

A6W - Aerobiczna 6 Weidera. Jak działa? Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Jeśli chcesz zbudować mięśnie swojego brzucha bez rygorystycznych diet i głodówek – aerobiczna 6 Weidera to ćwiczenia dla ciebie! Wyrzeźbione mięśnie brzucha mogą zagwarantować nam pewność siebie, powodzenie u płci przeciwnej i samoakceptację.

 

Jak wykonywać aerobiczną 6 Weidera?

Aerobiczna 6 Weidera to ćwiczenia fitness, które wzmacniają mięśnie, tworzą zgrabną sylwetkę oraz poprawiają kondycję. Za pomocą tych ćwiczeń spełnisz swoje marzenia o wspaniałym wyglądzie. A6W pomaga spalać zalegającą tkankę tłuszczową, a także w widoczny sposób kształtować mięśnie. Program nadaje się dla osób, którym zależy na wyrzeźbieniu brzucha, a także dla tych, którzy chcą pozbyć się „oponki” i zbędnych kilogramów. Pomysłodawcą A6W był kanadyjski trener Josef E. Weider, znany po prostu jako Joe Weider. Urodził się 29 listopada 1919 roku w Monteralu (Kanada) i od najmłodszych lat interesował się zdrowym stylem życia, a przede wszystkim aktywnością fizyczną.

Najważniejsze zasady 6 Weidera

  • Ćwiczenia muszą obejmować wszystkie partie mięśni, dlatego absolutnie zabronione jest pominięcie jakiegokolwiek ćwiczenia,
  • Należy zachować pełną kontrolę nad mięśniami, aby jak najdokładniej wykonywać każde ćwiczenie,
  • Zabrania się całkowitego rozluźniania mięśni w czasie ćwiczeń,
  • W momentach kulminacyjnych każdego ćwiczenia zalecane jest utrzymanie napięcia mięśni przez kilka sekund.

Przestrzeganie tych zasad, odpowiednia dieta i regularność ćwiczeń sprawią, że osiągniesz wymarzony rezultat. Zacznij pracę w aerobiczną 6 Weidera! Oto ćwiczenia.

aerobiczna 6 Weidera pomoże ci wyrzeźbić brzuch

Ćwiczenie 1

Połóż na płaskim podłożu z rękami wzdłuż tułowia. Podnoś na zmianę raz jedną, raz drugą nogę, pamiętając o zachowaniu kąta 90 stopni w kolanie i biodrze. Podczas podnoszeń, unoś jednocześnie barki bez odrywania tułowia od podłoża. To moment największego napięcia mięśni, więc wytrzymujemy w takiej pozycji około 3 sekundy.

Ćwiczenie 2

Jest to ćwiczenie analogiczne do pierwszego. Połóż się na płaskim podłożu, lecz w tym wypadku unieś jednocześnie obie nogi, pamiętaj o odpowiednim kącie nachylenia i uniesieniu barków. Wytrzymaj w takiej pozycji 3 sekundy, podczas których zachowane jest maksymalnie napięcie mięśniowe.

Ćwiczenie 3

Ponownie jest to ćwiczenie analogiczne do pierwszego. Różnica polega na tym, że rąk nie trzymasz wzdłuż tułowia, a splatasz je na karku. Pamiętaj o utrzymaniu pozycji maksymalnego napięcia mięśni przez 3 sekundy.

Ćwiczenie 4

To połączenie ćwiczenia numer 2 i 3. Polega na podnoszeniu obu nóg z jednoczesnym spleceniem rąk na karku i utrzymaniu w pozycji napięcia mięśniowego przez około 3 sekundy.

Ćwiczenie 5

Zapleć ręce na karku i unieś klatkę piersiową. Podobnie jak w ćwiczeniu 1 i 3, podnieś raz jedną, raz drugą nogę, z tym, że nie zatrzymuj ich w momencie największego napięcia mięśni, wykonuj ruch przypominający rowerek (nożyce) zmieniaj nogi 5 do 15 razy.

Ćwiczenie 6

Unoś część barkową tułowia, jednocześnie podnoś obie nogi. Utrzymuj taką pozycję przez 3 sekundy. Należy pamiętać, że czas wykonana wyżej opisanych ćwiczeń nie powinien przekraczać 40 minut. Ponieważ każdego dnia zwiększamy intensywność treningu, po około 16 dniach trzeba przyspieszyć tempo wykonywania ćwiczeń.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane