Blog o zdrowiu i żywieniu

Co powinieneś wiedzieć odnośnie schorzenia, jakim jest liszaj płaski?

Oceń ten wpis
przez w dniu 09-03-2017 o godzinie 14:39 (157 Odsłon)
Istnieje wiele przewlekłych chorób skóry, które są w stanie wręcz niemożliwie uprzykrzyć codzienne funkcjonowanie. Jedną z nich jest na przykład liszaj płaski, który daje paskudne efekty w postaci nieestetycznych wykwitów na skórze, które są zlokalizowane w różnych obszarach ludzkiego ciała.

Liszaj płaski to raczej schorzenie ce****ące się pojawieniem się różnych grudek, które na ogół są zlokalizowane na rękach, nogach, paznokciach, jak i na błonach śluzowych w jamie ustnej. W jamie ustnej z reguły dotyka skóry policzków, na których występuje biała siateczka. Z wyjątkiem policzków może dodatkowo zaistnieć na wargach, dziąsłach lub na języku, w tych miejscach jednak występuje z rzadka. W przypadku choroby błon śluzowych, pacjenci narzekają na opuchliznę jak również owrzodzenia, które przeszkadzają w jedzeniu. Liszaj pojawia się również na paznokciach, które prezentują się niesamowicie nieestetycznie. Paznokcie wyglądają wtedy niezwykle niechlujnie, powstają na nich bruzdy, mogą dodatkowo zostać uszkodzone.

Schorzenie, jakim jest liszaj płaski może w zasadzie pojawić się w każdym wieku, choć zazwyczaj zapadają na nią ludzie między 30 a 60 rokiem życia. Na chorobę narażeni są ci pacjenci, którzy chorują na schorzenia autoagresywne, okazuje się bowiem, że liszaj nierzadko im towarzyszy. Najczęściej choroba dotyczy pacjentów, którzy przeszli wstrząs psychiczny. Tak jak w przypadku każdego schorzenia, leczenie powinno zostać podjęte jak najszybciej, w następstwie tego po dostrzeżeniu objawów warto niezwłocznie umówić się na wizytę do specjalisty lekarza.
więcej na: Liszaj płacki - przyczyny, objawy, leczenie - Twojmedyk.pl

Submit "Co powinieneś wiedzieć odnośnie schorzenia, jakim jest liszaj płaski?" to Digg Submit "Co powinieneś wiedzieć odnośnie schorzenia, jakim jest liszaj płaski?" to del.icio.us Submit "Co powinieneś wiedzieć odnośnie schorzenia, jakim jest liszaj płaski?" to StumbleUpon Submit "Co powinieneś wiedzieć odnośnie schorzenia, jakim jest liszaj płaski?" to Google Submit "Co powinieneś wiedzieć odnośnie schorzenia, jakim jest liszaj płaski?" to Facebook Submit "Co powinieneś wiedzieć odnośnie schorzenia, jakim jest liszaj płaski?" to Reddit Submit "Co powinieneś wiedzieć odnośnie schorzenia, jakim jest liszaj płaski?" to Wykop Submit "Co powinieneś wiedzieć odnośnie schorzenia, jakim jest liszaj płaski?" to Gwar

Kategorie
Nie przypisana

Komentarze