Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: ADIPEX - zna ktoś?

 1. #1
  niaolek jest nieaktywny Nowy na forum
  Dołączył
  15-04-2004
  Posty
  0

  Domyślnie ADIPEX - zna ktoś?

  Usłyszałam ostatnio coś niecoś o tym leku, ze podobno szkuteczny - działanie takie samo jak meridia, a kilkakrotnie tańszy......czy ktoś może stosował ???

 2. #2
  Malinkagabi jest nieaktywny Nowy na forum
  Dołączył
  08-04-2004
  Posty
  0

  Domyślnie :(((

  Nie wiem nic o nim ale wiem ze po meridi zamiast chudnac zaczelam tyc i zostalo mi po tym experymencie z lekiem 5 kg na + niestety
  pozdrawiam
  Gabi

 3. #3
  Justynka:) jest nieaktywny Nowy na forum
  Dołączył
  09-04-2004
  Posty
  0

  Domyślnie

  hej!
  a czy mogłabys powiedziec cos więcej na temat tego leku? jestem ciekawa na co ma wpływ i ile kosztuje
  z góry dzieki pa

 4. #4
  Awatar op
  op
  op jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
  Dołączył
  09-04-2004
  Mieszka w
  Wolbrom
  Posty
  134

  Domyślnie

  Poczytajcie sobie ulotkę:

  Adipex retard (substancja czynna: fentermin)Anorecticum – lek hamujący łaknienie

  Właściwości i działanie:
  Adipex jest preparatem zagłuszającym apetyt. Adipex tłumi odczucie głodu i ułatwia w ten sposób ograniczenie jedzenia, a tym samym likwiduje zwiększone odkładanie tłuszczu. W organizmie w sposób spowolniony fentermin uwalnia się z połączenia żywicowego. Dzięki spowolnionemu uwalnianiu substancji czynnej osiąga się przedłużone, trwające najmniej 10 godzin, tłumienie apetytu.

  Zastosowanie
  Leczenie otyłości przez wsparcie diety u pacjentów z nadwagą, u których zastosowano odpowiednie zabiegi, obniżające masę ciała.
  Lek jest skuteczny w redukcji masy ciała poprzez wspomaganie diety niskokalorycznej. Spadek nadwagi jest możliwy tylko wtedy, kiedy się redukuje przede wszystkim ilości podawanych potraw. Utrzymanie już osiągniętego ubytku nadwagi jest możliwe tylko przy dalszym konsekwentnym kontynuowaniu tych zabiegów. Samo tłumienie łaknienia nie ma żadnego wpływu na redukcję masy.

  Sposób stosowania:
  Kapsułkę zażywać nierozgryzioną podczas śniadań z większą ilością płynów.

  Dawkowanie:
  Zwykle dziennie 1 kapsułka podczas śniadania. W szczególnych przypadkach można dawkę zwiększyć do 2 kapsułek dziennie na zalecenie lekarza. Przepisanej dawki nie wolno przekroczyć. Nie wolno podawać wieczorem, gdyż substancja aktywna może wywołać nerwowość i bezsenność.

  Czas kuracji:
  Leczenie trwa 4-6 tygodni i nie może przekroczyć trzech miesięcy. Jeśli się potem bierze pod uwagę powtórzenie leczenia, trzeba najpierw przerwać branie preparatu na okres jednego miesiąca

  Uwagi do stosowania:
  Leczenie można prowadzić tylko pod kontrolą lekarza, który ma doświadczenie w leczeniu nadwagi. Przed początkiem kuracji lekarz zbada, czy nie istnieją organiczne przyczyny nadwagi. Przy leczeniu nadwagi trzeba kontrolować pacjenta globalnie, co polega na wiązaniu odpowiedniej diety z metodami medycznymi i psychoterapeutycznymi. Obniżenie masy ciała osiągnie się łatwiej, kiedy się da pierwszeństwo potrawom o niskiej wartości kalorycznej (chude mięso, owoce, warzywa) i tłuszczowej, jak też ograniczy się wyraźnie węglowodany (cukier, produkty mączne, ziemniaki). Po kuracji należy zachowywać dietę niskokaloryczną bez używania leku jeszcze przez 6 tygodni.

  Przeciwwskazania:
  Adipexu nie wolno używać przy:
  - nadwrażliwości na substancję aktywną albo leki pokrewne
  - zwiększonym ciśnieniu płucnym
  - bardzo wysokim ciśnieniu krwi (ciężkie nadciśnienie)
  - równoczesnym lub wcześniejszym niedomaganiu układu sercowo-naczyniowego lub mózgu,
  - podwyższonej funkcji gruczołu tarczycowego, nowotworach rdzenia nadnercza, jaskrze,
  - powiększeniu gruczołu krokowego (prostaty) oraz zakłóceniu funkcji nerek,
  - skłonności do nadużywania leków i istniejącym uzależnieniu od alkoholi
  - leczeniu dzieci poniżej 12 roku życia i starszych pacjentów.
  Równoczesne używanie innych, centralnie oddziałujących leków hamujących łaknienie jest zakazane ze względu na zwiększone ryzyko możliwego powstania niebezpiecznego dla życia nadciśnienia płucnego. Leku nie wolno używać łącznie z pewnymi lekami przeciwdepresyjnymi (inhibitory MAO) lub dwa tygodnie po przerwaniu ich podawania.

  Ciąża i karmienie:
  Adipexu nie wolno używać w pierwszych trzech miesiącach ciąży i w czasie karmienia. W czasie dalszego przebiegu ciąży o używaniu musi zadecydować lekarz.

  Specjalne zalecenia w celu bezpiecznego stosowania:
  Uwaga: Ten lek może ograniczyć zdolność do trafnej reakcji i zdolność do prowadzenia pojazdów samochodowych, co w badaniach klinicznych zdarzało się niezwykle rzadko. O pojawieniu się niepożądanych skutków lub o ciąży należy poinformować lekarza. W rzadkich przypadkach odnotowano występowanie zakłóceń w obszarze układu krążenia i mózgu, które często wystąpiły po szybkiej stracie masy ciała. U pacjentów z nadwagą, u których występuje ryzyko choroby naczyniowej, należy dbać o wolny i kontrolowany ubytek masy ciała. Lek nie powinien być przepisywany pacjentom z ostrymi lub przebytymi w przeszłości chorobami serca i krążenia lub mózgu. Jak wszystkich regulatorów apetytu Adipexu nie można używać jako długotrwałego środka leczniczego, gdyż przy kontynuowanym długotrwałym stosowaniu nie można wykluczyć niebezpieczeństwa zakłócenia krążenia. U pacjentów z epilepsją lek należy stosować ostrożnie.
  Chronić przed dostępem dzieci.

  Interakcje:
  Przed podjęciem leczenia proszę informować swojego lekarza, czy i jakich innych lekarstw (nawet sprzedawanych bez recepty) używacie. Wiele dostępnych bez recepty lekarstw, jak np., syropy na kaszel, astmę, katar i przeziębienie, zawierają substancje aktywne, które mogą wzmóc niepożądane działanie Adipexu. Różne psychofarmaceutyki, jak fenotiazyna, chlorpromazyna czy haloperidol, podobnie jak trój– i czwórcykliczne leki przeciwdepresyjne mogą hamować pożądaną utratę wagi. Obniżający ciśnienie efekt guanetydyny i innych leków obniżających ciśnienie może być przez Adipex usunięty. Kombinacja z preparatami przeciwdepresyjnymi (inhibitory MAO) może wywołać nagły wzrost ciśnienia krwi. Działanie Adipexu może być wzmożone innymi lekami z centralnie pobudzającymi właściwościami, jak choćby kofeina. Przed operacją, należy bezwarunkowo poinformować lekarza o stosowaniu Adipexu, gdyż równoczesne użycie narkotyku, może spowodować zakłócenie rytmu serca.

  Przedawkowanie:
  Przy ostrym przedawkowaniu może dojść do nerwowego niepokoju, dreszczy, podwyższonych refleksów, gorączki, przyśpieszonego oddechu, zawrotów, halucynacji, wahań ciśnienia krwi, zaburzeń rytmu serca, nudności, wymiotów, biegunki, do zaniku oddechu i krążenia, kurczy, senności i śpiączki. W takich przypadkach konieczna jest natychmiastowa pomoc lekarska.

  Działanie niepożądane:
  Działanie niepożądane w obrębie ośrodkowego układu nerwowego: podczas dłuższego leczenia tą substancją może dojść do powstania nawyku, uzależnienia i do objawów abstynencji. Mogą wystąpić depresje, nerwowość, niepokój, zakłócenia snu i zawroty głowy.
  Niepożądane działanie w obszarze układu sercowo-krążeniowego:
  Najczęściej pojawia się zakłócenie polegające na przyśpieszeniu czynności serca, przy której puls przekracza 90 na minutę (tachykardia), łomotanie serca, wysokie ciśnienie krwi i bóle w klatce piersiowej. W niektórych przypadkach pojawić się uboczne działania powodujące: ból głowy, podrażnienie, zakłócenia apetytu, suchość w ustach, nudności, wymioty, biegunkę, zatwardzenie; zakłócenie rytmu serca; zakłócenie funkcji seksualnych lub przy oddawaniu moczu; pokrzywka albo inne wysypki.  A teraz odpowiedzcie sobie na pytanie:

  CZY WARTO

  warto ruinować sobie zdrowie niepotrzebną chemią, skoro efekt schudnięcia paru, parunastu, czy kilkudziesieciu kilogramów można osiągnąć stosując całkiem przyjemną dietę. A jak widać z ulkotki ten lek bez diety cudów nie zdziała. A zaręczam że efekt jojo po chemii jest murowany

  DECYZJA NALEŻY DO WAS

 5. #5
  Justynka:) jest nieaktywny Nowy na forum
  Dołączył
  09-04-2004
  Posty
  0

  Domyślnie

  czyli domyslam sie że jest to lek na recepte.
  a w jakiej cenie mozna to zakupić?

 6. #6
  Awatar op
  op
  op jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
  Dołączył
  09-04-2004
  Mieszka w
  Wolbrom
  Posty
  134

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Justynka:)
  czyli domyslam sie że jest to lek na receptę...
  zgadłaś

 7. #7
  Awatar op
  op
  op jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
  Dołączył
  09-04-2004
  Mieszka w
  Wolbrom
  Posty
  134

  Domyślnie

  tylko jest małe ale... w Posce nie jest on chyba lekiem zarejestrowanym, więc w aptece go raczej nie kupisz... ale już u naszych sąsiadów jest on nawet produkowany... w opakowaniach 30x15mg i 100x15mg. Produkuje go (...)- nie napisze , a na polskim rynku ( zwanym potocznie czarnym ) opkowanie 30x15mg kosztuje około 60 zł ...


 8. #8
  niaolek jest nieaktywny Nowy na forum
  Dołączył
  15-04-2004
  Posty
  0

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez op
  tylko jest małe ale... w Posce nie jest on chyba lekiem zarejestrowanym, więc w aptece go raczej nie kupisz... ale już u naszych sąsiadów jest on nawet produkowany... w opakowaniach 30x15mg i 100x15mg. Produkuje go (...)- nie napisze , a na polskim rynku ( zwanym potocznie czarnym ) opkowanie 30x15mg kosztuje około 60 zł ...

  Wiem....nie mam zamiary kupowac na czarnym rynku....mieszkam blisko czech, w czechcch jest w kazdej aptece, polskie recepty przyjmyja. Kosztuje...około 40 złotych w przeliczeniu koton na polskie pieniądze.

 9. #9
  niaolek jest nieaktywny Nowy na forum
  Dołączył
  15-04-2004
  Posty
  0

  Domyślnie

  [quote="op"]Poczytajcie sobie ulotkę:

  Adipex retard (substancja czynna: fentermin)Anorecticum – lek hamujący łaknienie

  Właściwości i działanie:
  Adipex jest preparatem zagłuszającym apetyt. Adipex tłumi odczucie głodu i ułatwia w ten sposób ograniczenie jedzenia, a tym samym likwiduje zwiększone odkładanie tłuszczu. W organizmie w sposób .....

  Masz zupełna racje.....lepiej się dietować.....niż faszerowac chemia....ale ja się diatuje od kilku juz lat...z marnymi efektami....i licze - może się łudzę - że cos mi może pomóc.........

 10. #10
  Awatar op
  op
  op jest nieaktywny Znany na Dieta.pl
  Dołączył
  09-04-2004
  Mieszka w
  Wolbrom
  Posty
  134

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez niaolek
  ... ja się diatuje od kilku juz lat...z marnymi efektami....i licze - może się łudzę - że cos mi może pomóc.........
  doskonale Cie rozumiem jeśli chodzi o łudzenie się
  jak widze że moja motywacja do odchudzania sięga dna i pochłaniam wszystko co mam pod ręką - to przechodzą mi przez myśl rózne głupie pomysły (na szczeście tylko na pomysłach sie kończy). Bo jak wiadomo tonący brzytwy się chwyta

  Osobiście jestem przeciwniczką stosowania jakiejkolwiek chemii w procesie odchudzania, to daje jedynie chwilowy efekt, potem stracone kilogramy wracają z nawiązką.

  Piszesz że dietujesz się juz od kilku lat - to zupełnie naturalne, ja też nie odchudzam się od wczoraj, czy nawet od roku - ale pewnie do końca życia już bede musiała uważać na to co jem i pewnie co jakiś czas wracać do mojej poczciwej dietki.
  A rezultaty odchudzania przyjdą, napewno przyjdą - a wtedy będziesz cholernie z siebie dumna

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki
-->

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •