-
Prawdy i mity o odchudzaniu, diety, cwiczenia itp.
Tutaj będę wrzucac to co jest w temacie plus różnego rodzaju przeliczenia jak ktoś by miał pytania, co do ilości kalorii w produktach i spalania to proszę pytac, w razie możliwości odpowiem.
Kalkulator BMI tutaj jest więc go ominę.
Zacznę od diet na początek dieta 1000 kalorii.
Założenia:
Dieta jest najbardziej znana i najbardziej polecana jako skuteczny sposób odchudzania. Na początku zanim na dobre zaczniesz stosować dietę najpierw przez tydzień zapisuj wszystko co zjadasz, każdy posiłek i przekąskę. W diecie tej zaleca się zmniejszenie ilości produktów zawierających tzw. "puste kalorie" i "bomb kalorycznych", czyli duże ilości tłuszczu, słodycze, tłuste mięsa, wędliny i sery (szczególnie żółte), piwo, alkohol. Wszystko krój na cienkie plasterki - stwarza to pozory obfitości. Wyłącz ostre przyprawy, pobudzają apetyt. Jedz na małych talerzykach, oszukasz wzrok. Po każdym kęsie odkładaj kanapkę na talerzyk. Sięgnij po nią gdy będziesz mieć puste usta. Wypij szklankę wody przed posiłkiem. Jedz powoli i dokładnie przeżuwaj. Nie zjadaj czegoś tylko dlatego, że mogłoby się zmarnować. Usuwaj skórkę z drobiu. Śmietanę zastępuj kefirem lub jogurtem.
W przybliżeniu tak powinien wyglądać "rozpis" kaloryczny posiłków:
I śniadanie - 250 Kcal,
II śniadanie - 100 Kcal,
Obiad - 350 Kcal,
Podwieczorek - 100 Kcal,
Kolacja - 200 Kcal.
Przykład:
I śniadanie - 250 Kcal.
Do wyboru:
1. Bułeczkę pełnoziarnistą posmarować łyżeczką masła lub margaryny, obłożyć 2 cienkimi plasterkami gotowanej szynki oraz kilkoma plasterkami ogórka.
2. 3 dag płatków czekoladowych zalać połową opakowania jogurtu waniliowego, wkroić mandarynkę.
3. 10 dag twarożku wymieszać z łyżeczką śmietany, skropić sokiem z cytryny i posłodzić słodzikiem. Dodać pokrojone pół pomarańczy i pół jabłka oraz 10 dag malin.
4. Kromkę ciemnego tostu posmarować łyżeczką margaryny, obłożyć liściem sałaty, plasterkiem sera żółtego lub łyżeczką serka topionego. Zjeść z kiwi i marchewką lub pomidorem, papryką.
5. Kromkę chleba z pełnego przemiału posmarować łyżeczką masła i 5 dag twarożku, położyć pomidora na kanapkę.
6. Jajko roztrzepać z łyżką wody, dodać pół pęczka posiekanego koperku lub szczypiorku, doprawić solą i pieprzem. Usmażyć na łyżeczce masła. Zjeść z kromką chleba z pełnego przemiału.
7. Małą bułeczkę przekroić i posmarować łyżeczką masła oraz 2 łyżeczkami dżemu.
II śniadanie i podwieczorek - 100 Kcal.
Do wyboru:
1. Kromka chleba z masłem i pomidorem.
2. Kromka chrupkiego chleba z 2 łyżeczkami twarożku i pomidorem.
3. Kromka pumpernikla z masłem i pół ogórka.
4. Filiżanka zupy pomidorowej z ryżem.
5. 100ml wywaru warzywnego z roztrzepanym jajkiem.
6. Marchewka z jabłkiem i sokiem cytrynowym.
7. 2 pomidory, 2 cebulki ze szczypiorkiem.
8. 6 cieniutkich plasterków polędwicy wieprzowej.
9. 4 cienkie plasterki mortadeli.
10. Plasterek szynki gotowanej.
11. 6 plasterków polędwicy drobiowej.
12. 10 dag serka homogenizowanego z 10 dag truskawek.
13. 10 dag sera chudego ze szczypiorkiem.
14. Szklanka maślanki z kromką chrupkiego pieczywa.
15. Mały banan.
16. Grapefruit.
17. 2 brzoskwinie.
18. 2 jabłka.
19. 2 delicje.
20. 5 kostek czekolady.
21. 3 kulki lodów owocowych.
Obiad - 350 Kcal.
Do wyboru:
1. Pokroić w zapałkę 10 dag piersi z kurczaka, małą zieloną lub żółtą cukinię, marchewkę i por. Mięso obsmażyć na łyżce oleju, dodać warzywa i jeszcze 5 min. dusić. Doprawić solą, pieprzem i przyprawą chińską. Posypać tymiankiem, zjeść z kromką chleba pełnoziarnistego lub dwoma małymi ziemniakami.
2. 10-15 dag piersi z kurczaka obsypać przyprawami (Prymat Kucharek, papryka, pieprz itp.), usmażyć na łyżeczce oliwy. Ugotować 15-20 dag warzyw (kalafiora, brokuła, fasolki szparagowej, marchewki). Zjeść z 1 ziemniakiem.
3. 15 dag piersi indyka oraz 20 dag pieczarek opłukać i pokroić. Obsmażyć na łyżce oleju. Dodać 5 dag groszku oraz łyżkę chudej śmietany. Doprawić ziołami, solą i pieprzem.
4. 10 dag mielonego mięsa wyrobić z łyżką twarożku, solą i pieprzem. Uformować małe frykadelki. Oczyścić 2 strąki papryki, obrać cebulę. Warzywa drobno pokroić. Na patelni rozgrzać łyżkę oleju. Frykadelki smażyć z warzywami.
5. Szklankę ugotowanego makaronu zmieszać z sałatką z pomidora, papryki, ogórka i 2 łyżkami twarożku.
6. Szklankę kaszy gryczanej zjeść z jajkiem sadzonym na łyżeczce oleju. Wypić do tego szklankę maślanki lub kefiru.
7. Jednego sporego ziemniaka ugotować w mundurku i pokroić. Mały kawałek czerwonej papryki pokroić w kostkę. Wymieszać 1 łyżkę octu winnego, 1 łyżeczkę oliwy, sól i pieprz. Marynatą polać warzywa. 100g fileta z morszczuka, dorsza, flądry, pstrąga lub soli usmażyć na maśle lub margarynie.
Kolacja - 200 Kcal.
Do wyboru:
1. Sałatka z 100g chudej wędliny, 1 cykorii, 1 ogórka kiszonego, 1 kwaśnego jabłka, 100ml jogurtu naturalnego.
2. Pierogi leniwe z chudego twarogu (150g).
3. 2 kromki pieczywa chrupkiego żytniego z masłem lub margaryną i białym serem oraz surówka z cykorii, rzodkiewek i pomidora.
4. Kromka ciemnego pieczywa z 50g chudej wędliny i sałatką z papryki, cebuli i pomidora.
5. Kromka pieczywa i sałatka z pora, ogórka kiszonego, 3 łyżek groszku konserwowego.
6. Sałatka owocowa z kiwi, grejpfruta, plastra ananasa.
7. Sałatka z tuńczykiem (120g tuńczyka w sosie własnym, 2 łyżki kukurydzy, 2 łyżki ugotowanego ryżu, 2 liście kapusty pekińskiej).
Jeżeli wydaje wam się ona zbyt brutalna to obiecuję, że pojawią się "lżejsze" )
-
Jak ktoś chce żeby mu obliczyc zapotrzebowanie na kalorii to potrzebuję jego wzrost, wagę, wiek i tryb życia (siedzący, mało aktywy, średnio aktywny, bardzo aktywny, kstremalnie aktywny)
-
Dieta 1200 kalorii
Założenia:
Jak sama nazwa wskazuje dostarcza dziennie 1200 Kcal (a więc poniżej dziennego zapotrzebowania). Sekret tej diety to spożywanie niedużych porcji, jedzonych pięć razy w ciągu dnia, co trzy godziny o tej samej porze, co pozwala na oszukanie głodu. Dania zawierają odpowiednią ilość pełnowartościowego białka i minerałów. Stosując dietę, można pić bez ograniczeń niegazowaną wodę mineralną, najlepiej jednak na kilka minut przed lub dwie godziny po jedzeniu (podobnie jak pozostałe napoje). Jeśli stosujemy dietę dłużej niż tydzień, w kolejnych tygodniach powinno się zastąpić posiłki mięsne rybnymi. Ryby powinny być spożywane 3-4 razy w tygodniu. Mają wiele pełnowartościowego białka oraz korzystne dla zdrowia nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3. Dieta 1200 Kcal nie powinna być stosowana dłużej niż 1 miesiąc, można ją powtórzyć dopiero po 2-3 miesiącach.
Przykład:
Śniadanie:
Do wyboru:
1. 2 kromki razowego chleba żytniego: jedna posmarowana niskosłodzonym dżemem, druga z plasterkiem szynki drobiowej, 150g sałatki jarzynowej z marchewką, groszkiem i odrobiną jogurtu 0% tłuszczu.
2. Szklanka mleka 0,5% tłuszczu z 3 łyżkami płatków owsianych, 2 kromki pieczywa chrupkiego z 2 plasterkami polędwicy drobiowej, 150g surówki z pomidorów i kiszonych ogórków.
3. 2 kromki razowego chleba żytniego, 50g tuńczyka w sosie własnym, pomidor, 150g sałatki z kiszonych ogórków i cebuli. 4. 2 kromki pumpernikla z 40g pasty z ziarnistego serka twarogowego i pomidora, posypanej szczypiorkiem, niepełna szklanka mleka.
5. 2 kromki chleba żytniego z niskosłodzonym dżemem truskawkowym, banan 200g kefiru.
6. Szklanka mleka 0,5% tłuszczu z otrębami pszennymi, kromka razowego chleba żytniego z plasterkiem szynki drobiowej, pomidor.
7. Omlet na parze z 2 jajek, łyżki mąki i mleka z 2kromkami żytniego chleba razowego 100g sałatki z pomidora, ogórka, szczypiorku, cebuli i odrobiny oliwy z oliwek, szklanka kakao.
II śniadanie:
Do wyboru:
1. 20g serka czosnkowego o zawartości do 30% tłuszczu, 5 rzodkiewek, jabłko.
2. Sałatka owocowa z kiwi, połowy banana, brzoskwini, odrobiny jogurtu naturalnego 0% tłuszczu.
3. 100g jogurtu owocowego 1,5% tłuszczu z 2 łyżkami otrębów pszennych, 2 mandarynki.
4. Kromka chleba chrupkiego, plasterek szynki drobiowej, pół papryki czerwonej.
5. 180g sałatki warzywnej z kapusty pekińskiej, kukurydzy i pomidora.
6. Kromka pumpernikla z 40g ziarnistego twarożku, jabłko.
7. 150g kefiru 0% tł. z 2 łyżkami otrąb pszennych, grejpfrut.
obiad:
Do wyboru:
1. Zupa jarzynowa z fasolki szparagowej, brukselki, ziemniaków i włoszczyzny 100g polędwicy z ruszt, 3 łyżki kaszy gryczanej na sypko, 150g surówki z pomidora, kiszonego ogórka i cebuli, 150g kalafiora z wody z odrobiną masła.
2. Talerz zupy ogórkowej z ziemniakami, włoszczyzną i odrobiną mleka 1,5%, tł. 100g indyka pieczonego w folii z brzoskwinią i rodzynkami, 2 średnie ziemniaki, 200g surówki z selerów, jabłek i marchwi.
3. Talerz barszczu czerwonego z ziemniakami 180g gołąbków z mięsa z indyka, ryżu, kapusty i koncentratu pomidorowego, 2 ziemniaki, 200g surówki z pomidora, cebuli i papryki czerwonej.
4. Talerz krupniku z 30g kaszy i włoszczyzny 100g kurczaka pieczonego w folii, 2 ziemniaki, 100g gotowanej marchewki, 100g surówki z cykorii z odrobiną cukru, sokiem z cytryny, natką pietruszki.
5. Talerz zupy pomidorowej z 2 łyżkami makaronu gotowaną na włoszczyźnie, zabielanej mlekiem, 100g dorsza z rusztu z pieczarkami, 150g ziemniaków puree, 100g surówki z marchwi i jabłka, 100g surówki z kapusty pekińskiej, kukurydzy i pomarańczy.
6. Talerz zupy fasolowej gotowanej na włoszczyźnie i zabielanej odrobiną mleka, 200g cielęciny duszonej z warzywami, 50g fasolki szparagowej, 30g kaszy gryczanej, 200g surówki z marchewki i jabłek.
7. Talerz zupy kalafiorowej gotowanej na włoszczyźnie, 150g piersi kurczaka pieczonej w folii, 40g ciemnego ryżu, 200g sałatki z tartej marchewki, pora i odrobiny jogurtu naturalnego.
Podwieczorek:
1. Szklanka kefiru, kiwi.
2. Kromka pieczywa chrupkiego z 30g serka ziarnistego, 4 rzodkiewki, szczypiorek.
3. Pół szklanki mleka z płatkami kukurydzianymi.
4. 100g jabłka tartego z marchewką, pomarańcza.
5. 150g owoców sezonowych, 100g serka waniliowego z 3 łyżkami płatków owsianych.
6. Jogurt.
7. Szklanka soku pomarańczowego.
Kolacja:
1. 2 małe ziemniaki w mundurkach, szklanka zsiadłego mleka, 100g surówki z porów i pomidorów, 100g surówki z czerwonej kapusty z cebulą i odrobiną oliwy z oliwek.
2. 160g sałatki z kaszy kuskus, 2 cienkich plastrów szynki, pomidora, cebuli, odrobiny oliwy, mandarynka.
3. 2 kromki razowego chleba ze 100g sałatki śledziowej (gotowany ziemniak, śledź w oleju, cebula, zielony groszek, odrobina jogurtu).
4. 150g galaretki z kurczaka, 2 kromki razowego chleba żytniego, kiwi.
5. 200g ryżu zapiekanego z warzywami, żółtym serem i groszkiem konserwowym.
6. 200g ryby po grecku z warzywami, 2 kromki chleba chrupkiego, jabłko.
7. Kromka chleba grahama z 80g dorsza wędzonego,170g sałatki z kiszonego ogórka, cebuli i odrobiny oliwy z oliwek.
-
Dieta 1400 kalorii
Dieta 1400 kalorii.
Założenia:
Opiera się na wcześniej opisanych. Obecnie ja na niej jestem no i w tydzień 2 kilo to... no nawet nawet dam tu tylko przykładowe menu.
PONIEDZIAŁEK
śniadanie: szklanka kefiru, kromka chrupkiego pieczywa z plasterkiem białego chudego sera cienko posmarowana niskotłuszczowym dżemem.
drugie śniadanie: jabłko.
obiad: 150g gotowanej cielęciny, 3/4 szklanki makaronu, 2 łyżki sosu pomidorowego doprawionego papryką i ząbkiem czosnku usmażonego na odrobinie oleju, 200g fasolki szparagowej.
kolacja: szklanka puree ziemniaczanego z 2 łyżkami startego żółtego sera, surówka z pomidora, 1/2 czerwonej cebuli i łyżeczką oliwy z oliwek.
WTOREK
śniadanie: kawa zbożowa, 2 cienkie kromki chleba razowego posmarowane cienko niskosłodzonym dżemem z czubatą łyżeczką serka białego ziarnistego.
drugie śniadanie: gruszka.
obiad: 200g pieczonego w folii lub gotowanego dorsza, pół szklanki ugotowanego z szafranem ryżu, 200g kabaczków gotowanych na parze.
kolacja: szklanka soku pomidorowego, kotlety ziemniaczane z 4 łyżek puree, 5 smażonych pieczarek.
ŚRODA
śniadanie: kawa, 150g jogurtu naturalnego z 2 łyżkami muesli, banan.
drugie śniadanie: 2 kiwi.
obiad: 100g ugotowanej piersi kurczaka, 3/4 szklanki makaronu przyprawionego pieprzem, 5 liści sałaty z łyżką oliwy z oliwek, sokiem z cytryny.
kolacja: jajko sadzone, 100g pieczonych (nie smażonych) frytek, 150g brokułów.
CZWARTEK
śniadanie: kawa lub szklanka mięty, 150 ml jogurtu z 3 łyżkami muesli.
drugie śniadanie: 3 mandarynki.
obiad: udko (150g) kurczaka posypane przyprawą do drobiu i usmażone na odrobinie oleju, 2 średnie ugotowane ziemniaki, 3 czubate łyżki ugotowanej marchewki z groszkiem.
kolacja: pieczony ziemniak posmarowany serkiem topionym i posypany szczypiorkiem.
PIĄTEK
śniadanie: szklanka mleka 2%, 2 kromki pieczywa cienko posmarowanego niskotłuszczowym dżemem.
drugie śniadanie: mały banan.
obiad: 100g gotowanej piersi kurczaka, pół szklanka ryżu, sałatka z 200g brokułów, 2 łyżek kukurydzy doprawiona startym ząbkiem czosnku z łyżką oliwy z oliwek i sokiem z cytryny.
kolacja: sałatka z 2 ziemniaków, 50g sera feta, czerwonej cebuli, jednej papryki, doprawionej łyżką jogurtu naturalnego i łyżką szczypiorku.
SOBOTA.
śniadanie: kawa, 150g serka homogenizowanego.
drugie śniadanie: szklanki soku jabłkowego bez cukru.
obiad: jajko sadzone na parze, 2 ziemniaki, 3 łyżki groszku konserwowego.
kolacja: zapiekanka z 2 ziemniaków i 100g sera topionego, pomidor.
NIEDZIELA.
śniadanie: kawa, 150 ml naturalnego jogurtu z 2 łyżkami płatków owsianych i łyżeczką rodzynek, 2 średnie mandarynki.
drugie śniadanie: mały grejpfrut.
obiad: 150g gotowanej piersi kurczaka, 3/4 szkl. gotowanego makaronu, 150g zielonej fasolki szparagowej z dodatkiem łyżki margaryny.
kolacja: ziemniaczany omlet smażony na odrobinie oleju, przygotowany z jajka, 2 ugotowanych, pokrojonych ziemniaków, posypany natką pietruszki i posiekaną połówką papryki.
-
Witam
nawet fajne te twoje diety, fajnie rozpisane, iczasem sobie zerkam co by tu zjeść na dany posiłek
Pozdrawiam
-
Dieta Andersona
Dieta Andersona
Założenia:
Opracował ją dietetyk z uniwersytetu w Los Angeles, Henry L. N.
Anderson. Jest to również jedna z diet nie łączenia. Jej zwolennicy
twierdzą, że przyczyną tycia jest nieprawidłowo zestawiony jadłospis.
Trzeba jednak w niewielkim stopniu wieczorem pilnować liczby kalorii, a
także przestrzegać pewnych reguł.
Od północy do 12:00 - wolno jeść tylko owoce i pić soki owocowe
(wyciśnięte z owoców).
Od godz. 12:00 do 16:00 - w południe wypijamy sok warzywny. Około 30
minut później można zacząć jeść sałatki warzywne, których podstawą ma
być sałata. Zakazane są wszelkie sosy, także na bazie jogurtu czy oliwy
z oliwek.
Od godz. 16:00 do 20:00 - można jeść wszystko, pamiętając, że nie wolno
łączyć białek z węglowodanami (np. mięsa, ryb i serów z ziemniakami,
kaszą, pieczywem i makaronem). Po zjedzeniu owoców należy odczekać 30
minut do następnego posiłku. Ostatni posiłek należy zjeść przed 20:00.
Trzeba również pamiętać o następujących sprawach: jemy wówczas, gdy
jesteśmy głodni, wykluczona jest kawa, herbata, alkohol, woda gazowana i
kupowane soki, nie pijemy bezpośrednio przed, w trakcie i zaraz po
posiłku.
Przykład:
Od północy do 12:00:
Sok jabłkowy, banany, dojrzałe gruszki, winogrona.
Od godz. 12:00 do 16:00:
Sok z marchwi, sałata z pomidorami i cebulą, migdały.
Od godz. 16:00 do 20:00:
Pieczone ziemniaki, zielony groszek, chude mięso z sałatą i warzywami.
PS: Miło mi czytac takie komentarze
-
Dieta Atkinsa
Dieta Atkinsa
Założenia:
Twórcą tej diety jest amerykański lekarz Robert C. Atkins, który jest założycielem i dyrektorem Centrum Medycyny Komplementarnej w Nowym Jorku. Jego zdaniem, aby skutecznie walczyć z otyłością i nadwagą, nie trzeba zmniejszać ilości jedzenia. Wystarczy ograniczyć spożycie węglowodanów, podstawowego paliwa energetycznego, a przez to zmusić organizm do spalania nagromadzonego tłuszczu. Podczas 2 tygodniowej diety nie je się pieczywa, produktów zbożowych, warzyw zawierających skrobię, jogurtu, mleka i owoców. Dzienny jadłospis nie może zawierać więcej niż 20g węglowodanów. Mięso, wędliny, ryby i jaja można jeść w ilościach zaspokajającej głód, nie wolno ich jednak łączyć z produktami zawierającymi węglowodany. Ponieważ dieta drastycznie ogranicza ilość spożywanych warzyw i owoców, podczas jej stosowania należy przyjmować preparaty witaminowo - mineralne.
Przykład:
Śniadanie:
Jajecznica lub jajka sadzone z bekonem, szynką lub kiełbasą, kawa bezkofeinowa lub herbata.
Obiad:
Wędliny, kurczak pieczony lub smażony, rosół drobiowy, mała porcja surówki, woda mineralna niegazowana.
W ciągu dnia:
Wędliny jako przekąski, woda mineralna, niesłodzona kawa, herbata.
Kolacja:
Pasztet z kurzych wątróbek, stek, surówka z sosem winegret, bita śmietana bez cukru.
-
a ile kalorii ma bułka zwykła z białego pieczywa??
-
http://forum.dieta.pl/viewtopic.php?t=61467
hmmm...przecież na tej stronce jest mnóstwo różnych diet...
-
Dieta Birchera-Bannera
bułka ma około 120 kalorii
Dieta Birchera-Bannera
Założenia:
Dr Bircher-Benner głosił przed laty prawdę, że stan zdrowia zależy w znacznej mierze od sposobu żywienia, a złe nawyki żywieniowe są przyczyną wielu chorób. Zdaniem dr Ruth Bircher autorki książki "Jedzenie drogą do zdrowia" opartej na myśli doktora nadwaga nie jest jedynie skutkiem przejadania się, ale jest sygnałem choroby związanej z zaburzeniami procesów przemiany materii. Zredukowanie nadwagi jest więc możliwe przez poprawę stanu zdrowia i odwrotnie: bardzo dobry stan zdrowia umożliwia zachowanie smukłej sylwetki.
Zaburzenia przemiany materii powoduje głównie dieta wysokobiałkowa, która prowadzi do zakwaszenia organizmu, uszkodzenia nerek, wątroby, jelita grubego. Dieta B-B zaleca:
- spożywanie białka zwierzęcego w postaci odtłuszczonego mleka i chudego twarogu, a białka roślinnego-w postaci warzyw, pełnych produktów zbożowych (kasz, pieczywa), orzechów i owoców.
- używanie wyłącznie tłuszczów roślinnych, zawierających nienasycone kwasy tłuszczowe
- znaczne ograniczenie pokarmów o wysokiej zawartości skrobi (mąki, drobnych kasz, ziemniaków, cukru - z wyjątkiem zawartego w owocach)
- zmianę proporcji między pokarmami gotowanymi i surowymi - na korzyść surowych pokarmów roślinnych (owoce i warzywa zawierają substancje biologicznie czynne). W celu lepszego ich przyswojenia owoce i warzywa powinno się jadać przed posiłkami gotowanymi.
- znaczne ograniczenie soli, ostrych przypraw, kawy i nikotyny.
Dietę odchudzającą najlepiej zacząć od przetrwania jednego do dwóch dni wyłącznie na sokach owocowych. To doskonale oczyści organizm i przygotuje do diety. Po skończeniu diety można aplikować sobie np. raz w tygodniu dzień sokowy.
Rano:
szklanka soku z pomarańczy, jabłek, jagód, malin.
W południe:
to samo co rano lub szklankę soku z warzyw - marchwi, buraków, kapusty, pomidorów, ogórków lub mieszanego.
Wieczorem, około 18:00:
szklankę soku owocowego. Ewentualnie można wypić 4 szklanki soku w godzinach: 8:00, 12:00, 16:00, 18:00. Pod żadnym pozorem nie wolno przedłużać dni sokowych!
Przez kolejne trzy - cztery dni włącza się napoje mleczne.
I śniadanie:
szklankę soku owocowego lub warzywnego,
II śniadanie:
szklankę jogurtu, kefiru, pół szklanki naparu z dzikiej róży,
W południe:
po szklance soku z owoców i jogurtu, szklankę naparu z dzikiej róży,
Wieczorem:
szklanka soku owocowego, szklanka jogurtu
Znaczny ubytek wagi po tygodniu jest wynikiem głównie odwodnienia organizmu. Po skończonej diecie bardzo możliwe jest powrócenie do poprzedniej wagi, więc uważajcie na to, co jecie. Odrzucone podczas diety pokarmy wprowadzajcie stopniowo.
Uprawnienia umieszczania postów
- Nie możesz zakładać nowych tematów
- Nie możesz pisać wiadomości
- Nie możesz dodawać załączników
- Nie możesz edytować swoich postów
-
Zasady na forum
Zakładki