W takim razie nie zamierzam wspierać Cię w niszczeniu samej siebie. Piszesz, że pijesz wodę zapewne po to by dać sobie gwarancję, że to nie woda z ciebie ubywa tylko tłuszcz, tak? Mylisz się oprócz tłuszczu organizm spala mięśnie i właśnie je tracisz, a tłuszcz w niewielkim stopniu i prawde jest taka, że w taki sposób nigdy nie schudniesz! Ciezysz się, bo cyferki się na wadze zmienily??? To zobacz ile ubyło w cm, tez tak dużo?Poczytaj sobie opinie lekarzy
Jedną z najbardziej popularnych metod nieracjonalnego odchudzania jest głodówka. Polega ona na podawaniu dowolnej ilości płynów pozbawionych energetycznych składników pokarmowych, najczęściej wzbogaconych witaminami i składnikami mineralnymi. Leczenie głodem może spowodować szereg groźnych dla zdrowia powikłań. Dochodzi do zaburzeń w funkcjonowaniu serca, jelit i mózgu. W czasie głodówki groźne są również powikłania w postaci zaburzeń wodno-elektrolitowych. Szczególnie niebezpieczna jest ucieczka z organizmu potasu, magnezu i sodu, bowiem to przyczynia się do zaburzeń rytmu serca i omdleń. Głodówka powoduje szybki ubytek masy ciała. Niestety, odbywa się to nie tylko kosztem tłuszczu zawartego w organizmie ale również w wyniku ubytku wody i utraty masy mięśniowej. Tak więc uzyskiwane rezultaty w tym przypadku są tylko pozornie zadawalające. Ważnym argumentem przeciwko głodówce jest również niekorzystny jej wpływ na funkcje tarczycy. W trakcie głodówki tarczyca produkuje mniej hormonów, aby zapobiegać rozpadowi białka wewnątrzustrojowego, a to z kolei obniża spoczynkową przemianę materii. Organizm uczy się bardziej oszczędnie gospodarować energią. Należy przestrzegać przed stosowaniem głodówek, bowiem jest to szkodliwa dla organizmu forma odchudzania. Również trzeba pamiętać, że z racji obniżenia spoczynkowej przemiany materii osoby, które stosowały głodówki, szybko tyją ponownie.

Niestety, otyli sięgają także po cudaczne, a przede wszystkim niezdrowe diety opracowane przez nieprofesjonalistów.
Na przykład głodówka stosowana przez wiele dni doprowadzić może nawet do zgonu. Z kolei głodówki jednodniowe, chociaż nie szkodzą zdrowiu osobie otyłej w sposób wyraźny, nie mają jednak żadnego znaczenia w odchudzaniu. Następnego dnia bowiem zjada się znacznie więcej.
Autor: dr med. Magdalena Białkowska

Piszesz, że nie wierzysz w diety, bo próbowałaś i nic. Ale co próbowałaś??? Próbowałaś zmniejszyć ilość spożywanych kalorii i do tego ćwiczyłaś i nie schudłaś??? Nie wierzę! Po prostu nie wytrzymywałas na diecie, a jeżeli nie wytrzymywałaś na diecie to na głodówce tymbardziej nie wytrzymasz I wiesz co wpędzi Cię to w bulimię, edziesz pochłaniać masę jedzenia i go zwracać, a to już jest choraba, zniszczysz swoje życie i tyle!
Jeżeli faktycznie odchudzałaś się racjonalnie, normalna dieta i ruch i nie schudlas to znaczy , że jesteś na coś chora i powinnaś sie udac do lekarza. Może to być np. tarczyca.

Jednak jeżeli grubniesz, bo jesz za dużo to po prostuu ogranicz jedzenie, ćwicz i schudniesz na pewno!

Tak pisze lekarz n temat zdrowej diety

Powinna ona składać się z pięciu posiłków i posiadać następujące cechy:

- dostarczać mniej kalorii niż wynosi zapotrzebowanie energetyczne organizmu,
- dostarczać wszystkich niezbędnych składników odżywczych,
- składać się z 4-5 małych posiłków,
- uwzględniać zwyczaje żywieniowe pacjenta,
- być łatwa w przygotowaniu,
- być łatwa w stosowaniu w domu i poza domem,
- być odpowiednia do długotrwałego przestrzegania,
- stanowić model żywienia w przyszłości.
Jeżeli nadal masz zamiar stosować taką dietę, to tylko moja prośba - nie wyciągaj ręki o pomoc jeżeli sama się okaleczysz, albo co gorsze urodzisz kiedyś chore albo kalekie dziecko...[/quote]