Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: rozne ciekawe diety

  1. #1
    mid4 jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    17-07-2008
    Posty
    0

    Domyślnie rozne ciekawe diety

    zakladam nowy watek - z dietami.
    powklejam Wam takie , ktore moim zdaniem sa godne polecenia. jak ktos wyprobuje - dajcie znac
    jak ktos ma swoje - prosze wklejac - moze powstanie mala biblioteczka

    wiec po kolei:

    1. 6kg w 3 miesiace
    2. 4 sposoby na 3 kg mniej - dieta kapusciana,cytrusowa, bakaliowa, wysokobialkowa
    3. dieta ziolowa - 4kg w 9 dni
    4. dieta hamujaca apetyt - 2kg w 7 dni
    5. dieta kanapkowa -1,5 kg w 6 dni
    6. dieta nabialowa -4kg w 10 dni

    moze to zabrzmi niewiarygodnie, ale probowalam kilku z tych diet i musze przyznac ze kg rzeczywiscie spadaja grunt to wytrwac

    ale moze komus sie przyda.

    zwlaszcza przy zastoju na wadze warto wyprobowac ktoras z tych diet.

  2. #2
    mid4 jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    17-07-2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    6 kg w 3 miesiace

    Oto kompletny program odchudzania, który w ciągu trzech miesięcy pozwoli ci pozbyć się sześciu kilogramów. Bezpiecznie, z gwarancją i raz na zawsze!

    Absolutnie nikt, kto się odchudza, nie życzy sobie, by proces ten przypominał jazdę windą: raz w dół, raz w górę. Czemu więc tak trudno "zjechać" z wagą na zaplanowane piętro i już tam pozostać? Głównie dlatego, że w każdym drzemie nadzieja na cud. A ekspresowa dieta cud to mit, o czym wielokrotnie pisaliśmy już w "Samym Zdrowiu". Szybki spadek wagi nie dość, że cieszy krótko, to w dodatku jest szkodliwy dla organizmu. Powoduje niedobory składników odżywczych, obniża odporność i tempo przemiany materii, rozregulowuje trawienie, pogarsza samopoczucie, stan cery, włosów i paznokci... Na to, by schudnąć trwale, trzeba czasu. Im większy masz"nawis", im więcej wypróbowałaś już diet, im więcej masz lat, tym dłużej musi trwać u ciebie proces odchudzania. Tylko wtedy masz realną szansę stracenia zbędnych kilogramów raz na zawsze.

    wytrwałość procentuje

    Dlaczego skuteczne chudnięcie wymaga czasu? A dlatego, że nadwaga to zwykle efekt wieloletnich błędów w odżywianiu. Nienawistne wałki znikną tylko wtedy, gdy zmienisz stare przyzwyczajenia: i te kulinarne, i tedotyczące twego trybu życia. Każdy, kto obiecuje tujakąś drogę na skróty, łże jak pies! Właściwe tempo odchudzania wynosi od 0,5 do 1 kilograma na tydzień. Nie wolno go zwiększać, bo konsekwencją będą wszystkie wymienione wyżej niepożądane skutki gubienia wagi. Niezmiernie istotne jest też odpowiednie "wychodzenie" z diety! Podczas odchudzania tracisz pokłady tłuszczyku, ale komórki, w których się on gromadził, pozostaną już z tobą na zawsze (no, chyba że zafundujesz sobie liposukcję). Gdy po odchudzającej kuracji powrócisz do dawnego sposobu żywienia, nim się obejrzysz, wrócisz do poprzedniej wagi. Organizm nie cierpi bowiem pozbywać się energetycznych zapasów i, gdy tylko ma okazję, będzie je uzupełniał. Na tę pułapkę, zwaną potocznie efektem jo jo, jest tylko jeden sposób: gdy osiągniesz wreszcie wymarzoną wagę, zwiększaj porcje jedzenia bardzo powolii wyjątkowo rozważnie.

    bezpiecznie i z gwarancją

    Opracowana przez nas dieta jest niskoenergetyczna, ale bez przesady. Proponowane menu jest dobrze zbilansowane pod względem odżywczym: posiłki zawierają wszystkie składniki pokarmowe niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w optymalnej dawce i najlepszych proporcjach. Łączna kaloryczność zjadanych każdego dnia posiłków wynosi od 1000 do 1400 kcal, w zależności od etapu diety. Jeśli będziesz dokładnie przestrzegać wszystkich naszych zaleceń, gwarantujemy ci, że po trzech miesiącach schudniesz nie mniej niż 6 kg.

    musisz się ruszać

    Nieodłącznym elementem dobrej diety odchudzającej jest aktywność fizyczna. Ćwiczenia pozwalają utrzymać odpowiednio wysokie tempo przemiany materii, zapobiegają utracie tkanki mięśniowej i zaparciom, harmonijnie kształtują sylwetkę, poprawiają samopoczucie.

    W początkowej fazie odchudzania nie wolno ci się forsować! Nadmierny wysiłek może spowodować napady wilczego głodu, który jest skutkiem nagłego spadku rezerw energetycznych w organizmie. Intensywniejsza aktywność fizyczna jest natomiast niezbędna w drugim etapie odchudzania, gdy twoja waga stanie w miejscu. Tylko ćwiczenia przyspieszą przemianę materii i sprawią, że znów zaczniesz chudnąć.

    pupa na końcu...

    Podczas odchudzania najpierw zmniejszy się twój brzuszek, a dopiero potem pośladki i uda. Podskórny tłuszcz odkłada się w różnych miejscach, lecz najbardziej lubi zalegać w okolicy talii, na brzuchu, biodrach, pośladkach oraz udach. Wałków w pasie i na brzuchu pozbędziesz się w pierwszej kolejności: tutaj tkanka tłuszczowa spala się najszybciej. Gorzej przedstawia się sprawa z tłuszczem zgromadzonym na pupie i udach. Trudniej go spalić, a cały proces wymaga i wytrwałości, i regularnych ćwiczeń tych partii ciała.

    dodatkowe plusy!

    Nowa figura to jednak nie wszystko: nasza dieta wpływa też świetnie na urodę! Proces likwidacji zapasów tłuszczu w organizmie zmniejsza też aktywność gruczołów łojowych, co jest istotne, gdy masz skórę skłonną do łojotoku lub mocno przetłuszczają ci się włosy. Chudnąc, poprawisz też stan swojego zdrowia: wyregulujesz ciśnienie tętnicze i poziom cholesterolu we krwi, a tym samym zmniejszysz zagrożenie niewydolnością krążenia. Regularne ćwiczenia pozwolą ci też utrzymać dobrą kondycję fizyczną i pogodny nastrój.

    I etap szybki spadekwagi
    od 1 do 2 tygodni

    II etap waga staje w miejscu
    od 4 do 6 tygodni

    III etap wreszcie naprawdę chudniesz
    od 4 do 6 tygodni

    A co po diecie?

    Udało ci się schudnąć? Przyjmij szczere gratulacje! Pełen sukces odniesiesz jednak tylko wtedy, gdy smukłą sylwetkę zachowasz na długo. Pamiętaj, że twój organizm w trakcie diety zmniejszył tempo przemian metabolicznych i dlatego powinnaś bardzo rozważnie rozszerzać swoją dietę. W przeciwnym wypadku błyskawicznie odbudujesz zapasy tłuszczu!


    nie rezygnuj z regularnej aktywności fizycznej


    stopniowo zwiększaj kaloryczność swego jadłospisu, mniej więcej o 100 kcal na tydzień; jeśli nadal w ciągu dnia poświęcasz przynajmniej godzinę na ćwiczenia, twoja dzienna racja kaloryczna może dojść nawet do 2200 kcal


    kontroluj ilość zjadanego tłuszczu i cukru (tuczą); nie pij gazowanych napojów (pobudzają apetyt)


    wystrzegaj się jedzenia na noc


    I etap szybki spadek wagi
    od 1 do 2 tygodni


    Na początku diety szybkie tempo chudnięcia jest zjawiskiem naturalnym. Organizm nie przestawił się jeszcze na tryb oszczędzania energii i, choć otrzymuje w ciągu dnia tylko 1000 kalorii, wszystkie procesy metaboliczne zachodzą w nim w normalnym tempie. Jako pierwsze tracisz rezerwy węglowodanowe, a konkretnie zmagazynowany w mięśniach i wątrobie glikogen. Cząsteczki tego wielocukru wiążą sporo wody, dlatego pierwsze zlikwidowane kilogramy to tylko odwodnienie organizmu. Wskazówka wagi spada, nie znaczy to jednak, że naprawdę chudniesz! By zacząć "dobierać się" do zapasów tłuszczu, twój organizm potrzebuje od tygodnia do dwu. Tego etapu nie da się skrócić.

    motto więcej warzyw!

    Posiłki powinny teraz zawierać dużo sezonowych warzyw w postaci sałatek lub surówek. Są one bogate w witaminy i minerały oraz błonnik. Ten ostatni wspomaga pracę jelit i zapobiega powstawaniu zaparć (towarzyszą wszystkim dietom niskokalorycznym). Poza tym, pęczniejąc w żołądku na skutek pochłaniania wody, błonnik daje miłe uczucie sytości.

    twoje credo

    Zjadaj ok. 1000 kcal dziennie i nie omijaj żadnego z czterech posiłków. Nie przesadzaj z gimnastyką: przy tak skromnej liczbie zjadanych kalorii forsowny wysiłek fizyczny nieuchronnie wywoła napady wilczego głodu. Wypijaj ok. 2 l płynów dziennie; przy diecie bogatej w błonnik wiążący wodę, musisz stale uzupełniać jej zapasy.

    pracujesz poza domem

    przykładowe menu

    energia 930 kcal

    białko 65 g, tłuszcz 30 g, węglowodany 105 g

    I posiłek

    twarożek z ziołami i rzodkiewką
    150 g twarogu półtłustego
    łyżka jogurtu naturalnego
    łyżka posiekanych ziół
    kilka rzodkiewek

    przygotowanie do serka dodaj rzodkiewkę i zioła, wymieszaj, przypraw do smaku

    II posiłek

    surówka z jabłka i marchewki, chleb chrupki, sok warzywny
    200 g surówki z jabłka i marchewki
    2 kromki chleba chrupkiego
    mały kartonik soku warzywnego

    przygotowanie zrób surówkę z jabłka i marchewki, zjedz z chlebem, popij sokiem

    III posiłek

    kanapka z masłem, sałatą i chudą wędliną, sok warzywny
    2 kromki chleba z ziarnami
    2 łyżeczki masła roślinnego
    liść sałaty
    plaster polędwicy sopockiej
    mały kartonik soku warzywnego

    przygotowanie chleb posmaruj masłem, połóż sałatę i szynkę, przykryj drugą kromką,

    popij sokiem

    IV posiłek

    jajka sadzone na szynce wędzonej ze świeżym szpinakiem
    2 jajka
    2 plastry wędzonej szynki
    kilka liści świeżego szpinaku

    przygotowanie jajka usmaż na parze i na szynce, podaj z liśćmi szpinaku

    pracujesz w domu

    przykładowe menu

    energia 950 kcal

    białko 60 g, tłuszcz 30 g, węglowodany 100 g

    I posiłek

    jajecznica z pieczarkami, chleb z masłem
    2 jaja
    kilka pieczarek
    2 kromki żytniego chleba
    2 łyżeczki masła roślinnego

    przygotowanie jajecznicę zrób na parze, dodaj pieczarki, masłem posmaruj chleb

    II posiłek

    surówka z ogórków, rzodkiewek i sałaty z jogurtem
    ogórek
    kilka rzodkiewek
    2 liście sałaty
    3 łyżki jogurtu naturalnego
    sól, pieprzprzygotowanie warzywa pokrój w kawałki,

    dodaj porwaną sałatę, całość wymieszaj, przypraw i polej jogurtem

    III posiłek

    grillowane mięso, rukola z pomidorami, sok warzywny
    150 g piersi indyczej
    garść rukoli
    pomidor o przyprawy, zioła, sól
    szklanka soku warzywnego przygotowanie mięso posyp przyprawami i grilluj do miękkości, pomidora pokrój i posyp rukolą, przypraw do smaku solą i ziołami

    IV posiłek

    gotowane szparagi z oliwą, chleb chrupki
    200 g żółtych szparagów
    łyżeczka oliwy z oliwek
    2 kromki chleba chrupkiegoprzygotowanie szparagi ugotuj i polej oliwą, podaj z chlebem


    II etap waga staje w miejscu
    od 4 do 6 tygodni


    Twój organizm pragnie zapobiec dalszej utracie zapasów energii (czyli zgromadzonego tłuszczu) i w tym celu spowolnił tempo przemiany materii. Uwaga: jeśli teraz się poddasz, wszysto, co do tej pory udało ci się osiągnąć, pójdzie na marne! Gdy ograniczysz ilość zjadanych kalorii, tempo twego metabolizmu jeszcze bardziej zwolni. Ty natomiast musisz je teraz przyspieszyć! Najlepiej zrobisz to, zwiększając aktywność fizyczną. Ćwicząc więcej, będziesz jednak potrzebowała dodatkowego zastrzyku kalorii. Bez obaw: intensywniejszy ruch sprawi,

    że wszystko, co zjesz, zostanie spalone.

    motto

    więcej białego mięsa i owoców!

    Posiłki, prócz warzyw, muszą teraz zawierać dużo białka pochodzącego z białego mięsa (ryby, drób) oraz sporo świeżych sezonowych owoców.Mięso to źródło aminokwasów niezbędnych do budowy mięśni, a zawarte w owocach witaminy oraz antyutleniacze zapobiegną osłabieniu, niepożądanemu przy zwiększonej aktywności fizycznej. Warzywa, dzięki zawartości selenu i cynku, pobudzą trzustkę do produkcji trójjodotyroniny, hormonu, który podkręca tempo przemiany materii.

    twoje credo

    Musisz zwiększyć swoją aktywność fizyczną, w przeciwnym razie twoja waga nie ruszy z miejsca. Zjadaj zalecone 1200 kcal dziennie, nie omijaj też żadnego z czterech posiłków, inaczej cały twój dotychczasowy wysiłek pójdzie na marne. Bądź wytrwała: sukces jest coraz bliżej.

    pracujesz poza domem

    przykładowe menu

    energia 1190 kcal

    białko 65 g, tłuszcz 30 g, węglowodany 170 g

    I posiłek

    jogurt naturalny z płatkami
    miseczka jogurtu naturalnego
    4-5 łyżek płatków śniadaniowych

    przygotowanie do jogurtu wsyp płatki

    II posiłek

    maliny, pieczywo ryżowe, sok owocowy
    mały koszyczek świeżych malin
    3 kromki ryżowego pieczywa
    mały kartonik soku pomarańczowego

    przygotowanie maliny podaj z pieczywem, popij sokiem

    III posiłek

    koktajl jagodowy z jogurtem
    szklanka jogurtu naturalnego
    szklanka jagód
    łyżeczka cukru

    przygotowanie owoce zmiksuj z cukrem i jogurtem

    IV posiłek

    pieczona sola i chińskie warzywa gotowane na parze
    200 g filetu z soli
    łyżka soku z cytryny
    łyżka oliwy z oliwek
    150 g chińskich warzyw z mrożonki
    zioła, imbir

    przygotowanie rybę skrop sokiem z cytryny, oprósz ulubionymi ziołami i sproszkowanym imbirem (smaku jej delikatnego mięsa nie musisz podkreślać solą) i upiecz w folii posmarowanej oliwą; warzywa chińskie ugotuj na parze i, gdy będą gotowe, skrop oliwą

    pracujesz w domu

    przykładowe menu

    energia 1200 kcal

    białko 55 g, tłuszcz 35 g, węglowodany 155 g

    I posiłek

    pumpernikiel z twarożkiem i kiełkami
    1,5 kromki pumpernikla
    pojemniczek serka twarogowego np. Bieluch
    kiełki rzeżuchy

    przygotowanie chleb posmaruj serkiem i posyp kiełkami

    II posiłek

    koktajl bananowo-mleczny
    banan
    szklanka maślanki naturalnej
    szczypta cukru i cynamonu

    przygotowanie banana zmiksuj z maślanką, dodaj cukier i cynamon

    III posiłek

    zupa pomidorowa, gotowana pierś kurczaka z warzywami
    150 g piersi kurczaka
    2 pomidory
    2 łyżki suchego ryżu
    łyżka jogurtu naturalnego
    włoszczyzna
    przyprawa typu vegeta

    przygotowanie ugotuj pierś kurczaka, dodając włoszczyznę; mięso i jarzyny wyjmij; do wywaru włoż pomidory (najpierw sparz je i obierz ze skórki oraz wyjmij pestki, po ugotowaniu przetrzyj je); ryż ugotuj w zupie, przypraw do smaku, zabiel jogurtem; kurczaka podawaj z warzywami

    IV posiłek

    sałatka z winogron, truskawek i jabłek
    średnia kiść winogron
    2 szklanki truskawek
    małe, słodkie jabłko
    łyżka wiórków kokosowych

    przygotowanie owoce pokrój w kawałki, wymieszaj i posyp wiórkami

    III etap wreszcie naprawdę chudniesz
    od 4 do 6 tygodni


    Prawdziwe odchudzanie zaczyna się od momentu, kiedy po dłuższym okresie zastoju waga znów zaczyna spadać. Na to właśnie warto było czekać! Od tej chwili każdy utracony kilogram odbywa się już kosztemtkanki tłuszczowej. Ubytek wagi nie będzie jednak tak szybki, jak w pierwszym etapie. Mimo ćwiczeń, tempo twojego metabolizmu jest wolniejsze niż dawniej, bo wciąż ograniczasz liczbę zjadanych kalorii. Ważne, byś nie zaprzestawała ćwiczeń. Inaczej waga znów stanie w miejscu albo, razem z tkanką tłuszczową, zaczniesz też tracić tkankę mięśniową. A to nie odchudzanie, ale wyniszczanie organizmu!

    motto

    więcej mleka i serów!

    Posiłki powinny teraz zawierać dużo produktów mlecznych oraz drób. Jedne i drugie zawierają CLA, cząsteczki kwasu linolowego, które mają unikalne właściwości: zmniejszają ilość tkanki tłuszczowej, a zwiększają masę mięśniową. Polecane napoje to zielona lub czerwona herbata: przyspieszą one metabolizm i poprawią krążenie, co ułatwia odchudzanie. Aktywność fizyczna nadal jest obowiązkowa!

    twoje credo

    Ćwicz wytrwale, inaczej nici ze zgrabnej sylwetki! Zjadaj teraz 1400 kcal dziennie i nie opuszczaj żadnego posiłku. Gdy osiągniesz planowaną wagę, stopniowo zwiększaj kaloryczność zjadanych

    potraw, utrzymaj też aktywność fizyczną.

    pracujesz poza domem

    przykładowe menu

    energia 1370 kcal

    białko 70 g, tłuszcz 35 g, węglowodany 175 g

    I posiłek

    mleko z muesli z bananem
    1,5 szklanki mleka 2%
    4 łyżki muesli
    banan

    przygotowanie do mleka wsyp muesli i dodaj kawałki obranego banana

    II posiłek

    jogurt naturalny z pełnoziarnistym pieczywemo 200 g jogurtu naturalnego
    2 kromki pełnoziarnistego pieczywa

    przygotowanie jogurt przegryzaj pieczywem

    III posiłek

    bułeczka owsiana z masłem, polędwicą i ogórkiem
    bułeczka owsiana
    2 łyżeczki masła roślinnego
    2 plasterki polędwicy sopockiej
    ogórek

    przygotowanie bułeczkę przekrój i posmaruj masłem, połóż polędwicę i ogórek

    IV posiłek

    pieczony indyk z ziemniakami i pomidorem
    200 g mięsa z indyka
    łyżka oliwy z oliwek, zioła prowansalskie, przyprawa typu vegeta
    2 ziemniaki
    pomidor

    przygotowanie mięso posyp vegetą i ziołami, piecz w folii; ziemniaki ugotuj, pomidora pokrój w ćwiartki

    pracujesz w domu


    przykładowe menu

    energia 1370 kcal

    białko 65 g, tłuszcz 30 g, węglowodany 185 g



    I posiłek

    tosty z żółtym serem, kakao
    2 tosty z ziarnami
    łyżeczka masła roślinnego
    plaster żółtego sera
    łyżeczka ketchupu
    szklanka mleka 0,5%
    łyżka kakao w proszku
    łyżeczka cukru

    przygotowanie tosty opiecz, połóż ser i polej ketchupem; kakao zrób na mleku

    II posiłek

    kawałek arbuza, sok owocowy
    300 g arbuza
    szklanka soku pomarańczowego

    III posiłek

    pieczeń z drobiu z ziemniakami i buraczkami
    150 g piersi kurczaka
    łyżka oliwy
    zioła
    2 ziemniaki
    ugotowany starty burak
    sok z cytryny, cukier

    przygotowanie mięso posyp ziołami i upiecz; ziemniaki ugotuj; ugotowanego buraka zetrzyj na tarce, dodaj sok z cytryny i cukier do smaku

    IV posiłek

    krupnik z chlebem
    1,5 szklanki wywaru z kości
    2 łyżki kaszy jęczmiennej
    włoszczyzna
    ziemniak
    ziele angielskie, liść laurowy, przyprawa typu vegeta
    kromka chleba graham

    przygotowanie kaszę, ziemniaki i włoszczyznę ugotuj na wywarze razem z przyprawami, podaj z chlebem

  3. #3
    mid4 jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    17-07-2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    4 sposoby na 3 kilo mniej

    Nie odmawiaj sobie wszystkich świątecznych frykasów! Skutki łakomstwa zlikwidujesz do sylwestra raz dwa, stosując odpowiednią dla siebie dietę.

    Świąteczny suto zastawiony frykasami stół to pokusa nie do odparcia. Kosztuj wszystko bez wyrzutów sumienia: w końcu święta Bożego narodzenia są tylko raz w roku! Gdyby po świętach okazało się, że spódnice stały się nieco za wąskie, a bluzki ciut przyciasne, nie panikuj. Wystarczy kilka dni, byś wróciła do poprzednich gabarytów. Proponujemy cztery diety, które poskromią rozbudzony apetyt i sprawią, że bez problemu zmieścisz się w sylwestrowej kreacji.

    Oto one:

    * tania i prosta dieta kapuściana
    * ekspresowa i upiększająca dieta cytrusowa
    * przepyszna i sycąca dieta bakaliowa
    * dieta wysokobiałkowa (głównie drób + nabiał), która pomoże ci modelować sylwetkę na siłowni.

    Wybierz najlepszą dla siebie.

    DIETA KAPUŚCIANA tylko 7 dni!

    dzięki niej szybko i tanim kosztem pozbędziesz się zbędnego tłuszczu oraz nabierzesz wigoru

    Nic prostszego pod słońcem: przez siedem kolejnych dni jesz zupę warzywno-kapuścianą, do syta i zawsze, gdy masz chęć.

    Jeśli by po kilku dniach smak zupy trochę ci się znudził, urozmaicaj ją dodając większą ilość papryki lub ostrych przypraw albo dokładaj więcej pomidorów.

    zupa istny cud!
    Odchudzające i lecznicze właściwości zupa ta zawdzięcza użytym w przepisie warzywom. Kapusta goi nieżyt oraz owrzodzenia żołądka i dwunastnicy, seler przyspiesza metabolizm, dzięki czemu organizm szybciej pozbywa się szkodliwych produktów przemiany materii. Pomidory i papryka to zastrzyk witamin i przeciwutleniaczy wymiatających wolne rodniki. Wszystkie razem zwiększają aktywność przewodu pokarmowego i regulują jego pracę oraz wspomagają rozwój dobrych bakterii, które razem z błonnikiem oczyszczają jelita.

    dla kogo ta dieta?
    * dla cierpiących na zaparcia
    * dla tych, co nie lubią wymyślnych posiłków
    * dla walczących z podwyższonym poziomem cukru i cholesterolu

    3 x NIE!
    * nie dla osób z chorobami tarczycy
    * nie dla mieszkających w ubogich w jod rejonach Polski
    * nie dla osób z chorą wątrobą

    zupa kapuściana
    wartość odżywcza porcji 300 ml = = 28 kcal; w tym 1,8 g białka,0,3 g tłuszczu, 7 g węglowodanów
    potrzebne ci będą * kapusta * 5 świeżych pomidorów lub 2 małe puszki koncentratu * 2 różnokolorowe papryki * 3 duże cebule o seler naciowy * por * 3 litry wody * sól i pieprz * ulubione przyprawy przygotowanie warzywa poszatkuj, zalej wrzątkiem; po 10 min. od zagotowania dodaj pomidory, chwilę gotuj

    DIETA CYTRUSOWA od 3 do 5 dni

    sprawi, że twoja skóra błyskawicznie nabierze blasku, a talia wcięcia; dostarczy ci też megadawki składników wzmacniających odporność

    Zasady są proste: przez trzy do pięciu kolejnych dni jesz głównie owoce i pijesz owocowe soki. To wystarczy, by się pozbyć zaokrąglonego brzuszka, nabrać energii i wzmocnić układ odpornościowy. Niżej znajdziesz jadłospisy na trzy dni; wykorzystaj je ponownie, gdybyś chciała przedłużyć dietę o kolejne dwa dni.

    dlaczego cytrusy?
    Bo są soczyste, sycące i pomagają oczyścić organizm z toksyn. Dzięki diecie cytrusowej poprawi się kolor i wygląd twojej skóry. Zastrzyk miękkiego błonnika z ananasa, grejpfruta i kiwi nie tylko wydłuży uczucie sytości, poprawi również perystaltykę jelit. W trakcie tej diety powinnaś pić przynajmniej dwa litry bezkalorycznych płynów: niegazowanej wody mineralnej lub zielonej i czerwonej herbaty. Jeżeli będzie ci dokuczał głód, zagryzaj go owocowymi przekąskami. Dozwolone w ciągu dnia to: dwa kiwi lub banan albo szklanka soku przecierowego z banana, brzoskwini, marchewki lub gruszki, np. Karotka, Kubuś, Pysio.

    dla kogo ta dieta?* dla tych, co mają skórę szarą i bez blasku
    * dla umęczonych przez zaparcia
    * dla tych, którym wciąż brakuje czasu

    3 x NIE
    * nie dla nastolatek (dieta nie dostarcza składników odżywczych)
    * nie dla osób z chorobą wrzodową (owoce mogą zaostrzać jej objawy)
    * nie dla zagrożonych osteoporozą (zawiera niewiele wapnia i może pogłębiać niedobory)

    trzy dni diety cytrusowej

    DIETA DROBIOWO-NABIAŁOWA od 2 do 4 tygodni

    dostarcza mnóstwa białka, które daje dużo energii i podkręca przemianę materii; dzięki temu możesz ćwiczyć na siłowni

    Produkty bogate w białko szybko "przestawią" twój metabolizm na spalania tłuszczu i uspokoją rozbuchany podczas świąt apetyt. Dają też siłę mięśniom, którą spożytkujesz na siłowni. Dietę drobiowo-nabiałową stosuj (łącznie z ćwiczeniami) przez dwa tygodnie. Ćwicz na siłowni przez półtorej godziny co trzeci dzień, koncentrując się na: pośladkach, udach, brzuchu. Podajemy przykładowe menu na trzy dni, które pomoże ci w komponowaniu jadłospisu. Posiłki możesz łączyć dowolnie, pamiętając o limicie kalorii.

    super turbo!
    Codzienna porcja białka wyraźnie podkręci tempo twojej przemiany materii i sprawi, że w trakcie ćwiczeń fizycznych oraz po nich, będziesz spalać więcej tłuszczu. Dzięki regularnym ćwiczeniom twoje mięśnie,którym białko dostarczy wszystkich niezbędnych składników odżywczych, nabiorą ładnych kształtów, a skóra jędrności. Jeżeli jesteś zdrowa i nic ci nie dolega, możesz tę dietę stosować dłużej, nie dłużej jednak niż miesiąc.

    dla kogo ta dieta?
    * dla osób, którym brakuje energii
    * dla osób, które często ćwiczą
    * dla nastolatek (ale nie dłużej niż tydzień)

    3 x NIE
    * nie dla chorych na nerki (może je obciążyć)
    * nie dla zagrożonych osteoporozą (ta dieta działa na organizm zakwaszająco, co pogłębia odwapnienie kości)
    * nie dla wegetarian (podstawą diety jest drób i ryby)

    trzy dni diety drobiowo-nabiałowej

    DIETA BAKALIOWA stosuj tak długo, jak chcesz!

    supersmaczna i sycąca; możesz ją stosować bez ograniczeń, za to korzyścią dla figury i bez obaw o zdrowie

    Nie możesz stosować drastycznych odchudzających diet lub odmówić sobie przyjemności raczenia się smakołykami? Opracowaliśmy dla ciebie wyjątkowo smakowitą dietę z bakaliami w roli głównej, która łagodnie, lecz skutecznie pomoże ci zgubić zbędne ciałko i zapanować nad apetytem.

    bakalie: sycące i zdrowe
    Dieta bakaliowa dostarcza dużej ilości dobrych kwasów tłuszczowych, mnóstwa składników mineralnych oraz witamin z grupy B. Dzięki błonnikowi z płatków zbożowych i tłuszczom z bakalii, te niewielkie posiłki dłużej przebywają w żołądku, dając błogie uczucie sytości. Z kolei wapń, magnez i cynk oraz witaminy z grupy B wyregulują pracę znajdującego się w mózgu ośrodka głodu i sytości. Jeśli chcesz schudnąć 3 kg, stosuj ją dwa tygodnie, a układając menu korzystaj z proponowanych niżej jadłospisów. Komponuj je wtedy tak, by nie przekraczać zalecanej ilości kalorii.

    dla kogo ta dieta?
    * dla pań w okresie menopauzy
    * dla lubiących małe, ale sycące porcje
    * dla cierpiących na zaparcia

    3 x NIE!
    * nie dla wrzodowców i mających kłopoty
    * z wątrobą (bakalie są ciężkostrawne)
    * nie dla uczulonych na orzechy (są nieodłącznym elementem tej diety)
    * nie dla osób mających braki w uzębieniu (źle pogryzione bakalie wywołują bóle brzucha)


    3 dni diety cytrusowej:


    DIETY
    trzy dni diety cytrusowej


    I dzień

    energia 630 kcal; białko 18 g, tłuszcz 12 g, węglowodany 129 g

    śniadanie 190 kcal

    * 2 plastry ananasa * kiwi o szklanka soku pomarańczowego

    obiad 230 kcal

    * gruszka * mandarynka * 1/2 opakowania serka czekoladowego Rolmlecz (125 g)

    kolacja 210 kcal

    * 1/2 średniego białego grejpfruta * jabłko * 3 winogrona * 3 orzechy laskowe

    II dzień

    energia 620 kcal; białko 35 g, tłuszcz 7 g, węglowodany 122 g

    śniadanie 170 kcal

    * 2 plastry ananasa * mandarynka o szklanka soku pomarańczowego

    obiad 220 kcal

    * 1/2 obranej pomarańczy * serk Toska light 150 g

    kolacja 230 kcal

    * jasne winogrona 150 g (małe gronko) * 1/2 różowego grejpfruta * 1/2 jabłka o łyżka rodzynek

    III dzień

    energia 690 kcal; białko 16 g, tłuszcz 14 g, węglowodany 140 g

    śniadanie 230 kcal

    * 2 plastry ananasa * pomarańcza * szklanka soku pomarańczowego

    obiad 250 kcal

    * mandarynka * banan * jogurt Jogobella light 150 g

    kolacja 210 kcal

    * 1/2 zielonego grejpfruta * 3 orzechy włoskie * mandarynka


    3 dni diety drobiowo-nabialowej:


    DIETY
    trzy dni diety drobiowo-nabiałowej


    I dzień

    energia 800 kcal; białko 80 g, tłuszcz 7 g, węglowodany 103 g

    śniadanie 270 kcal
    * kajzerka * 3 liście sałaty, pieczona pierś kurczaka (ok. 100 g) * średni pomidor

    II śniadanie 100 kcal
    * 2 plastry białego chudego sera
    * obiad 210 kcal

    * plaster piersi indyka (ok. 100 g) * 2 ziemniaki o sałatka pikle (ok. 150 g)

    kolacja 220 kcal

    * kromka razowca * łyżka dżemu jagodowego * szklanka chudego mleka

    II dzień

    energia 880 kcal; białko 66 g, tłuszcz 21 g, węglowodany 114 g

    śniadanie 290 kcal

    * mała grahamka * jajecznica z 2 jaj na parze o łyżka majonezu jogurtowego o szczypiorek (łyżeczka)

    II śniadanie 90 kcal

    * jogurt naturalny bez cukru 150 g

    obiad 280 kcal

    * filet z grenadiera (ok. 150 g) * 2 łyżki surówki z pora, jabłka i marchewki o ugotowane gniazdo zielonego makaronu
    * kolacja 220 kcal

    * kromka razowca * łyżka dżemu brzoskwiniowego z marakują o szklanka chudego mleka



    III dzień

    energia 810 kcal; białko 65 g, tłuszcz 10 g, węglowodany 123 g

    śniadanie 190 kcal

    * 2 pszenne tosty o wędlina drobiowa 50 g * ogórek kwaszony

    obiad 310 kcal

    * 2 male filety z piersi kurczaka 150 g * szklanka fasolki szparagowej o 2 łyżki ryżu ,br. * kolacja 220 kcal

    * kromka chleba razowego o łyżka dżemu truskawkowego o szklanka chudego mleka


    3 dni diety bakaliowej:


    DIETY
    trzy dni diety bakaliowej


    I dzień

    energia 1230 kcal; białko 62 g, tłuszcz 47 g, węglowodany 163 g

    śniadanie 300 kcal

    * szklanka chudego mleka * 3 łyżki płatków zbożowych * łyżka rodzynek i orzechów laskowych

    II śniadanie 210 kcal

    * kromka pumpernikla * plaster sera białego o figa

    obiad 400 kcal

    * dzwonko łososia (ok. 100 g) w migdałach * brokuły

    kolacja 250 kcal

    * naleśnik * jogurt kremowy * 3 daktyle

    II dzień

    energia 1270 kcal; białko 70 g, tłuszcz 65 g, węglowodany 100 g

    śniadanie 350 kcal

    * 3 łyżki płatków * garść rodzynek o szklanka mleka 2% * 2 orzechy

    II śniadanie 180 kcal

    * trójkącik serka topionego light * kromka chleba Wasa sport * 5 orzechów pistacjowych

    obiad 460 kcal

    * schab pieczony (ok. 100 g) * surówka z selera i 2 orzechów włoskich + łyżka jogurtu

    kolacja 240 kcal

    * naleśnik o jogurt kremowy 150 g * 3 morele

    III dzień

    energia 1260 kcal; białko 63 g, tłuszcz 58 g, węglowodany 142 g

    śniadanie 340 kcal

    * 3 łyżki płatków zbożowych * rodzynki * szklanka mleka o orzechy

    II śniadanie 300 kcal

    * kromka chleba razowego * ser rokpol (ok. 40 g) * 2 połówki orzecha włoskiego

    obiad 380 kcal

    * filet z dorsza (ok. 100g) * surówka z kapusty czerwonej, moreli i orzechów

    kolacja 240 kcal

    * naleśnik * jogurt kremowy 150 g * 2 figi

  4. #4
    mid4 jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    17-07-2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    dieta ziolowa - 4 kg w 9 dni

    Dania z dodatkiem świeżych ziół i kiełków oraz ostrych przypraw pomogą ci zgubić nadmiar ciałka, a przy okazji oczyszczą i wzmocnią twój organizm.

    Każdy wie, że niewielka nawet ilość przypraw, świeżych ziół i kiełków natychmiast poprawia smak potraw. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że te smakowite i aromatyczne dodatki wzbogacają też posiłki w witaminy i biologicznie czynne związki, które regulują przemianę materii i pobudzają do działania cały organizm! Właśnie to czyni z ziół, przypraw oraz kiełków wartościowy składnik odchudzającej diety. Z ich pomocą, schudniesz w ciągu dziewięciu dni nawet 4 kilo, nabierając przy tym większego apetytu na życie.

    ENERGIA Z DONICZKI

    Źródłem skuteczności ziołowego odchudzania jest przyspieszenie tempa przemiany materii. Świeże zioła obfitują w witaminy (zwłaszcza C i z grupy B) oraz związki mineralne (szczególnie potas, magnez, wapń), składniki skutecznie przyspieszające metabolizm. W rezultacie znika nadwaga, a wraz z nią apatia i depresyjne nastroje!

    - lubczyk zawiera kwasy organiczne, olejki eteryczne, witaminę C działa moczopędnie, pobudza trawienie, zapobiega wzdęciom stosuj do wywarów zup, mięs, surówek, sałatek

    - bazylia zawiera substancje lotne, kwasy organiczne, garbniki działa rozkurczowo na śluzówkę przewodu pokarmowego, zapobiega wzdęciom, przyspiesza trawienie stosuj do potraw z nasion strączkowych, serów białych, pomidorów, szpinaku, kapusty kwaszonej, zup i wywarów

    - natka pietruszki zawiera mnóstwo witaminy C, potas, wapń, fosfor, olejki eteryczne działa moczopędnie i oczyszczająco, poprawia trawienie stosuj do posypywania gotowych dań

    - estragon zawiera jod, witaminy A i C działa pobudzająco, przyspiesza trawienie stosuj do przyprawiania drobiu, jaj, mięs, ryb i sałatek

    KORZENNY ŻAR

    Tempo chudnięcia wydatnie przyspieszy dodawanie do potraw ostrych przypraw: pieprzu, ostrej papryki i imbiru. Zawarte w nich alkaloidy, katechiny i flawonoidy pobudzają trawienie oraz zwiększają tempo spalania tkanki tłuszczowej.


    papryki chili zawiera kapsaicynę, beta karoten działa rozgrzewająco, wyłapuje wolne rodniki używaj do mięs z rusztu, roślin strączkowych


    imbir zawiera gingerol, olejki eteryczne działa przyspiesza przemianę materii, reguluje pracę ośrodka głodu i sytości używaj do drobiu, ryb, warzyw, ryżu i deserów


    pieprz czarny zawiera piperynę, pirolinę, olejki eteryczne działa rozgrzewająco, pobudza trawienie używaj do zup, sałatek, wędlin, mięs, jaj, surówek (również z owoców!)



    ELIKSIR MŁODOŚCI

    Stosowanie niskokalorycznej diety obciąża narządy wewnętrzne, szczególnie wątrobę, nerki, które muszą przerobić ogromne ilości tkanki tłuszczowej i wydalić powstałe przy tym produkty przemiany materii. Spożywanie przypraw, kiełków i ziół zdecydowanie przyspieszy te procesy, oczyszczając organbizm. Przepis na ziołowy eliksir: do litra wody wsyp po łyżce: morszczynu, pokrzywy, kozieradki, mniszka lekarskiego, bzu czarnego i znamion kukurydzy, dodaj szczyptę korzenia lukrecji; zagotuj i trzymaj na małym ogniu 3 do 5 minut; przecedź wlewając do termosu; pij ciepłe do śniadania i obiadu.

    UWAGA!

    Ziołową dietę odchudzającą stosuj nie dłużej niż 9 dni, nie częściej niż dwa razy do roku, w przeciwnym razie, zamiast pomóc, tylko sobie zaszkodzisz. Nie sięgaj też po nią, jeśli walczysz z owrzodzeniem przewodu pokarmowego lub cierpisz na zaburzenia pracy jelit.

    dzień 1
    energia 923 kcal; białko 60 g, tłuszcz 40 g, węglowodany 90 g

    śniadanie 194 kcal

    przekąska z jajka

    - jajko - jogurt naturalny 150 g - garść kiełków słonecznika - posiekany świeży koperek - napar ziołowy

    przygotowanie - jajko ugotuj na twardo, pokrój w kawałki w włóż do jogurtu, podawaj z kiełkami posypane koperkiem

    II śniadanie 230 kcal

    sałatka z fetą

    - feta light np. Mlekovita 100 g - pomidor - świeża bazylia - szkl. Wielkiej Pieniawy

    przygotowanie - pomidora pokrój w ćwiartki i podawaj z kawałkami sera posypane świeża bazylią

    obiad 385 kcal

    ryba z surówką

    - tuszka pstrąga 100 g - łyżka masła roślinnego - cebulka - kromka razowca - 2 pieczarki - sok i skórka z cytryny - gruby pieprz, sól, świeża natka i koperek - 3 liście sałaty lodowej - jabłko - napar ziołowy

    przygotowanie - pokrojoną cebulkę zeszklij na maśle, dodaj pokrojone w kostkę pieczarki i chleb, wymieszaj z przyprawami, sokiem i skórką z cytryny, gotowym nadzieniem wypełnij tuszkę, piecz w piekarniku ok. 15 min.; z jabłka i sałaty zrób surówkę, posyp grubym pieprzem

    kolacja 114 kcal

    wafle ryżowe

    - 3 wafle ryżowe - herbatka rumiankowa z miodem i cytryną fix herbatki Herbapolu z serii Owocowa apteka

    przygotowanie - herbatkę zaparz zgodnie z przepisem, zjedz z waflami

    dzień 2
    energia 932 kcal; białko 71 g, tłuszcz 36 g, węglowodany 75 g

    śniadanie 208 kcal

    serek wiejski z warzywami

    - serek wiejski 150 g - 5 sztuk rzodkiewek - świeża rzeżucha - 2 wafle ryżowe - szkl. naparu ziołowego

    przygotowanie - do serka dodaj kawałki rzodkiewek, posyp rzeżuchą, przegryzaj waflami ryżowymi

    II śniadanie 221 kcal

    surówka ze szpinaku i sera

    - kilka liści świeżego szpinaku może być mrożony - 2 plastry sera rokpol - 2 mandarynki - 1/2 szklanki jogurtu naturalnego - koperek, szczypiorek, czosnek - szkl. Nałęczowianki

    przygotowanie - szpinak porwij i dodaj kawałki sera oraz cząstki mandarynek, z jogurtu i ziół zrób sos, polej surówkę

    obiad 360 kcal

    kurczak w ziołach

    - mięso z piersi kurczaka 150 g - cebula - łyżka masła roślinnego - posiekany szczypiorek, świeża mięta, kolendra - sól, pieprz - sok pomarańczowy - 2 łyżki posiekanych orzechów włoskich - skórka z pomarańczy - napar ziołowy

    przygotowanie - cebulę zeszklij na maśle, dodaj kawałki kurczaka, podlej wodą, przypraw solą, pieprzem i duś, następnie dodaj posiekane zioła, orzechy, sok i skórkę z pomarańczy, duś 15 minut

    kolacja 91 kcal

    sucharki

    - 2 sucharki - fix herbatki z hibiskusa

    przygotowanie - herbatkę zaparz zgodnie z instrukcją, zjedz sucharki

    dzień 3
    energia 960 kcal; białko 58 g, tłuszcz 40 g, węglowodany 90 g

    śniadanie 213 kcal

    twarożek

    - ser twarogowy chudy 150 g - 1/2 szklanki maślanki - garść kiełków rzodkiewki - napar ziołowy

    przygotowanie - ser polej maślanką i posyp kiełkami

    II śniadanie 361 kcal

    parówki cielęce

    - 2-3 parówki cielęce 100 g - 2 mace - łyżka musztardy z gorczycą - świeża natka - szkl. Muszynianki

    przygotowanie - parówki zjedz na zimno lub po podgrzaniu, podawaj z macą, musztardą i natką

    obiad 351 kcal

    faszerowane pieczarki z sałatą

    - 4-5 sztuk pieczarek - kromka chleba pszennego - cebulka - posiekany świeży estragon, sól, pieprz - 2 łyżki oliwy z oliwek - 3 liście sałaty karbowanej - 1/3 szklanki sosu winegret - napar ziołowy

    przygotowanie - pieczarki umyj i oddziel ogonki, z rozdrobnionego pieczywa, cebulki i ziół zrób nadzienie, którym wypełnij kapelusze pieczarek, usmaż na oliwie, z sałaty i sosu winegret zrób surówkę

    kolacja 35 kcal

    ciasteczka

    - herbatka zimowa fix herbatki Herbapolu z serii Owocowa Apteka - 3 biszkopty

    przygotowanie - biszkopty popij naparem z mięty


    dzień 4
    energia 942 kcal; białko 62 g, tłuszcz 37 g, węglowodany 97 g

    śniadanie 142 kcal

    omlet z szynką

    - 3 białka kurze - 3 plastry szynki z kurczaka -1/4 papryki czerwonej - 3-4 łyżki mleka - sól, pieprz - mała czerwona cebula - posiekana natka pietruszki, kolendra, szczypiorek - napar ziołowy

    przygotowanie - do białek dodaj mleko i sól, pokrojone: szynkę, paprykę i cebulkę; usmaż na parze, posyp posiekanymi ziołami

    II śniadanie 206 kcal

    sałatka ziemniaczana

    - 3 średnie ziemniaki - 2 ogórki kwaszone - kilka świeżych liści szpinaku lub z puszki - posiekany świeży koperek i szczypiorek - ząbek czosnku - 2 kromki chleba chrupkiego - szkl. Vittel

    przygotowanie - ugotowane ziemniaki i ogórka pokrój w kostkę, dodaj porwane liście szpinaku oraz posiekane zioła i czosnek, wymieszaj, podawaj z chlebem

    obiad 456 kcal

    wątróbki drobiowe

    - wątróbka drobiowa 150 g - 2 łyżki oliwy z oliwek - jabłko - świeży majeranek, sól, pieprz - napar ziołowy

    przygotowanie - wątróbki podsmaż na patelni, dodaj ćwiartki jabłka i przypraw, podduś, posyp majerankiem, solą i pieprzem

    kolacja 138 kcal

    herbatniki

    - 3 herbatniki bez cukru - szkl. naparu z morszczynu

    przygotowanie - herbatniki popij naparem z morszczynu


    dzień 5
    energia 967 kcal; białko 54 g, tłuszcz 36 g, węglowodany 107 g

    śniadanie 315 kcal

    twarożek z melisą

    - serek Danio z rodzynkami - kilka liści świeżej melisy - napar ziołowy

    przygotowanie - do serka Danio włóż świeże liście melisy

    II śniadanie 157 kcal

    kanapki

    - 2 plastry pasztetu drobiowego - 2 liście sałaty - 2 kromki pieczywa chrupkiego - liście świeżej szałwii - szkl. wody Muszynianka

    przygotowanie - na pieczywo połóż sałatę i pasztet drobiowy, posyp liśćmi szałwii

    obiad 349 kcal

    pieczona ryba z ziemniakami

    - 2 filety z dorsza 200 g - 2 średnie ziemniaki - koperek - cytryna, sól - łyżka oliwy z oliwek - szkl. naparu ziołowego

    przygotowanie - rybę skrop sokiem z cytryny i posól, polej oliwą i piecz w folii do miękkości, podawaj posypaną koperkiem; zjedz z ugotowanymi ziemniakami

    kolacja 146 kcal

    ciasto drożdżowe

    - kromka ciasta drożdżowego - rumianek z miodem i cytryną fix herbatki z serii Herbaciany ogród

    przygotowanie ciasto popij herbatką

    dzień 6
    energia 980 kcal; białko 56 g, tłuszcz 35 g, węglowodany 130 g

    śniadanie 191 kcal

    Jaśki z musem i ziołami

    - szkl. Jaśków - 1/2 słoika musu jabłkowego - kilka liści świeżej mięty - szkl. naparu ziołowego

    przygotowanie do musu dodaj Jaśki owocowe i liście mięty

    II śniadanie 380 kcal

    paszteciki

    - 3 paszteciki z mięsem 100 g - garść kiełków lucerny - szkl. wody mineralnej

    przygotowanie - pasztecik podgrzej, posyp kiełkami

    obiad 295 kcal

    pierś indyka z surówką

    - pierś z indyka 150 g - świeży szpinak (lub z puszki) - kolendra - jajko - włoszczyzna - 3 łyżki jogurtu naturalnego - łyżka ketchupu - sól, pieprz - szkl. naparu ziołowego

    przygotowanie - indyka ugotuj w wodzie z solą i włoszczyzną, posyp kolendrą, jajko ugotuj na twardo, dodaj liście szpinaku, z jogurtu i ketchupu zrób sos do surówki, przypraw do smaku

    kolacja 114 kcal

    wafle ryżowe

    - 3 wafle ryżowe - herbatka z kłączy imbiru fix Labofarmu - łyżeczka miodu

    przygotowanie - herbatkę zaparz zgodnie z przepisem, dodaj miód; zjedz wafle

    dzień 7
    energia 927 kcal; białko 75 g, tłuszcz 29 g, węglowodany 120 g

    śniadanie 252 kcal

    pasta serowa

    - ser twarogowy chudy 150 g - kilka rzodkiewek - cebula - czosnek - świeża natka pietruszki i szczypiorek łyżka sosu sojowego - 2 kromki pieczywa chrupkiego - szkl. naparu ziołowego

    przygotowanie - ser utrzyj z posiekanymi rzodkiewkami i cebulą, dodaj sos sojowy i zioła, posmaruj pieczywo

    II śniadanie 290 kcal

    sałatka

    - 2 liście salaty - 2 jajka - jogurt naturalny 150 g - garść kiełków fasoli mung - sok z cytryny - szkl. Nałęczowianki

    przygotowanie - jajko ugotuj na twardo, dodaj porwaną sałatę i kiełki, polej jogurtem i skrop sokiem z cytryny

    obiad 218 kcal

    potrawka z mięsa

    - wołowina bez kości 100 g - kawałek pora 100 g - świeży tymianek, sól, pieprz - 1/2 opakowania makaronu sojowego 50 g - szkl. naparu ziołowego

    przygotowanie - pokrojoną w kostkę wołowinę podsmaż na patelni teflonowej bez tłuszczu, dodaj poszatkowanego pora i duś do miękkości w wodzie z przyprawami, makaron zalej wrzątkiem i odstaw na 3 min.; mięso dodaj do makaronu posypanego świeżym tymiankiem

    kolacja 167 kcal

    chałka

    - kromka chałki - łyżeczka masła - herbatka jagodowa

    przygotowanie - chałkę posmaruj masłem popij herbatką

    dzień 8
    energia 929 kcal; białko 70 g, tłuszcz 34 g, węglowodany 86 g

    śniadanie 339 kcal

    serek z kiełkami i bakaliami

    - serek Bieluch 150 g - garść kiełków lucerny - 2 łyżki orzechów włoskich - szkl. naparu ziołowego

    przygotowanie do serka dodaj kiełki i orzechy włoskie

    II śniadanie 157 kcal

    sałatka z tuńczyka

    - 1/2 puszki tuńczyka w sosie własnym ok. 90 g - świeża rzeżucha - 2 średnie ogórki kwaszone - 1/2 szklanki jogurtu naturalnego - szkl. wody mineralnej

    przygotowanie - tuńczyka odsącz, dodaj pokrojonego ogórka, polej jogurtem wymieszaj, posyp rzeżuchą

    obiad 342 kcal

    cielęcina z kuskusem

    - cielęcina 150 g - średnia cebula - kilka listków świeżej melisy - ząbek czosnku - marynata: ocet winny, kolendra, chili, kurkuma, sól, pieprz - 3 łyżki kuskusu suchego - szkl. naparu ziołowego

    przygotowanie - mięso włóż do marynaty godzinę przed przygotowaniem i wstaw do lodówki, następnie obłóż cząstkami cebuli, natrzyj czosnkiem; upiecz w rękawie foliowym do miękkości, podawaj przybrane listkami melisy, kuskus zalej wrzątkiem i odstaw na 3 min.

    kolacja 91 kcal

    sucharki

    - 2 sucharki - herbatka miętowa z jabłkiem fix herbatki Herbapolu z serii Owocowa Apteka

    przygotowanie - herbatkę zrób zgodnie z przepisem

    dzień 9
    energia 970 kcal; białko 50 g, tłuszcz 41 g, węglowodany 91 g

    śniadanie 290 kcal

    tzatziki

    - jogurt naturalny 150 g - łyżka oliwy z oliwek - kawałek zielonego ogórka - ząbek czosnku, posiekany koperek, pieprz, sól - 3 kromki pieczywa chrupkiego - szkl. naparu ziołowego

    przygotowanie - ogórka zetrzyj na tarce i włóż do jogurtu, dodaj oliwę, posiekany koperek, świeżo wyciśnięty czosnek i przypraw do smaku, podawaj z chrupkim pieczywem

    II śniadanie 215 kcal

    przekąska na macy

    - 2 mace - 2 liście sałaty karbowanej - 2 plastry szynki z indyka - 2 łyżki serka Tartare z ziołami - świeża natka pietruszki - szkl. Wielkiej Pieniawy

    przygotowanie - na macę połóż liść sałaty, szynkę i serek, posyp natką

    obiad 319 kcal

    ryba po chińsku

    - filet z pstrąga 150 g - sól, sos sojowy - łyżka startego imbiru - posiekany świeży szczypiorek - łyżka oliwy z oliwek - 2 średnie ziemniaki - szkl. naparu ziołowego

    przygotowanie - rybę ugotuj w osolonej wodzie; sos sojowy zmiksuj z oliwą i świeżo startym imbirem; polej rybę, podawaj z ugotowanymi ziemniakami posypanymi szczypiorkiem

    kolacja 146 kcal

    ciasto drożdżowe

    - kromka ciasta drożdżowego - łyżeczka masła - herbatka aroniowa

    przygotowanie - aronię zaparz, zjedz z ciastem

  5. #5
    mid4 jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    17-07-2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    dieta hamujaca apetyt - 2kg tygodniowo


    Wystarczy tydzień, by poskromić rozzuchawalony świątecznym dostatkiem apetyt. Pomogą ci w tym chrom, magnez i wapń.

    Wigilia i Święta Bożego Narodzenia to doroczny kulinarny festiwal. Skutki wiadome: ciasne spódnice oraz nieposkromiony pociąg w stronę lodówki. Jak zapanować nad apetytem i zgubić "świąteczny nawis"?

    Nie wystarczy ograniczyć ilości zjadanych kalorii, trzeba również zadbać o to, by mieć prawidłową przemianę materii.

    Jeśli tempo twego metabolizmu jest zbyt wolne, bez przerwy chce ci sie jeść, a gdy coś zjesz, wcale nie czujesz się syta! Tyjesz (lub nie tracisz na wadze) mimo stosowania drakońskiej diety, masz zaparcia, problemy z cerą i podły nastrój. Ospałą przemianę materii można w prosty sposób pobudzić: trzeba tylko skorygować dietę. Magnez, wapń i chrom okiełznają nadmierny apetyt, podkręcą tempo przemiany materii, pomogą schudnąć bez ryzyka efektu jo jo i naładują cię energią. No to start!

    nie wywołuj wilka z lasu...

    To, czy zjedzone posiłki twój organizm zużyje na bieżąco,

    czy też odłoży na później w postaci tłuszczu, w dużym stopniu zależy od chromu, wapnia i magnezu. Im mniej tych minerałów w twojej diecie,

    tym więcej gromadzisz tłuszczu i tym częściej miewasz napady "wilczego głodu". Dlaczego? Bo organizm uzupełnia braki substancji odżywczych, domagając się większej ilości jedzenia. A im więcej zjadasz, tym robisz się grubsza i tym wolniejszy staje się twój metabolizm...

    Jedyny sposób, by wyjść z tego zaklętego kręgu, to podkręcić tempo przemiany materii. Można to zrobić, "dokarmiając się" brakującymi składnikami odżywczymi.

    jak jeden mąż!

    Chrom ustabilizuje poziom cukru we krwi, zmniejszając równocześnie apetyt na słodycze. Magnez uaktywni większość enzymów uczestniczących w przerabianiu węglowodanów i tłuszczy na energię. Wapń wyreguluje pracę układu nerwowego i sprawi, że wkrótce po zjedzeniu posiłku poczujesz błogą sytość. Odpowiednia ilość wapnia przyspieszy też spalanie tłuszczu. Wszystko to stanie się pod jednym warunkiem: magnezem, wapniem i chromem musisz zajadać się przynajmniej przez dwa tygodnie.

    chudsza i syta

    Dzienna porcja energii, jaką zapewnia opracowana przez nas dieta, wynosi 1200 kcal. Po tygodniu jej stosowania ubędzie ci ok. 2 kg, potem będziesz gubić zbędne kilogramy w tempie ok. 1 kg na tydzień. Pozwoli to uniknąć efektu jo jo i uczucia ssania w dołku. Możesz ją bezpiecznie stosować tak długo, aż osiagniesz wymarzoną wagę. Gdy to się stanie, dbaj, by tempo twego metabolizmu znów nie "siadło": podkręcaj je, jedząc produkty bogate w magnez, wapń i chrom. Pomogą ci w tym posiłki proponowane na kolejnych stronach.



    trzej muszkieterowie

    CHROM

    zmniejszy pociąg do slodyczy

    o ryby o drób o jaja o brokuły o kukurdza o zielony groszek

    MAGNEZ

    przyspieszy metabolizm

    o nasiona strączkowe o produkty razowe o pestki dyni o brokuły

    WAPŃ

    da uczucie sytości

    o mleko o sery żółte o sery pleśniowe o kasze o rośliny strączkowe o ryby (z ośćmi)


    ŚNIADANIE

    ZESTAW I

    o 2 kromki chleba staropolskiego o 2 odtłuszczone parówki drobiowe o łyżeczka ketchupu o 3 łyżki surówki meksykańskiej z majonezem light o herbata lub kawa wartość odżywcza energia 390 kcal; białko 18 g; węglowodany 39 g; tłuszcz 9 g; chrom 220 Kg

    ZESTAW II

    o dwa tosty razowe o 2 plastry wędzonego tofu o plaster piersi z indyka 50 g o sałatka z kukurydzy i pora z łyżką majonezu light o herbata lub kawa bez cukru wartość odżywcza energia 312 kcal; białko 31 g; węglowodany 41 g; tłuszcz 8 g; chrom 180 Kg

    ZESTAW III

    o 2 kromki chlebka ryżowego o 2 plasterki wędliny drobiowej np. Drobinex 50 g o pomidor pokrojony w plastry o sałatka z groszku zielonego i jajka o herbata lub kawa bez cukru wartość odżywcza energia 315 kcal; białko 31 g; węglowodany 38 g; tłuszcz 9 g; chrom 190 Kg



    OBIAD

    ZESTAW I

    o dzwonko łososia pieczone w folii 150 g o 3/4 szklanki ugotowanego makaronu o szklanka ugotowanej fasolki szparagowej z mrożonki o woda mineralna bogata w magnez z cytryną wartość odżywcza energia 440 kcal; białko 36 g; węglowodany 59 g; tłuszcz 36 g; magnez 180 mg

    ZESTAW II

    o schab pieczony w przyprawach 100 g o 250 g ugotowanego kalafiora z mrożonki o 3/4 szklanki ugotowanej kaszy gryczanej o woda mineralna bogata w magnez z cytryną np. Magnezjanka wartość odżywcza energia 470 kcal; białko 40 g; węglowodany 37 g; tłuszcz 22 g; magnez 236 mg

    ZESTAW III

    o pieczone udko kurczaka bez skóry o gotowane brokuły 250 g, 1/2 opakowania mrożonki o 3/4 szklanki ugotowanego brązowego ryżu o szklanka wody bogatej w magnez z cytryną wartość odżywcza energia 370 kcal; białko 43 g; węglowodany 50 g; tłuszcz 4 g; magnez 252 mg



    KOLACJA

    ZESTAW I

    o garść rukoli 50 g o 2 plastry sera Brie 50 g o 2 łyżki sosu winegret, czyli zmieszane ze sobą oliwa, sok z cytryny i ocet winny wartość odżywcza energia 260 kcal; białko 10 g; węglowodany 122 g; tłuszcz 24 g; wapń 310 mg

    ZESTAW II

    o garść roszponki 50 g o 2 plastry fety light 50 g o 2 łyżki sosu winegret: oliwa, sok z cytryny, ocet winny wartość odżywcza energia 200 kcal; białko 9 g; węglowodany 162 g; tłuszcz 18 g; wapń 260 mg

    ZESTAW III

    o garść sałaty kędzierzawej 50 g o 2 plastry sera salami light 50 g o 2 łyżki sosu winegret: oliwa, sok z cytryny, ocet winny wartość odżywcza energia 240 kcal; białko 13 g; węglowodany 117 g; tłuszcz 20 g; wapń 380 mg

  6. #6
    mid4 jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    17-07-2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    dieta kanapkowa - 1,5 kg w 6 dni

    Sześć dni na suchym prowiancie pomoże ci bez obaw o zdrowie zrzucić 1,5 kilograma i odpocząć od gotowania.

    Dieta kanapkowa jest dla ciebie, jeżeli chcesz uporządkować metabolizm, zrzucić parę kilogramów i nie stracić przy tym majątku na drogie, odchudzające preparaty. Kanapki pomogą ci zmniejszyć rozciągnięty żołądek wakacyjnym pojadaniem i nauczą cię jedzenia często ale niewielkich posiłków. Jeżeli chcesz pozbyć się więcej sadełka możesz dietę nieco rozciągnąć, ale nie na dłużej niż 14 dni.

    MAŁE JEST OK

    Do zrobienia kanapek potrzebujesz zaledwie kilku produktów i niewiele czasu. Wykonując je zgodnie z naszymi przepisami, otrzymasz sycące i odchudzające posiłki, bogate w podkręcające przemianę materii białka. Ich zaletą jest również poręczna forma, umożliwiająca konsumpcję w "biegu" i w najtrudniejszych warunkach. W trakcie jazdy samochodem, podczas wykładów, krótkiej przerwy śniadaniowej, kiedy pracujesz na poczcie, banku, w supermarkecie. Odchudzająca moc kanapek to zasługa specjalnych składników: pieczywa, dającego energię zgodnie z potrzebami organizmu, mięsa, wędlin i jaj przyspieszających przemianę materii oraz warzyw dostarczających witamin. Dzięki kanapkom zrobionym z określonych produktów i jedzonym w stałych porach, twój przewód pokarmowy ureguluje swój rytm pracy. Uporządkowanie metabolizmu, sprawi, że odzyskasz stały poziom cukru we krwi i... stracisz chęć na pojadanie słodyczy między posiłkami.

    ZAPLANUJ MENU

    Śniadanie to podstawa kuracji i obowiązkowy posiłek w ciągu dnia, zwiększa on przemianę materii i daje sytość aż do południa. W naszej diecie jest to zasługa mięsa i jaj. Kanapka z nimi, wymaga długiego trawienia, dlatego nie będziesz głodna w czasie pracy, a wieczorem nie rzucisz się na jedzenie. W pracy powinnaś zasilić szare komórki w energię. Najlepiej zrobisz to kanapką z białego pieczywa, chudej wędliny i warzyw. Dzięki niej, również podtrzymasz wysoką przemianę materii. Zanim dobrniesz do kolacyjnej kanapki, jako przekąskę możesz wypić mały jogurt owocowy, najlepiej light, z obniżoną zawartością tłuszczu. Dostarcza on białka przyspieszającego przemianę materii. Twój wieczorny posiłek powinien być sycący, ale o niewielkiej objętości, podtrzymujący wysoką przemianę materii. Najlepiej jak znajdzie się w nim bogatobłonnikowe pieczywo chrupkie, ryby zasobne w białka i jod, podtrzymujące wysoką przemianę materii. Powinnaś go zjeść najpóźniej 2-3 godziny przed snem.

    CO MOŻE KANAPKA

    Rytm pracy twojego organizmu reguluje zegar biologiczny, który znajduje się w podwzgórzu. Wpływa on na poziom wydzielania hormonów, ciśnienie krwi i ciepłotę ciała. Zakłócenia jego pracy, wywołane błędami żywieniowymi: niejedzeniem śniadań, wieczornym obżarstwem, powoduje obciążenie żołądka, wątroby, zaleganie pokarmu w przewodzie pokarmowym i zakłóca gospodarkę hormonalną. Objawia się to m.in. nadprodukcją insuliny czy niedoczynnością tarczycy. Efekt? Gromadzenie tkanki tłuszczowej oraz utrata panowania nad ośrodkiem głodu i sytości. Uporządkowanie menu, jedzeniem kanapek o odpowiednim składzie i jednakowej porze pomogą ci ustawić dobowy rytm wydzielania hormonów, a tym samym opanować napady głodu i obżarstwa.

    • śniadanie mięso i jaja sprzyjają wydzielaniu kortyzolu; dzięki czemu spalasz więcej kalorii w ciągu dnia; węglowodany złożone z pieczywa wydłużają czas przebywania w żołądku, pierwszego posiłku, dając sytość na 4-5 godzin

    • obiad węglowodany z pieczywa dostarczają paliwa do pracy szarym komórkom; chuda wędlina, warzywa z zastrzykiem witamin podtrzymują tempo przemian metabolicznych na wysokim poziomie

    • kolacja uaktywnij metabolizm spalania tłuszczy w nocy jedząc bogate w białka nabiał, jaja i ryby morskie (wzmocnione jodem); węglowodany z warzyw i błonnik z pieczywa zapewnią ci stały poziom cukru we krwi, chroniąc cię przed atakiem obżarstwa.


    dzień 1
    energia 1020 kcal; białko 67 g, tłuszcz 31 g, węglowodany 117 g

    śniadanie 270 kcal

    kanapka z pieczenią i jajkiem:

    kromka chleba z ziarnami - liść sałaty - gruby plaster pieczeni z kurczaka 70 g - jajko na twardo

    przygotowanie: na chleb połóż sałatę, pieczeń i plastry jajka

    II śniadanie 460 kcal

    kanapka z serem i wędliną:

    paluch pszenny - trójkąt sera topionego light - 3 plasterki szynki extra "Smukła Linia" - papryka czerwona

    przygotowanie: bułkę przekrój na pół, posmaruj serkiem i połóż szynkę, przegryź papryką

    podwieczorek 90 kcal

    jogurt naturalny 150 g

    kolacja 200 kcal

    kanapka z rybą:

    2 kromki chleba chrupkiego - liście sałaty karbowanej - 2 plasterki łososia wędzonego - kawałek cytryny - łyżeczka śmietany

    przygotowanie: na chleb połóż sałatę, łososia i plasterki cytryny, skrop śmietaną

    dzień 2
    energia 1010 kcal; białko 76 g, tłuszcz 27 g, węglowodany 119 g

    śniadanie 330 kcal

    kanapka z wieprzowiną:

    kromka chleba z ziarnami - liść sałaty - gruby plaster pieczonego schabu 70 g - garść kiełków soczewicy

    przygotowanie: na chleb połóż sałatę, pieczeń i kiełki

    II śniadanie 410 kcal

    kanapka z serem i wędliną:

    duża kajzerka - trójkąt sera topionego light - 3 plasterki przysmaku wołowego "Smukła Linia" - 2 ogórki kwaszone

    przygotowanie: bułkę przekrój, posmaruj serkiem i połóż plastry wędliny, przegryź ogórkami

    podwieczorek 90 kcal

    jogurt owocowy light 150 g

    kolacja 180 kcal

    kanapka z twarożkiem:

    2 kromki chleba chrupkiego - liście sałaty - 2 plastry chudego twarogu - kilka rzodkiewek - sól

    przygotowanie: na chleb połóż sałatę, twaróg i rzodkiewki, posól do smaku



    dzień 3
    energia 1050 kcal; białko 78 g, tłuszcz 36 g, węglowodany 107 g

    śniadanie 290 kcal

    kanapka z pieczenią i serem:

    kromka chleba z ziarnami - liść sałaty - plaster pieczeni z indyka 70 g - 2 plastry żółtego sera light

    przygotowanie: na chleb połóż sałatę, pieczeń i plastry sera

    II śniadanie 490 kcal

    bułka z wieprzowiną i serem:

    bułka z płatkami owsianymi - trójkąt sera topionego light - 3 plasterki schabu wędzonego - świeży ogórek

    przygotowanie: bułkę posmaruj serkiem, połóż schab, zjedz z ogorkiem

    podwieczorek 90 kcal

    jogurt naturalny 150 g

    kolacja 180 kcal

    kanapki z rybą i pomidorem:

    2 kromki chleba chrupkiego - liście sałaty - 1/2 puszki tuńczyka w sosie własnym - pomidor - koperek

    przygotowanie: na chleb połóż sałatę, tuńczyka, plastry pomidora, posyp posiekanym koperkiem

    dzień 4
    energia 1080 kcal; białko 66 g, tłuszcz 45 g, węglowodany 112 g

    śniadanie 310 kcal

    kanapka z wieprzowiną i ogórkiem:

    kromka chleba z ziarnami - liść sałaty - plaster pieczonego schabu 70 g - świeży ogórek

    przygotowanie: na chleb połóż sałatę pieczeń i plasterki ogórka

    II śniadanie 460 kcal

    kanapka a'la hot dog

    podłużna bułka z ziarnami - plaster sera light, np. Hochland - 2 parówki np. Morlinki - pomidor

    przygotowanie: bułkę przełóż serem i parówkiami, zjedz z pomidorem

    podwieczorek 90 kcal

    jogurt owocowy light

    kolacja 220 kcal

    kanapka z fetą i oliwkami:

    2 kromki chleba chrupkiego - liście sałaty - 2 plastry sera feta light - łyżka czarnych oliwek

    przygotowanie: na chleb połóż sałatę, fetę i pokrojone oliwki



    dzień 5
    energia 1050 kcal; białko 75 g, tłuszcz 39 g, węglowodany 106 g

    śniadanie 280 kcal

    kanapka z jajecznicą na szynce:

    kromka chleba z ziarnami - liść sałaty - plastry szynki extra "Smukła Linia" - 2 jajka

    przygotowanie: podsmaż wędlinę na patelni teflonowej, wbij jajka, usmaż i przełóż na chleb z sałatą

    II śniadanie 380 kcal

    kanapka z wędliną i serem:

    bułka z ziarnami dyni - trójkąt sera topionego light - 3 plastry schabu aksamitnego "Smukła Linia" - świeży ogórek

    przygotowanie: pieczywo posmaruj serkiem i połóż schab, zjedz z ogórkiem

    podwieczorek 90 kcal

    jogurt naturalny 150 g

    kolacja 300 kcal

    kanapka z rybą wędzoną:

    2 kromki chleba chrupkiego - liście sałaty karbowanej - 100 g makreli wędzonej - ogórek kwaszony

    przygotowanie: na chleb połóż kawałki makreli i plastry ogórka





    dzień 6
    energia 1060 kcal; białko 65 g, tłuszcz 44 g, węglowodany 101 g

    śniadanie 290 kcal

    kanapka z pieczenią drobiową:

    kromka chleba z ziarnami - liść sałaty - plaster pieczonego indyka 70 g - 2 plastry żółtego sera light

    przygotowanie: na chleb połóż sałatę, ser i plaster indyka

    II śniadanie 380 kcal

    kanapka z wędliną:

    grahamka - trójkąt sera topionego light - 3 plastry przysmaku wołowego "Smukła Linia" - żółta papryka

    przygotowanie: bułkę posmaruj serkiem i połóż wędlinę, zjedz z papryką

    podwieczorek 90 kcal

    jogurt owocowy light 150 g

    kolacja 300 kcal

    kanapki z twarożkiem i jajkiem:

    2 kromki chleba chrupkiego - liście sałaty - 2 łyżeczki serka Toska light - jajko na twardo - zioła

    przygotowanie: na chleb połóż sałatę, serek i plastry jajka na twardo, przypraw ziołami

  7. #7
    mid4 jest nieaktywny Nowy na forum
    Dołączył
    17-07-2008
    Posty
    0

    Domyślnie

    dieta nabialowa - 4kg w 10 dni

    Jak szybko zeszczupleć, nie tracąc czasu i pieniędzy? Jedząc twaróg i popijając go jogurtem. 10 dni nabiałowej diety wystarczy, by z twej talii, bioder i ud znikły aż 4 kg tłuszczu!

    Nie masz ochoty wydawać pieniędzy na specjalne odchudzające produkty? Brak ci czasu na przygotowywanie dietetycznych potraw? Wystarczy, że zjesz kostkę chudego twarogu i wypijesz kefir, a twoja waga zacznie spadać w dół, na łeb na szyję! Biały ser, kefir i jogurt to idealne "odchudzacze": tanie, dostępne w każdym sklepie spożywczym i gotowe do natychmiastowego spożycia. Po 10 dniach zajadania się nabiałem twoja przemiana materii wyreguluje się, schudniesz, a twoje mięśnie i skóra nabiorą jędrności. Zatem do dzieła!

    DLACZEGO NABIAŁ

    1 - metabolizm do galopu nabiał to najtańsze źródło białka podkręcającego przemianę materii i dającego długo utrzymujące się uczucie sytości; nie dostarcza przy tym zbyt wielu kalorii!

    2 - sprytne aminokwasy od innych źródeł białka, np. gotowanego lub pieczonego mięsa, odróżnia nabiał to, że zawiera łatwo przyswajalne aminokwasy tzw. rozgałęzione: walinę, leucynę i izoleucynę; organizm pobiera je bezpośrednio z krwi, nie tracąc czasu ani sił na procesy trawienia!

    syte mięśnie aminokwasy rozgałęzione to budulec i gotowe paliwo najwyższej jakości, nie muszą więc zużywać własnych zapasów energetycznych; zapobiega to "zjadaniu" mięśni podczas diety i chroni cię przed efektem jo-jo!

    szczęśliwy mózg walina, leucyna i izoleucyna zwiększają w mózgu pobór neuroprzekaźników, związków chemicznych działających przeciwbólowo i uspokajająco; zamienia to odchudzanie w przyjemność!

    3 - śpisz i chudniesz! to nie wszystko: karmiony nabiałem mózg produkuje więcej hormonu wzrostu, który ma tę miłą właściwość, że przyspiesza spalanie tłuszczu!

    Ważne: każdy kęs twarogu powinien uzupełniać łyk jogurtu lub kefiru. Napoje te zawierają bowiem kwas mlekowy, dzięki któremu twój przewód pokarmowy szybciej upora się z raczej ciężkostrawnym białym serem.

    TWARÓG TO PODSTAWA

    Biały chudy ser możesz komponować z wieloma dodatkami i jeść na słodko lub na ostro. Aby wyczarować lekkie i słodkie danie, wystarczy dodać sezonowe owoce lub trochę miodu. W pikantnych daniach zastąp twaróg fetą light: jej gładka struktura i słony smak idealnie współbrzmią z warzywami i aromatycznymi ziołami. W ten sposób szybko przygotujesz pożywną obiadową sałatkę. Na bazie białego sera możesz też przygotować lekkie i smaczne pasty do smarowania pieczywa.

    SEROWE ODCHUDZANIE

    Odchudzająca moc nabiałowej diety zwiększy się, jeżeli będziesz przestrzegać trzech zasad:

    - rozpocznij dzień od kanapki z rybą lub wędliną; węglowodany z pieczywa nastroją cię pozytywnie, a pochodzące z mięsa żelazo ochroni przed anemią

    - ser jedz zawsze w towarzystwie owoców lub warzyw; zawarta w nich witamina C przyspieszy spalanie tłuszczu

    - kupuj nabiał o obniżonej zawartości tłuszczu: fetę light, serek Figura 3 %, jogurt 0 % tłuszczu.

    CO SIEDZI W NABIALE

    forma

    • składniki izoleucyna, leucyna, walina (aminokwasy rozgałęzione)

    • jak działają w ciągu sześciu godzin od zjedzenia wzmacniają mięśnie i dają im energię

    uroda

    • składnik witamina A

    • jak działa poprawia nawilżenie skóry, zwiększa jej elastyczność i napięcie

    zdrowie

    • składnik bakterie kwasu mlekowego

    • jak działają oczyszczają przewód pokarmowy, wzmacniają odporność, zapobiegają grzybicom

    dzień 1
    energia 1020 kcal; białko 92 g, tłuszcz 17 g, węglowodany 140 g

    śniadanie

    bagietka z sałatką, herbata:

    10 cm kawałek bagietki ok. 100 g - tuńczyk w sosie "własnym" ok. 100 g - 3 łyżki groszku konserwowego

    przygotowanie: tuńczyka odsącz , dodaj groszek, wymieszaj, zjedz z bagietką

    posiłek 2

    twarożek z owocami

    3 łyżki twarogu naturalnego - mandarynka - Actimel pomarańczowy

    przygotowanie: ser polej Actimelem i przybierz cząstkami mandarynki

    posiłek 3

    twaróg z musem jabłkowym:

    2/3 kostki chudego sera ok. 150g - mus jabłkowy lub niskosłodzony dżem - szczypta cynamonu

    przygotowanie: ser pokrój w plastry, dodaj mus, posyp cynamonem

    posiłek 4

    przekąska serowo-warzywna:

    - 2-3 łyżki sera Figura light 3% - duża marchewka - 2 kromki pieczywa chrupkiego

    przygotowanie: na startą na tarce marchewkę połóż ser, zjedz z pieczywem

    dzień 2
    energia 1050 kcal; białko 87 g, tłuszcz 28 g, węglowodany 132 g

    posiłek 1

    kanapki z wędliną, herbata:

    bułka grahamka - 2 plastry polędwicy sopockiej - 1/2 papryki czerwonej

    przygotowanie: bułkę przekrój, przełóż z polędwicą i papryką

    posiłek 2

    przekąska serowa:

    szklanka jogurtu marchwiowo - jabłkowego - 3 plastry chudego twarogu

    przygotowanie: do jogurtu dodaj ser

    posiłek 3

    sałatka z fetą:

    feta light1/2 opakowania ok. 100 g - pomidor - oregano

    przygotowanie: fetę pokrój w plastry, obłóż ćwiartkami pomidora i posyp oregano albo ulubionymi ziołami

    posiłek 4

    serek na ostro:

    opakowanie serka homogenizowanego 0 % 200 g - kilka rzodkiewek, szczypiorek - ostre przyprawy

    przygotowanie: pokrojone rzodkiewki dodaj do serka razem ze szczypiorkiem i przyprawami

    dzień 3
    energia 1050 kcal; białko 76 g, tłuszcz 17 g, węglowodany 148 g

    posiłek 1

    jajecznica z warzywami herbata:

    2 białka jaja kurzego - 1/3 pora ok. 50 g - 2 kromki chleba graham

    przygotowanie: zrób jajecznicę z białek na końcu dodaj pokrojonego pora, zjedz z chlebem

    posiłek 2

    danko lodowe:

    łyżeczka rodzynek - jogurt kokosowy 150 g - kostka lodów waniliowych Algida ok. 125 g

    przygotowanie: lody polej jogurtem, posyp rodzynkami

    posiłek 3

    koreczki:

    kawałek selera naciowego ok. 70 g - 2/3 kostki chudego sera ok. 150 g - 3 grube plastry pastrami

    przygotowanie: na wykałaczkę nadziewaj ser, pastrami i seler

    posiłek 4

    sałatka z serem:

    Tartar z ziołami i czosnkiem - 1/4 czerwonej papryki - 3 liście sałaty

    przygotowanie: Tartar umieść na sałacie, udekoruj paskami papryki



    dzień 4
    energia 990 kcal; białko 79 g, tłuszcz 23 g, węglowodany 132 g

    posiłek 1

    kanapki z pieczenią, herbata:

    2 kromki chleba z ziarnami - 2 liście sałaty - 2 plastry pieczeni rzymskiej z jajkiem

    przygotowanie: zrób kanapki z sałatą i pieczenią

    posiłek 2

    twaróg z owocami:

    2/3 kostki chudego sera ok. 150 g - szklanka truskawek - jogurt naturalny 150 g - 2-3 ziarna pieprzu

    przygotowanie: kawałki sera obłóż truskawkami, polej jogurtem i posyp świeżo zmielonym pieprzem

    posiłek 3

    mrożony deserek:

    Danonek waniliowy 1 sztuka - jogurt ******nea z brzoskwiniami 150 g - 1/8 brzoskwini

    przygotowanie: zamrożony serek zjedz z jogurtem i kawałkami brzoskwini

    posiłek 4

    tosty greckie:

    2 tosty - 2 plastry Fety light - 1/4 papryki pomarańczowej - 2-3 czarne oliwki

    przygotowanie: zrób tosty z Fetą, kawałkami papryki i oliwkami

    dzień 5
    energia 980 kcal; białko 86 g, tłuszcz 25 g, węglowodany 110 g

    posiłek 1

    jajko sadzone, herbata:

    jajko - plaster szynki - kromka chleba żytniego

    przygotowanie: zrób jajko sadzone na parze, podawaj na chlebie z wędliną

    posiłek 2

    tzatziki z grzankami:

    1/2 kostki chudego sera ok.100 g - 4 łyżki jogurtu naturalnego - ogórek zielony ok. 50 g - oliwa z oliwek, czosnek, sól, koperek - 2 grzanki razowe Dan Cake

    przygotowanie: ser wymieszaj z jogurtem, dodaj kawałki ogórka, oliwę i przyprawy, zjedz z grzankami

    posiłek 3

    serek z owocami:

    serek wiejski Piątnica150 g -1/2 szklanki czarnych porzeczek

    przygotowanie: serek zjedz z porzeczkami

    posiłek 4

    przekąska z serem:

    2 kromki chleba Fitness Schulstad - 2 liście sałaty - 2 plastry wędzonego sera - kilka rzodkiewek

    przygotowanie: zrób kanapki z sałatą, serem i plastrami rzodkiewki

    dzień 6
    energia 1040 kcal; białko 90 g, tłuszcz 23 g, węglowodany 122 g

    posiłek 1

    tosty na wiejsko, herbata:

    2 tosty - 2 liście sałaty - 2 plastry pasztetu drobiowego - 2 łyżki ćwikły

    przygotowanie: zrób tosty z sałatą, pasztetem, posmaruj ćwikłą

    posiłek 2

    twaróg z owocami:

    1/2 kostki chudego sera - 3 plastry ananasa w syropie - szczypta mielonej papryki

    przygotowanie: kawałki twarogu obłóż ananasem i posyp papryką

    posiłek 3

    kotleciki serowe, fasolka:

    1/2 kostki chudego sera - łyżka bułki tartej - szklanka fasolki szparagowej - jajko, pieprz, sól, koperek

    przygotowanie: plastry twarogu przypraw, obtocz w panierce i jaju; usmaż, fasolkę ugotuj

    posiłek 4

    galaretka serowa z owocami:

    3 łyżki sera ricotta Galbani - 1/2 szklanki mleka 0,5% - kilka truskawek i winogron - 1/2 łyżeczki żelatyny

    przygotowanie: żelatyną rozpuść w 1/2 szklanki zimnej wodzy, zagotuj; do stygnącej żelatyny dodaj ser i mleko, całością zalej owoce, wstaw do lodówki

    dzień 7
    energia 1030 kcal; białko 82 g, tłuszcz 27 g, węglowodany 120 g

    posiłek 1

    kanapki z wędliną, herbata:

    10 cm kawałek bagietki - 2 plastry szynki z kurczaka - pomidor

    przygotowanie: zrób kanapki z szynką i pomidorem

    posiłek 2

    mix jogurtowy:

    jogurt naturalny - przecier jabłko z owocami leśnymi Gerber

    przygotowanie: jogurt zmiksuj z przecierem

    posiłek 3

    kolorowe szaszłyki:

    feta light ok100 g - po 1/3 papryki żółtej, czerwonej i zielonej - tymianek, pieprz

    przygotowanie: ser pokrój w kostki i nabijaj na szpatułki naprzemiennie z kawałkami kolorowej papryki, posyp przyprawami

    posiłek 4

    sałatka śledziowa:

    1/2 kostki chudego sera - śledź w pomidorach ok. 70 g - ogórek kwaszony, koperek

    przygotowanie: zrób sałatkę z twarogu, śledzia i ogórka, posyp koperkiem


    dzień 8
    energia 1010 kcal; białko 90 g, tłuszcz 23 g, węglowodany 105 g

    posiłek 1

    kanapki, herbata:

    2 kromki chleba ze słonecznikiem - 2 łyżki pasty tofu z pieczarkami Polgrunt - zielony ogórek

    przygotowanie: chleb posmaruj pastą tofu, zjedz z pokrojonym ogórkiem

    posiłek 2

    maślankowy twaróg:

    1/2 szklanki chudego sera - szklanka maślanki jagodowej

    przygotowanie: kawałek twarogu polej maślanką

    posiłek 3

    krakersowe kanapki:

    serek Bieluch z warzywami - 3 krakersy

    przygotowanie: krakersy posmaruj serkiem; zjedz z ogórkiem kwaszonym lub pomidorem

    posiłek 4

    twaróg z owocami:

    1/2 opakowania sera chudego - szklanka wiśni drylowanych - Actimel naturalny

    przygotowanie: kawałki twarogu obłóż wiśniami i polej Actimelem

    dzień 9
    energia 970 kcal; białko 88 g, tłuszcz 27 g, węglowodany 100 g

    posiłek 1

    kanapki z wędliną, herbata:

    2 kromki chleba graham - 2 plastry szynki z indyka - garść kiełków słonecznika

    przygotowanie: zrób kanapki z szynką i kiełkami

    posiłek 2

    serek z cynamonem:

    serek wiejski Piątnica light - szczypta cynamonu

    przygotowanie: serek posyp cynamonem

    posiłek 3

    sałatka warzywna:

    1/2 kostki sera chudego białego - cukinia ok. 100 g - 1/2 szklanki maślanki naturalnej - koperek, szczypiorek

    przygotowanie: ser pokrój w kostkę,wymieszaj z plasterkami cukinii, polej maślanką i posyp ziołami

    posiłek 4

    lekka przekąska:

    3 plastry sera wędzonego - 3 łyżki fasolki czerwonej - 2 plastry szynki z kurczaka

    przygotowanie: na szynce ułóż plastry twarogu i obłóż fasolką



    dzień 10
    energia 950 kcal; białko 88 g, tłuszcz 27 g, węglowodany 105 g

    posiłek 1

    pita, herbata:

    pita - po 2 łyżki groszku i kukurydzy - 2 plastry pastrami - pomidor

    przygotowanie: zrób nadzienie z szynki, kukurydzy, groszku i pomidora, wypełnij pitę

    posiłek 2

    twaróg z owocami:

    1/2 kostki chudego sera - mały banan - łyżeczka syropu np. wiśniowego

    przygotowanie: kawałek sera obłóż plastrami banana i polej syropem

    posiłek 3

    sałatka z fetą:

    Feta light 100 g - seler naciowy 70 g - kilka rzodkiewek - liść sałaty - pieprz, bazylia, estragon

    przygotowanie: fetę pokrój w plastry, dodaj kawałki selera i rzodkiewki, podawaj na liściu sałaty

    posiłek 4

    pomidor nadziewany:

    duży pomidor - serek Tosca 3 % 150 g - szczypiorek, sól, pieprz

    przygotowanie: ser wymieszaj z miąższem pomidora i ziołami; połówki pomidora wypełnij masą

Zakładki

Zakładki
-->

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •