poprostu przeczytałam artykuł i rozmawiałąm z dietetyczną na studiach http://www.dieta.pl/news.asp?ID=300
ja uwielbiam jeść uwierz szczególnie słodycze

Proces odchudzania zmniejsza tempo przemiany materii. Nagłe przejście z diety niskokalorycznej do normokalorycznej powoduje odkładanie się niewykorzystanej energii w formie tkanki tłuszczowej i szybki przyrost masy ciała. Tego procesu można uniknąć przez stopniowe zwiększenie wartości energetycznej posiłków. Pomocne jest dalsze liczenie kalorii.

Należy zwiększać kaloryczność posiłków o 50-100 kcal na tydzień. W praktyce jest to dodatkowa kromka do śniadania, sałatka lub owoc. Końcowa wartość kaloryczna posiłków powinna wynosić 1800 kcal, przy małej aktywności fizycznej, lub 2000-2200 kcal, gdy osoba regularnie ćwiczy lub uprawia sporty. Ruch i regularne ćwiczenia są bardzo ważne zarówno w czasie odchudzania, jak i po zakończeniu kuracji.

Aktywność fizyczna przyspiesza przemianę materii. Pozwala to na szybkie uniknięcie szybkiego przyrostu tkanki tłuszczowej, powoduje jej spalanie i rozbudowuje tkankę mięśniową. Dobrze wytrenowany organizm spala kalorie nawet w czasie spoczynku. Kolejnym ważnym aspektem jest przestrzeganie zasad prawidłowego odżywiania. Powrót do starych, nieprawidłowych nawyków żywieniowych niweczy wcześniejsze wysiłki i starania. Natomiast częste wahania wagi utrudniają kolejne procesy odchudzania.