Buziaczki :D :D :D
http://www.flowers24hours.co.uk/flow...VaseArr293.jpg
Wersja do druku
Buziaczki :D :D :D
http://www.flowers24hours.co.uk/flow...VaseArr293.jpg
Miłej niedzieli :D :D :D :!:
http://www.kartki.listonosz.net/images/widok/max/3.jpg
Miłej niedzieli :D
[b]WITAJ LUNKO :lol: :lol:
Ciesze sie,ze zdrówko juz Ci dopisuje!!!
musisz na siebie uwazac i dbac!!!choróbska sa podstepne!
BUZIAK!!!
http://img91.imageshack.us/img91/2392/3125uh9.gif
AKTYWNE ODCHUDZANIE
W procesie odchudzania oprócz diety ważne miejsce zajmuje aktywność fizyczna, poprawia ona stan zdrowia na różne sposoby. Może także prowadzić do wzrostu przemiany materii, zmniejsza apetyt oraz pomaga w redukcji masy tłuszczowej ciała. Ruch przyspiesza spalanie energii oraz zapobiega redukcji masy mięśniowej, do jakiej może dojść podczas dużej utraty masy ciała. Pomaga również rozładować stres.
Żeby wspomagać dietę, trzeba trenować nie rzadziej niż trzy razy w tygodniu po 30 min.
Systematyczny trening ułatwia nie tylko utratę energii ale również wyrównuje współistniejące zaburzenia metaboliczne, obniża wydzielanie insuliny oraz zapobiega obniżeniu podstawowej przemiany materii po odchudzaniu. Ważne jest również to, że uprawiając sport zapobiegamy efektowi jo-jo.
Organizm posiada pewne zasoby energetyczne, dzięki którym możliwe jest jego funkcjonowanie, w tym również angażowanie się w aktywność fizyczną. Spożywane produkty stanowią źródło substratów energetycznych, które kumulują się w organizmie w różnych ilościach. Najbardziej liczne są zasoby tłuszczowe, przewyższają nawet ilość węglowodanów, są one najłatwiej dostępne ponieważ wszystkie tkanki mogą je wykorzystywać natomiast nie wszystkie tkanki mają zdolność wykorzystywania kwasów tłuszczowych. Mechanizmy regulujące metabolizm poszczególnych rodzajów substratów decydują o kolejności w jakiej poszczególne zasoby energetyczne będą poddawane utlenianiu. Najbardziej korzystne dla organizmu jest wykorzystywanie w pierwszej kolejności rezerw tłuszczowych. Wśród czynników stymulujących utlenianie tłuszczów znajdują się dostępność tlenu oraz szybkość zużycia energii. Aktywność fizyczna może zatem spowodować wzrost tempa metabolizmu kwasów tłuszczowych, przyczyniając się tym samym do zredukowania tkanki tłuszczowej.
Wysiłek fizyczny sprzyja utracie tkanki tłuszczowej przy jednoczesnej ochronie zasobów białkowych organizmu. Ułatwia utrzymywanie bilansu energetycznego w stanie równowagi, modyfikuje wewnątrzustrojową dystrybucję składników odżywczych pochodzących ze spożywania produktów. W przypadku wielu osób przemiana materii może być zwiększona o 10 % przez 48 godzin od zakończenia aktywności fizycznej. Jest to związane z działaniem hormonów wydzielanych w czasie wysiłku, m.in. insuliny. Stężenie tego hormonu zmniejsza się w czasie długotrwałej aktywności fizycznej nawet o 20- 30%. Skutkiem tego jest zmniejszenie zużycia glukozy przez niektóre tkanki, np. tłuszczową co pozwala na zaoszczędzenie tego substratu na potrzeby mózgu i mięśni pracujących.
Aktywność fizyczna może zatem spowodować wzrost tempa metabolizmu kwasów tłuszczowych, przyczyniając się tym samym do zredukowania tkanki tłuszczowej.
Aktywność wymaga ruchu, jednak umiarkowana aktywność fizyczna to każda czynność, która pochłania tyle energii co chód o dystansie 3 km w ciągu 30 minut. Należy więc przeznaczyć co najmniej 30 minut przez większość dni w tygodniu na umiarkowany wysiłek fizyczny. Oczywiście jest to niezbędne minimum i im więcej czasu poświęcamy na ruch tym lepszy wynik zostanie osiągnięty.
Istnieje wiele sposobów na zapewnienie sobie chociaż umiarkowanej aktywności fizycznej, oto niektóre z nich:
* rano i po obiedzie 10 minutowy spacer
* praca w ogródku
* grabienie liści
* jazda na rowerze treningowym podczas oglądania telewizji
* sprzątanie domu
* wchodzenie po schodach zamiast jazda windą
* zamiast jazdy samochodem jazda na rowerze
* wysiadanie z autobusu kilka przystanków wcześniej, pokonując pozostały dystans piesze
Niska podaż energii w diecie bez aktywności fizycznej powoduje, że organizm przystosowuje się i obniża zapotrzebowanie na energię. Jedynym sposobem zwiększenia wydatków energetycznych, co spowoduje spalanie tkanki tłuszczowej, jest regularny wysiłek fizyczny. Aktywność fizyczna przeciwdziała również w ten sposób tzw. efektowi jo-jo (nagłemu przybieraniu na wadze po zaprzestaniu stosowania diety).
Aktywność fizyczna poprawia stan zdrowia na różne sposoby, pomaga też organizmowi w lepszym wykorzystaniu kalorii, co z kolei pomaga w obniżaniu masy ciała i utrzymaniu pożądanej wagi. Może ona prowadzić do wzrostu podstawowej przemiany materii, zmniejsza apetyt oraz pomaga w redukcji masy tłuszczowej ciała.
Fajny artykul,przeczytalam z przyjemnoscia :D
http://www.rampantscotland.com/hawthorn1185b.jpg
ooo ile mądrości u Ciebie - dzieki za świetny artykuł i życze dobrego tygodnia!
Milego tygodnia Lunko!
A jak minal weekend???
ja rowerkuję przed tv min pół godziny, potem brzuszki, rozciąganie i nyny...przedłużam wtedy spalanie na noc:) iii....jestem SZCZĘŚLIWA :wink: :lol: :lol: :lol: więc to działa 8)
:D WITAJ :D
TYLE SIE U MNIE DZIEJE ,ZE MAM PRAWIE ZAWROT GLOWY . PIESZE W KALENDARZU CO I KIEDY :!: WARIATKOWO :D DZISIAJ WIZYTA U LEKARZA :!: CIEKAWA JESTEM CO POWIE :?:
http://images3.fotosik.pl/168/8f44a09f12ce795a.gif POZDRAWIAMY I ZYCZYMY MILEGO ODCHUDZANIA :D