Dodano: 2015-01-30

Kasza jaglana w diecie – dlaczego warto ją spożywać? Ocena: 5/5 Ilość głosów: 2

Kasza jaglana to mało popularny produkt w Polskiej kuchni. A szkoda, ponieważ jest nie tylko zdrowa i tania, ale zawiera ogromną ilość wartości odżywczych. Jeśli znudził cię ryż, makaron czy ziemniaki, kasza może być doskonałą alternatywą. Jej małe, żółte ziarenka zapobiegają całemu szeregowi chorób, poprawiają przemianę materii i nie uczulają. Dzięki temu jest wspaniałym posiłkiem dla osób na diecie, alergików i osób z problemami zdrowotnymi.

Kasza jaglana w diecie

Kasza jaglana to jedna z najzdrowszych kasz na świecie. Jaglana jako jedyna kasza jest zasadotwórcza, co jest korzystne dla naszej codziennej zakwaszonej diety, która niewątpliwie odbija się na naszym zdrowiu. Wybierając kaszę, oczyścimy organizm i obniżymy poziom cholesterolu, a dzięki dużej zawartości witaminy z grupy B wzmocnimy pracę jelita grubego. Kasza jaglana jest lekkostrawna i nie zawiera glutenu. Jest bogata w substancje mineralne, dlatego warto ją polecić osobom stosującym dietę bezglutenową, a także cierpiącym na niedokrwistość. Jagły dostarczają również dużych ilości witaminy E i lecytyny, która korzystnie wpływa na pamięć i koncentrację.

kasza jaglana

Kasza jaglana na śniadanie, obiad i kolację

Kasza jaglana jest produktem polecanym szczególnie na śniadanie. Dlaczego? Jest lekkostrawna i sycąca. Można ugotować ją na wodzie z mlekiem dodając ulubione owoce. Tak skomponowane śniadanie doda nam energii na cały poranek. Kasza do obiadu? Czemu nie! Jak najbardziej możemy ją podać do duszonych mięs, zup, jako dodatek do ryby, z kurczakiem, w zapiekankach. Sprawdza się również jako deser z owocami. Na kolację możemy zjeść kaszę z gotowanymi warzywami. Możliwości jest wiele, jak wiele jest gustów i smaków.

Uniwersalność kaszy jaglanej jest jej niezwykłą zaletą i stanowi o jej wyjątkowości. Nadaje się na każdy posiłek, jako przekąska, można ją spożywać w różnych wariantakch smakówych, na słono czy też na słodko.

Jak gotować kaszę jaglaną?

Kaszę wrzucamy do wrzącej wody, na szklankę kaszy dajemy 2.5 szklanki płynu. Mieszamy do ponownego zagotowania się wody. Gotujemy przez 15-20 minut na małym ogniu, żeby zapobiec przywieraniu ziarenek do garnka. Jeżeli gotujemy kaszę jaglaną na sypko w mieszance wody i mleka, mleko dodajemy po 15 minutach gotowania w wodzie. Podczas gotowania nie mieszamy kaszy. Wodę lekko solimy (pół płaskiej łyżeczki soli powinno wystarczyć) i dodajemy oliwy (1 łyżka na 100 g kaszy). Gotujemy pod przykryciem z lekko uchyloną przykrywką. Kasza będzie gotowa, kiedy ziarenka wchłoną całą wodę.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane