Rodzaje cellulitu
Dowiedziono istnienia dwóch rodzajów cellulitu: wodnego i tłuszczowego. Cellulit wodny związany jest z cyklem hormonalnym kobiety i występuje wtedy, gdy jest on zaburzony. Cellulit lipidowy związany jest z przerostem komórek tłuszczowych, spowodowanym zaburzonym metabolizmem cukrów i tłuszczów w organizmie. Przyczynami takiego stanu mogą być zaburzenia układu trawiennego, niewłaściwa dieta, zaburzenia układu nerwowego, brak czynnego wypoczynku, otyłość.
Wyróżnia się 4 stadia cellulitu:
- Stadium I – oznaki cellulitu są niemal niewidoczne, jednak zachodzą już poważnie zmiany w komórkach, dochodzi również do rozpadu włókien kolagenowych i elastynowych.
- Stadium II – objawy stają się widoczne po uciśnięciu skóry palcami.
- Stadium III – dochodzi do pogłębienia się zmian powstałych w drugim etapie, cellulit jest już widoczny bez konieczności ściskania skóry.
- Stadium IV – skóra w miejscach objętych cellulitem jest wiotka i guzkowata w dotyku, może występować bolesność i wrażliwość skóry.
By pozbyć się cellulitu, należy działać wielopłaszczyznowo:
- Zmienić dietę: jeść dużo owoców i warzyw, soję, jajka kurze, ograniczyć spożycie węglowodanów, wyeliminować z diety konserwanty oraz pić dużo wody i herbaty zielonej.
- Więcej się ruszać: pływać, jeździć na rowerze, spacerować, biegać, ćwiczyć, czyli robić wszystko, by spalić tkankę tłuszczową i pobudzić krążenie.
- Stosować preparaty kosmetyczne: najlepiej te z dodatkiem alg, wyciągiem z bluszczu, zielonej herbaty oraz olejkami: pomarańczowym, grejpfrutowym, rozmarynowym i cytrynowym. Można stosować gotowe preparaty bądź robić je samemu.1–2 razy w tygodniu należy również wykonać peeling ciała, by składniki aktywne zawarte w preparatach lepiej się wchłaniały.
- Codziennie masować skórę specjalnym masażerem bądź szczotką. Masaż może być wykonywany „na sucho”, czyli bez dodatku preparatu, bądź z dodatkiem dowolnego oleju, lub pod prysznicem z żelem do mycia ciała.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem są produkty spalające tłuszcz. Jeśli nie wiesz co wybrać zajrzyj do najnowszego rankingu gdzie są najlepsze spalacze tłuszczu. Bardzo konkretnym rozwiązaniem jest Berrator - spalacz tłuszczu, który likwiduje również "pomarańczową skórkę"
Domowe sposoby na cellulit
Kawowe błoto:
- 4 łyżeczki kawy rozpuszczalnej,
- 1/6 szklanki wrzątku,
- 1 łyżeczka cynamonu,
- 4 łyżki kakao (gorzkiego),
- dowolny balsam antycellulitowy bądź olej.
Z kawy i wrzątku zrobić napar. Po ostudzeniu dodać resztę składników, wymieszać i nałożyć cienką warstwą na ciało. Owinąć folią, przykryć kocem i pozostawić na 30 minut. Po upływie tego czasu zmyć. Wmasować preparat antycellulitowy. Wykonywać 1–2 razy w tygodniu.
Antycellulitowy krem z bluszczu:
- 2 łyżeczki wosku pszczelego,
- 1 łyżeczka wosku emulgującego,
- 3 łyżeczki oleju migdałowego,
- 1 łyżeczka oleju z awokado,
- 4 łyżki skoncentrowanego odwaru z bluszczu,
- po 5 kropli olejku z lebiodki, fenkułu i rozmarynu.
Stopić wosk w kąpieli wodnej. Wlać podgrzane, na kąpieli wodnej, oleje i dobrze wymieszać. Ubijając, wlać odwar z bluszczu, a po wystygnięciu dodać olejki eteryczne. Przełożyć do słoiczka.
Domowy zabieg bańką chińską:
- bańka chińska,
- olejek antycellulitowy (można połączyć 50 ml dowolnego oleju z 3 kroplami olejku pomarańczowego).
W partie ciała dotknięte pomarańczową skórką wmasować olejek. Przystawić przyrząd do skóry i mocno przycisnąć (pod wpływem próżni skóra zostanie zassana do wnętrza bańki, dzięki czemu przyrząd mocno się do niej przyklei). Delikatnymi ruchami przesuwać bańkę pionowo z dołu do góry (w kierunku serca), tak aby nie oderwała się od skóry. Po nabraniu wprawy masować skórę ruchami kolistymi lub zygzakowatymi. Należy pamiętać, ze łatwo przy tym zabiegu o wystąpienie siniaków i wybroczyn, dlatego należy wykonywać go bardzo delikatnie.
Uspokajająca mieszanka antycellulitowa (do kąpieli lub masażu):
- 3 krople olejku lawendowego,
- 3 krople olejku cyprysowego,
- 1 kropla olejku jałowcowego,
- 60 ml oleju migdałowego lub z kiełków pszenicy.
Pobudzająca mieszanka antycellulitowa (do kąpieli lub masażu):
- 3 krople olejku rozmarynowego,
- 3 krople olejku geraniowego,
- 3 krople olejku jałowcowego,
- 80 ml oleju migdałowego lub słonecznikowego.
Znając już metody na znienawidzony przez każdą z kobiet cellulit, można się go z powodzeniem pozbyć. Ważne, by reagować w porę, bo im niższy stopień cellulitu, tym szybsza możliwość pożegnania się z nim. Pamiętajmy: im prędzej, tym lepiej...
Komentarze