Sklep
Dodano: 2015-03-24

Depilacja - piękne i gładkie ciało od zaraz Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Lato to czas, kiedy depilacja staje się szczególnie istotna dla kobiety, choć w dzisiejszych czasach to już obowiązek. Jednak, mimo że każda z nas chciałaby mieć piękne gładkie ciało, często w praktyce bardzo trudno jest to osiągnąć. Metody są różne. Wybierzcie same, jaka depilacja będzie najodpowiedniejsza!

 

Depilacja – co wybrać?

Przy wyborze kierujemy się tym, ile czasu i pieniędzy jesteśmy w stanie wydać, aby pozbyć się owłosienia oraz którą część ciała chcemy poddać zabiegowi. Każda z nas ma szansę wybrać dla siebie tą najmniej kłopotliwą. Wszystko zależy od tego, jak dużo czasu chcemy poświęcić na depilację, jak długotrwały efekt chcemy osiągnąć oraz czy jesteśmy wrażliwi na ból.

Golenie

Ze wszystkich sposobów depilacji najbardziej rozpowszechnionym i najprostszym jest golenie. Golimy przede wszystkim nogi, pachy i linię bikini. Nie wolno golić skóry na sucho. Najlepiej wykonywać je pod prysznicem. Można używać do tego pianki lub żelu, która zapobiega podrażnieniom. To najtańsza metoda, ale też najmniej efektywna. Głównymi zaletami tej metody są szybkość i bezbolesność. Niestety niesie ona ze sobą również sporo wad. Włosy bardzo szybko odrastają (w przeciągu 2-3 dni), są ostre na końcach oraz istnieje duże ryzyko zranienia skóry ostrzem podczas golenia.

Depilacja depilatorem elektrycznym

Coraz więcej osób korzysta z depilatorów elektrycznych, które usuwają włosy wraz z cebulkami. Niestety nie każda kobieta wytrzymuje ból związany z tego rodzaju depilacją. Efekt tych zabiegów trwa dłużej niż w przypadku golenia ręcznego, bo może utrzymywać się do 2-3 tygodni. Dzięki tym urządzeniom usuwa się zbędne owłosienie z nóg, okolic bikini, górnej wargi, a dla bardziej odpornych na ból również owłosienie pod pachami. Aby zmniejszyć dyskomfort podczas używania depilatora, warto wcześniej wziąć ciepłą kąpiel, która zmiękczy włoski i skórę. Minusem tej metody są wrastające pod skórę niektóre włoski. Dzieje się tak, kiedy ciągnięty przez zestaw pęsety włos nie poddaje się tak łatwo, rozciąga i pęka. Zwija się wtedy jak sprężynka i wraca do kanalika włosowego. Tam niestety zaczyna rosnąć w zupełnie innym kierunku.

depilacja ma wiele skutecznych odmian

Depilacja woskiem

To jedna z najskuteczniejszych ale najbardziej bolesnych metod usuwania owłosienia. Woskiem można depilować każdą część ciała. Podobnie jak depilator depilacja woskiem jest metodą również dla osób odpornych na ból. Często wosk mocno przykleja się do ciała i podczas zrywania (przeciwnie do wzrostu włosa), może uszkodzić skórę. Zabieg można wykonać samodzielnie w domu lub w gabinecie kosmetycznym. Może być nakładany zarówno na ciepło, jak i zimno. Ciepły wosk jest o tyle skuteczniejszy, iż depilacja nie wymaga poprawek. Włoski odrastają w czasie od dwóch do czterech tygodni.  Metoda ta nie powinna być stosowana przez osoby, które cierpią na żylaki i popękane naczynka. metoda bardzo bolesna.

Kremy depilujące

Jest to metoda całkowicie bezbolesna, a odrastające włoski nie są tak twarde jak po goleniu. Depilacja tym sposobem skuteczna jest głównie u pań o włoskach jasnych i delikatnych oraz u kobiet z tendencjami do pękania naczynek krwionośnych, które nie powinny dodatkowo nadwyrężać skóry depilatorami elektrycznymi czy gorącym woskiem. Substancje chemiczne zawarte w kremie rozpuszczają włosy. Należy odczekać 6-20 minut i usunąć krem za pomocą szpatułki dołączonej do opakowania. Po użyciu kremu skóra jest idealnie gładka, jednak czasem mogą wystąpić podrażnienia.

Metoda laserowa

To najbardziej trwała metoda depilacji. I niestety zdecydowanie najdroższa - do uzyskania pożądanego efektu potrzeba wielu zabiegów, a co za tym idzie, pieniędzy. Jest korzystna dla osób z ciemnym owłosieniem, mniej skuteczna dla osób z jasnymi włoskami. Nadaje się do usunięcia owłosienia z każdej partii ciała. Jej skutkami ubocznymi mogą być: oparzenia, zaczerwienienia, obrzęk. Wśród przeciwwskazań wymienia się: nadwrażliwość na światło, stany zapalne i przednowotworowe, skłonność do bliznowców.

Usuwanie zbędnego owłosienia stało się już powszechnie stosowanym zabiegiem pielęgnacji ciała. Którą metodę wybrać? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb, by depilacja była udana i długotrwała.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane