Dodano: 2015-08-25

Dieta aztecka – poznaj siłę nasion chia! Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Dieta aztecka jest trójfazową dietą, która opiera się głównie na produktach spożywanych przez  Azteków. Według doktora Boba Arnota, który opracował tę dietę, pozwala ona na osiągnięcie i - przede wszystkim – na utrzymania właściwej masy ciała oraz prawidłowego poziomu cukru we krwi.

Na czym opiera się dieta aztecka?

 
Najważniejszym produktem w diecie Azteków są nasiona chia. To dzięki nim Aztekowie stworzyli jedno z najpotężniejszych i największych imperiów w całej historii cywilizacji. Te niezwykłe nasiona były nazywane „pokarmem dla biegaczy” – ze względu na swoje właściwości wzmacniające, były spożywane przez wojowników podczas ich częstych bitew, a także bardzo długich i wyczerpujących wypraw.
 

Ziarna chia nie zmieniają smaku potraw, dlatego bez problemu możesz je dodawać do swoich ulubionych posiłków.

 
Dieta Aztecka odmieni twoje życie: poczujesz przypływ energii, oczyścisz swój organizm oraz wyrównasz jego gospodarkę lipidową i hormonalną, złagodzisz stany zapalne, które są w twoim organizmie. Dieta ta pozwoli ci wdrożyć w życie zdrowe nawyki żywieniowe i pomoże ustrzec się przed wieloma chorobami cywilizacyjnymi.
 

dieta aztecka 

Dieta aztecka – zasady

 
Dieta aztecka składa się z trzech różnych faz, każda z nich trwa ściśle określony czas.

 

Produkty dozwolone

 
Dieta opiera się na produktach takich jak:

A przede wszystkim na ziarnie chia. Jest ono niezbędnym elementem diety Azteków. Ziarno chia ma niezwykłe właściwości: jest bardzo dobrym źródłem kwasów omega-3, zawiera dużo wapnia, magnezu i selenu, a także jest znakomitym źródłem błonnika. Ziarna chia pęczniejąc w żołądku zapewniają uczucie sytości na długi czas.

 

Produkty zakazane

 
Produkty zawierające dużo tłuszczów nasyconych, kwasów tłuszczowych z rodziny omega-6, a także węglowodanów (zwłaszcza tych oczyszczonych i o wysokim ładunku glikemicznym), a zawierające mało kwasów tłuszczowych omega-3. Są to między innymi „bomby węglowodanowe” (produkty gwałtowanie podnoszące poziom cukru we krwi, a wywołujące uczucie głodu) oraz „miotacze płomieni” (wywołujące w organizmie silne stany zapalne):
  • biała mąka,
  • biały ryż,
  • biały chleb,
  • spaghetti,
  • mączne tortille.

Dieta aztecka – jadłospis - faza III (1225 kcal)

 

mgr inż. Martyna Frańczak
dietetyk

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Czemu tunczyk z puszki.:) ale ogolnie jest niby ok

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

1200 kcal to głodówka! Nie ma szans na jedzenie tak przez kilka tyg. Dojdzie do zwolnienia metabolizmu i jojo

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Bzdura ja karmie i spożywam dziennie 1200-1400 kcal mleka mam dużo mała prawidłowo się rozwija a ma już 15 mieś trzymam wagę cały czas , podstawą jest sportowy tryb życia a nasiona chia daja tzw moc