Sklep
Dodano: 2015-10-14

Dieta 8-godzinna – zasady, efekty, bezpieczeństwo Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Dieta 8-godzinna to metoda opracowana przez Davida Zinczenkę i Petera Moora. Zakłada ona ściśle określony tryb żywienia – jeść możemy tylko przez 8 godzin w ciągu doby. Przez pozostałe 16 nasz organizm odpoczywa, a nasz układ trawienny regeneruje się.

Dieta 8-godzinna – zasady

Według autorów metody, to co będziemy jeść w trakcie diety, ma znaczenie drugorzędne. Oczywiście najlepiej, aby nasze posiłki były pełnowartościowe i zdrowe, ale najważniejsze jest, aby nie wychodzić poza ramy czasowe 8 godzin i nie podjadać w międzyczasie.

Warto spróbować jak najbardziej opóźnić śniadanie, aby nie skończyć cyklu o 15. W tym celu po przebudzeniu możemy wypić filiżankę kawy lub herbaty. Musimy też pamiętać, aby pić jak najwięcej wody, aby nie odwodnić naszego organizmu. Powinniśmy jeść maksymalnie pięć posiłków dziennie, w dowolnych odstępach czasu. I zasada najważniejsza - nie musimy trzymać się diety 8 godzinnej codziennie. Autorzy metody obiecują efekty nawet przy stosowaniu jej trzy razy w tygodniu.

Warto pamiętać, że aby dieta przyniosła maksymalne efekty, nie należy się przejadać. Spożywanie zbyt dużej ilości jedzenia znacznie obciąża nasz układ trawienny i wątrobę, przez co efektywne odchudzanie i spalanie tkanki tłuszczowej jest znacznie utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Starajmy się odchodzić od stołu z lekkim niedosytem, pamiętając przy tym, iż sygnał o pełnej sytości dojdzie do ośrodków w mózgu za to odpowiedzialnych nieco później. Łatwo przegapić ten moment, dlatego należy jeść powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs.

Nigdy, ale przenigdy nie zapominaj o regularnym nawadnianiu organizmu!

dieta 8-godzinna

Jakie efekty daje dieta 8-godzinna?

Zdaniem autorów diety, jedząc w ciągu 8 godzin dziennie, jesteśmy w stanie zrzucić 5 kg w tydzień, a w skali miesiąca spadek może sięgnąć 10 kg. Dieta 8 godzin jest dość się kontrowersyjna, ale też warta wypróbowania. W ostateczności ryzykujemy tylko tym, że nie stracimy tyle kilogramów, ile chcieliśmy.

Aby zmaksymalizować efekty warto zainwestować w aktywność fizyczną.Świetnym uzupełnieniem diety 8-godzinnej jest 8-minutowy cykl ćwiczeń każdego dnia przed śniadaniem, który pomoże nam ustabilizować wagę.

Bezpieczeństwo stosowania

Oczywiście taki sposób odżywiania się nie jest wskazany dla osób cierpiących na różne schorzenia, np. cukrzycę. Dlatego przed przejściem na dietę warto skonsultować się z dietetykiem. Jeżeli ten opracuje dla nas plan żywieniowy, możemy podjąć wyzwanie i spróbować usprawnić nasz metabolizm.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Ten sposob idzywiania jest bardzo zdrowy i pitwuerdzam ze w mc mozna schudnac nawet do 10 kg

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Potwierdzam W krótkim czasie zgubiłem 15 kg. Zapomniałem też o objawach dny, z którą znagałem się od lat...

Dieta działa tylko trzeba mieć silną wolę u mnie po 5 dniach 2,5 kg w

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

U mnie tydzień i 2 kg

Witam. Ale co można jeść przez,te 8 godzin?

Waga stanęła w miejscu

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

10 dni 3 kg mnie

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Dwa tygodnie 3,5 kg mniej napisze za tydzień czy waga spada

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

od jutra zaczynam ktoś chętny? razem raźniej:)

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Ja stosuje od dwóch tyg. Nie sprawdzałam jeszcze efektów. Ale w 2016 schudłam w 2 miesiace 8 kg

Stosuje te diete 3 doby I oprocz tego ze swietnie sie czuje nie jestem glodna chetnie pije wodeI herbatki owocowe, mam energy, TYLKO przytylam 3 kg!!! O co chodzi?!k

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

To przejściową i typowa reakcja organizmu na zmianę w odżywianiu. Wszystko powinno się unormować

Poproszę o przykładowy jadłospis na 8 godz

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Zaczal sie trzeci tydzien 8 na 16 i nie schudlam nawet jednego kilograma.A Gold odczuwam straszny

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi