Sklep
Dodano: 2015-10-06

Surowa dieta RAW i jej wpływ na organizm Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Dieta surowa, tzw. dieta raw, oparta jest głównie na owocach, warzywach i sokach. Bogata w witaminy pozwoli nam zgubić zbędne kilogramy, jak również zapewni nam dobre zdrowie i piękną cerę. Surowe warzywa, owoce i orzechy dostarczą nam energii niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania. Jej stosowanie niesie ze sobą wiele korzyści. Zwolennicy diety twierdzą, że wpływa ona korzystnie zarówno ciało, jak i umysł. Dzięki niej zyskujemy masę pozytywnej energii, cieszymy się idealną sylwetką, zyskujemy zdrowie i zapominamy o chorobach. Tak więc wszystko w twoich rękach. Spróbujesz?

Dieta raw – na czym to polega?

Surowa raw dieta polega na spożywaniu świeżych, surowych owoców i warzyw, które nie zostały wcześniej w żaden sposób przetworzone. W ramach diety jemy głównie warzywa, owoce, orzechy i kiełki, z których możemy przygotować soki, susze i koktajle. Można je poddać lekkiej obróbce, która nie powinna przekroczyć 45°C. Tak przygotowane potrawy będą bogate w naturalne enzymy, witaminy i mikroelementy. Zwolennicy diety są przekonaniu o jej zdrowotnym wpływie na organizm ludzki, a jest to związane głównie z rezygnacją z obróbki termicznej, która wg nich niszczy wartościowe składniki zawarte w żywności.

dieta raw

Jak działa dieta raw?

Detoksykacja może wpłynąć na twoje samopoczucie. Początkowy okres prawdopodobnie sprawi, że będziesz osłabiony, senny i poddenerwowany. Przywiązanie do dotychczasowego stylu życia spowoduje, że będzie cię ciągnęło do przetworzonych i gotowanych potraw. Ten stan może się utrzymywać od kilku dni do paru tygodni. Początki zawsze są ciężkie, z czasem jednak można zauważyć przypływ energii i efekty zdrowego oczyszczenia organizmu.

Dieta raw – zalety

Główne zalety raw diety to przede wszystkim spadek masy ciała, który przy odpowiedniej dyscyplinie będzie się stale utrzymywał. Organizm staje się bardziej odporny i sprawniej funkcjonuje. Surowe produkty zawierają bakterie i inne drobnoustroje, które wpływają na system immunologiczny i trawienie. Dieta wspomaga regenerację przewodu pokarmowego lub nawet go leczy. Zdecydowanie zauważymy zmiany w wyglądzie skóry. Zniknie trądzik i dolegliwości dermatologiczne. Skóra stanie się jędrna i zachowa swój naturalny koloryt. Według zwolenników diety, pozytywne zmiany można również zauważyć w sferze mentalnej. Nasze podejście do życia staje się bardziej optymistyczne, zwiększa się motywacja do działania. Człowiek staje się aktywniejszy, silniejszy i pełen energii Dieta surowa, kojarzy się głównie z wegetarianizmem i weganizmem, jednak istniej nurt, który oprócz produktów pochodzenia roślinnego, dopuszcza spożywanie mięsa i ryb.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane