Dodano: 2015-10-06

Post Daniela, czyli dieta owocowo-warzywna Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Post Daniela, czyli dieta owocowo-warzywna, polega na oczyszczeniu organizmu z nagromadzonych toksyn i doprowadzeniu go do wewnętrznej równowagi. Podczas 40-dniowej głodówki eliminujemy z diety głównie mięso, nabiał i produkty mączne, wprowadzając na ich miejsce owoce i warzywa. Poprzez niedostateczne odżywianie, nasz organizm zaczyna usuwać tkankę tłuszczową, co powoduje spadek naszej masy ciała. Post Daniela polecany jest przy przemęczeniu, niskiej odporności, spadku nastroju, alergiach.

Post Daniela a kaloryczność

Podczas głodówki dostarczamy organizmowi maksymalnie 600 kcal, co sprawi, że zostanie włączone zastępcze odżywianie wewnętrzne, tzw. drugi program energetyczny, który pomoże nam spalić tkankę tłuszczową. Jego zadaniem jest również oczyszczenie organizmu i wzmocnienie jego naturalnych mechanizmów obronnych. Należy jednak pamiętać, że niskokaloryczna dieta jest formą czasowej terapii i nie powinna przekraczać 40 dni. W tym okresie unikamy picia mocnej kawy, herbaty i alkoholu.

Post Daniela – co można jeść?

W jadłospisie diety Daniela zaleca się spożywanie warzyw i owoców ubogich w substancje odżywcze, jak marchew, pietruszka, buraki, cytryna, jabłka oraz szeroka gama świeżych ziół. Dietę należy uzupełniać odpowiednią ilością płynów. W tym wypadku odpowiednia jest bogata w minerały woda, owocowa herbata oraz rozcieńczone soki owocowe. Niezwykle istotny jest fakt, że po kilku dniach diety znika uczucie głodu, co sprzyja ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów.

post Daniela

Post Daniela – czego unikać?

Będąc na diecie Daniela, należy unikać mięsa, chleba, mleka, tłuszczu w każdej postaci, zbóż, słodyczy, ziemniaków oraz bogatych w białko roślin strączkowych. Wszystkie te produkty uruchamiają odżywianie zewnętrzne, które wzmagają uczucie głodu.Z jadłospisu należy również wykreślić kaloryczne owoce np. winogrona i banany. Dieta warzywno-owocowa jest wskazana dla wszystkich, którzy chcą pokonać zmęczenie, brak energii, uzyskać odmłodzenie organizmu, sprawność i zdrowie. Jest to doskonała dieta oczyszczająca, którą stosuje się zazwyczaj raz do roku.

Bezpieczeństwo

Przede wszystkim należy pamiętać, że diety tego typu mogą stosować tylko i wyłącznie osoby zdrowe, i to najlepiej po wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Z całą pewnością nie mogą jej stosować osoby z cukrzycą, zaburzeniami hormonów tarczycy, chorobami nerek czy wątroby.

Kobiety w ciąży bądź karmiące absolutnie nie powinny stosować tej diety!

Warto również podkreślić, że osoby będące aktywne fizyczne, nie powinny stosować tej diety, gdyż nie dostarcza ona wszystkich niezbędnych składników odżywczych, co może wiązać się z zagrożeniem dla zdrowia i podwyższonym ryzykiem kontuzji.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane