Regularne posiłki a jedzenie w pracy
Każdy z nas powinien spożywać niewielkie posiłki co 3 lub 4 godziny. Ta zasada jest podstawą każdej diety. Jeżeli zaczynamy dzień pracy o godzinie 8, warto najpóźniej o 11 zjeść śniadanie (np. płatki z mlekiem, wafle ryżowe). Następnie do 14 należy zjeść lunch (np. sałatkę warzywną, kanapki z ciemnego pieczywa). Jednak w pracy nie zawsze mamy czas, lub możliwość regularnego odżywiania się. Często kiedy jesteśmy zajęci i zestresowani, nie pilnujemy pór racjonalnego odżywiania. Z kolei brak posiłku w ciągu dnia spowalnia nasz metabolizm i zmniejsza efektywność. Może też prowadzić do nadmiernego objadania wieczorami, co jest szkodliwe dla naszego organizmu.
Dietetyczne jedzenie do pracy
Na wypadek intensywnego dnia w pracy, kiedy nie mamy czasu wyjść po coś do jedzenia, warto na wszelki wypadek wziąć coś ze sobą. Właściwie zabieranie i przygotowywanie posiłków w domu dzień wcześniej powinno stać się dla nas nawykiem. Zabierając jedzenie do pracy codziennie, w końcu przywykniesz i zrozumiesz, że to najlepsze, co możesz zrobić dla swojej sylwetki.
Zainwestuj w kolorowe pojemniki, w których będziesz przynosić jedzenie do pracy. Na lunch przygotuj sobie pyszną sałatkę z grillowanym kurczakiem i warzywami, sałatkę makaronową, ryżową bądź pszeniczne wrapy z zawartością, jaka tylko przyjdzie ci do głowy. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby przygotować pyszną zupę krem z brokułów, cukinii, porów bądź pomidorów. Dodając do niej chrupiące grzanki, zyskasz zdrowe i pożywne danie. Inspiruj się i poszukuj własnych smaków.
Jako przekąskę szczególnie poleca się chipsy warzywne lub owocowe, jogurty z otrębami lub orzechami, surówki. Możesz także chrupać orzechy lub migdały. To żywność, która dostarczy nam energii, wzmocni system odpornościowy i pomoże zachować jasność umysłu. Pamiętaj, jedyne co cię ogranicza, to twoja wyobraźnia. Wcale nie musisz jadać gotowych kanapek czy wątpliwej jakość sklepowych produktów garmażeryjnych.
Staraj się unikać gotowych produktów kupowanych w sklepach bądź jedzenia na stołówce czy w restauracji. Jeśli jednak już wybieramy jedzenie na stołówce, najlepiej sięgać po potrawy z dużą ilością warzyw lub zupy bez dodatku śmietany. Warto też wybierać produkty z dużą zawartością kwasów omega-3, np. ryby. Jeśli czeka na nas obiad w domu, lepiej zrezygnować z gotowych posiłków cateringowych i poprzestać na przekąskach.
Komentarze
Chipsy warzywne... to ziemniak to nie warzywo? Skoro tak, to można po prostu jeść te zwykłe :D
a ja zamawiam sobie pyszne dania z firmy cateringowej Margaret i nie muszę gotować w ogóle :) i dzięki temu w pracy dobrze się odżywiam
ja też korzystam z tego cateringu, mają bardzo dobre jedzenie