Dodano: 2015-10-29

Zakwaszanie organizmu – na czym polega i jak mu zapobiegać? Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

Jesienią i zimą aura zdecydowanie nam nie sprzyja. Często łapiemy infekcje, jesteśmy zmęczeni, rozdrażnieni i zestresowani. Powodem tych dolegliwości może okazać się zakwaszenie organizmu, które ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Jakie są sygnały zakwaszenia organizmu? Jak im zapobiec?

Jak objawia się zakwaszenie organizmu?

Na zakwaszenie organizmu ma wpływ głównie nieodpowiednia dieta, inaczej mówiąc, niewłaściwy sposób odżywiania. Kwasy to nic innego jak produkty naszej przemiany materii zwane toksynami. Ich nadmierne odkładanie, któremu  sprzyja nieodpowiednia dieta bogata w wysoko przetworzone produkty, może spowodować szereg dolegliwości w tym stanów zapalnych skóry i stawów.

Zakwaszenie organizmu początkowo może objawiać się:

  • częstymi infekcjami;
  • uczuciem przewlekłego zmęczenia, brakiem energii;
  • bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi, osteoporozą;
  • nadmiernie suchą skórą, złą kondycją włosów i paznokci;
  • kłopotami z utrzymaniem odpowiedniej wagi ciała;
  • problemami z koncentracją i percepcją;
  • wahaniami nastroju.

brak energii a zakwaszenie organizmu

Dieta na zakwaszenie organizmu

Jeśli zlokalizujesz u siebie powyższe objawy, jest wielce prawdopodobne, że twój organizm jest zakwaszony. Aby doprowadzić organizm do wewnętrznej równowagi, warto zastosować dietę odkwaszającą, czyli tak zwaną dietę zasadową. Z jej pomocą możemy przywrócić równowagę kwasowo-zasadową organizmu, tym samym poprawiając nasze samopoczucie, odporność i przede wszystkim eliminując szkodliwe działanie kwasów.

Produkty, które powinniśmy wykluczyć

Aby przeprowadzić skuteczną dietę odkwaszającą, musisz zdawać sobie sprawę z tego, które z produktów spożywczych wykazują działania zaburzające równowagę kwasowo-zasadową organizmu. Jak więc powinien wyglądać jadłospis? Dieta odkwaszająca to przede wszystkim dieta niskobiałkowa, uboga w sól i produkty przetworzone. Do produktów silnie zakwaszających zaliczają się m.in gazowane napoje, kawa, herbata, białe pieczywo i makarony. Te produkty musisz wykluczyć z diety, lub przynajmniej znacząco ograniczyć ich codzienne spożywanie.

Co jeść, by odkwasić organizm

Aby przywrócić równowagę kwasowo-zasadową w organizmie, należy zdrowo i racjonalnie się odżywiać. W diecie powinny się znaleźć przede wszystkim owoce i warzywa, które powinny stanowić 70% spożywanych przez nas produktów. W jadłospisie mogą występować wszystkie warzywa, które przygotowujemy na parze. Ponadto zaleca się także picie dużych ilości wody, ponieważ w najbardziej naturalny sposób pozwala oczyścić organizm z toksyn i jest nam po prostu niezbędna do życia.

Odkwaszenie organizmu daje nam niezwykłą szansę pozbycia się uciążliwych dolegliwości i schorzeń. Sprawi, że poczujemy się lepiej we własnym ciele oraz zgubimy zbędne kilogramy.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane