Dodano: 2016-05-04

Dieta Strażników Wagi – założenia i przykładowy jadłospis Ocena: 3/5 Ilość głosów: 1

W tym tygodniu dieta Strażników Wagi dla świadomych zasad zdrowego odżywiania i skrupulatnych.

Dieta Strażników Wagi i jej podstawowe założenia

Podstawą tej diety jest podział produktów spożywczych na trzy grupy: zieloną, żółtą i czerwoną. Codziennie można zjeść określoną liczbę tzw. porcji produktów z każdej grupy. Pozwala ona zgubić ok. 4 kg w ciągu miesiąca.

Grupa zielona

Do grupy zielonej należą owoce i warzywa. Każdy Strażnik Wagi powinien zjeść codziennie co najmniej 5 porcji produktów z tej grupy, czyli ok. 500 g świeżych warzyw i owoców. Nie obowiązują tu żadne ograniczenia ilościowe, więc nie jest konieczne liczenie porcji pokarmów z grupy zielonej. Wyjątek stanowią jedynie kukurydza, fasola i groszek, zaś z owoców awokado i banany. Do grupy zielonej zaliczają się też świeże (niesłodzone!) soki warzywne i owocowe.

Grupa żółta

W grupie żółtej znajdują się produkty o niewielkiej zawartości tłuszczu, ale dość kaloryczne, dlatego należy liczyć ich porcje – w ciągu dnia nie wolno przekroczyć 11 porcji żółtych potraw. Należą tu: ziemniaki, chude mięsa, ryby, pieczywo, nabiał, groszek, kukurydza. Nabiał powinno się jeść przynajmniej 2 razy dziennie, tłuszcze roślinne 2-3 razy dziennie.

Grupa czerwona

Najwięcej ograniczeń dotyczy żywności z grupy czerwonej. Takich produktów najlepiej unikać, ewentualnie można sobie pozwolić na 6 ich porcji w ciągu tygodnia. Do tej grupy zaliczamy słodycze, słodzone serki i jogurty, alkohol, tłuste mięso, wędliny, konserwy, filety rybne w panierkach i sery topione.

Dieta Strażników Wagi

Dieta Strażników Wagi – jadłospis

Dieta Strażników Wagi – przepisy

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane