Dodano: 2016-11-17

Sprawdź, dlaczego warto pić wodę na czczo Ocena: 5/5 Ilość głosów: 1

W tym artykule napiszę kilka bardzo ważnych informacji o wodzie. Wydaje się to bardzo niepozorny temat, ale tak naprawdę kryje on wiele ciekawych informacji, za pomocą których możemy odmienić zdrowie na lepsze. Jak się okazuje, za pomocą wyłącznie samej wody możemy wspomóc zdrowie, a nawet oczyścić nasz organizm. Wszystko zależy od tego, kiedy tę wodę pijemy. W tym artykule przedstawię wam 2 różne metody związane ze spożywaniem wody. Jakie korzyści może przynieść picie wody na czczo?

picie wody na czczo

1. Picie wody na czczo

Niewątpliwe najlepiej pić wodę od razu po przebudzeniu, czyli między godziną 5:00-7:00. Korzyści zdrowotne możemy osiągnąć już za pomocą jednej szklanki wody, to jest absolutne minimum, natomiast maksymalnie zaleca się dwie szklanki. Dawka zależy od naszych chęci, ważne jest tylko, aby zmieścić się w tych granicach. Nachodzi tylko jedno pytanie, dlaczego woda spożywana rano (na czczo) ma korzystne właściwości? Odpowiedź nie jest bardzo skomplikowana, ponieważ to właśnie między 5:00-7:00 nasz organizm wykonuje wzmożoną pracę pęcherzyka żółciowego. Dlatego też w wyniku spożycia wody wspomagamy naturalne procesy, które mają na celu wydalenie gęstej żółci, co skutecznie zapobiega w tworzeniu się kamieni żółciowych.

Jak picie wody na czczo wpływa na organizm?

Przede wszystkim pozwala uniknąć tworzenia się kamieni żółciowych, o czym wspomniałem wcześniej. Jednakże nie jest to jedyna zaleta. Picie wody na czczo zalecane jest w takich przypadłościach jak biegunka, cukrzyca, astma, nadwaga, czy ból głowy. Ponadto pomaga oczyścić organizm z toksyn, reguluje procesy metaboliczne, pomaga spalić tłuszcz, nawilża skórę, przyczynia się do prawidłowej pracy układu krwionośnego i limfatycznego. Jeśli potrzebujemy z rana dużej dawki energii, to powinniśmy wypić szklankę ciepłej wody. Dzięki temu szybko się obudzimy i będziemy sprawni do dalszego działania.

2. Co nam może dać połączenie wody z solą himalajską?

picie wody na czczo

W tej metodzie ważne jest, aby nie przesadzić z ilością soli. Pamiętajmy, iż dzienna zalecana dawka soli wynosi maksymalnie 3 gramy. Dlatego też do tego roztworu powinniśmy użyć wyłącznie małej szczypty soli himalajskiej. Dzięki temu uzyskamy roztwór solny o zawartości około 1%, taka dawka nie wyrządzi nam szkody. Taki roztwór powinno pić się przez 7 dni, po tym czasie robimy przerwę. Po spożyciu takiego roztworu zaledwie w kilkanaście minut zostaje ona przekształcona i zaczyna pracować jako elektrolit oraz antyoksydant. Dzięki temu nasz organizm zacznie oczyszczać się z toksycznych substancji oraz rozpuszczać kwas moczowy. Regularnie spożywając taki napój, możemy zaobserwować znaczną poprawę w trawieniu, nasza cera ulegnie poprawie. Przede wszystkim dostarczymy organizmowi niezbędnych pierwiastków, minerałów oraz elektrolitów, które przyczyniają się do prawidłowego nawodnienia organizmu.

W tym przepisie ważne jest, aby nie używać zwykłej soli, ponieważ jest ona bezwartościowa. Sól himalajska posiada aż 84 minerały oraz elementy śladowe (głównie cynk, żelazo, wapń, magnez, jod). To właśnie one przyczyniają się do poprawy funkcjonowania organizmu. Taka sól zapobiega skurczom mięśni, usprawnia serce oraz kości, reguluje poziom cukru we krwi, pozytywnie wpływa na układ oddechowy.

Uważajmy przy wyborze soli himalajskiej, ponieważ na rynku można spotkać wiele podróbek. Prawdziwa i oryginalna sól himalajska posiada różowe zabarwienie, które spowodowane jest zawartością żelaza (w jednym ziarenku powinno być min. 1,5% żelaza).

Artur Topolski (Specjalista żywienia)

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane

Jaka to ma być woda: "kranówka", przegotowana, czy mineralna ze sklepu?

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

Odnośnie soli himalajskiej Kotanyi - na etykiecie podano "sól niejodowana", czyli co, tak samo podrobka?

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

a jak ktoś nie ma pęcherzyka żółciowego?

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi

"Taki roztwór powinno pić się przez 7 dni, po tym czasie robimy przerwę." No dobra i co dalej?

OdpowiedzAnuluj dodanie odpowiedzi