Dodano: 2016-06-20

Czym się charakteryzuje dobry fitness club? Ocena: 0/5 Ilość głosów: 0

W dużych miastach fitness clubów jest dzisiaj aż za dużo. Każdy z nich reklamuje się jako ten najlepszy, ale czym tak naprawdę się różnią? Jak wybrać ten, który będzie nas motywował do regularnych ćwiczeń?

Sprawdź, czy fitness club ma odpowiedni standard

Szczególnie jeśli zamierzamy kupić półroczny lub roczny karnet, niełatwo zdecydować się na odpowiedni fitness club. Na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają tak samo, a rozczarować możemy się, dopiero kiedy staniemy się regularnymi bywalcami. Na szczęście w dużej mierze można tego uniknąć, o ile dokładnie obejrzymy każdą placówkę. Czy przebieralnie są odpowiednio czyste i przestronne? Ile jest szafek i kabin prysznicowych? Jak te ostatnie są utrzymane? Czy siłownia oferuje suszarki, a może także inne akcesoria? Zadaj sobie wszystkie te pytania, pomyśl, co jeszcze jest dla ciebie istotne. Następnie sprawdź ilość i jakość sprzętu. Najlepiej byłoby móc go przetestować – w tym celu poproś o próbną darmową wejściówkę.

Twój komfort jest najważniejszy. Miejsce musi cię zachęcać do częstych powrotów. Nawet jeśli z pozoru wszystko wygląda idealnie, jeżeli coś wywołuje twój niepokój czy dyskomfort, lepiej poszukaj innego miejsca na aktywność.

fitness club

Oceń, czy odpowiada ci program zajęć

Przy okazji będziesz mógł wypróbować interesujące cię zajęcia. To, co wyróżnia Pure w stosunku do innych siłowni, to na przykład program total fitness by Ewa Chodakowska, dostępny w każdej ich placówce. Zastanów się, jakiego typu zajęć szukasz i czy odpowiednio często odbywają się one w wybranym przez ciebie klubie. A może właśnie oferuje on coś, czego nie ma w żadnym innym? Zwróć uwagę na to, czy odpowiadają ci godziny i postaraj się dowiedzieć o kwalifikacje instruktorów. Pamiętaj, że im bardziej różnorodna oferta, tym większa szansa, że będziesz zadowolony – może dzisiaj interesuje cię głównie pilates, ale za miesiąc poczujesz, że chcesz wypróbować zumbę.

Co jeszcze oferuje dany fitness club?

Jeśli nadal wahasz się między kilkoma klubami, dowiedz się, czy mają one do zaproponowania coś specjalnego. Może to być przyjemna kawiarnia na terenie klubu, rozbudowana strefa relaksu z sauną i jacuzzi, atrakcyjna oferta treningów personalnych albo zniżki w sklepach oraz restauracjach. Weź też pod uwagę, że często lepiej wybrać sieć fitness klubów, zwłaszcza jeśli planujesz przeprowadzkę. Nie zapominaj, że niezależnie od tego, czy dana placówka spełni wszystkie twoje oczekiwania, systematyczność zależy przede wszystkim od twojej silnej woli.

To pole jest wymagane Wciśnij ENTER, aby dodać komentarz
To pole jest wymagane